Je dobrý nápad zrušení Schengenských hranic

Od: Datum: 17.07.16 14:41 odpovědí: 15 změna: 18.07.16 13:42

Tak jsem teď četla, že mnozí politici po zrušení volného pohybu osob v Schengenském prostoru doslova volají. Když se podepisovala schengenská dohoda, tak mnoho lidí z toho mělo radost, že se ruší kontroly na hranicích. Jeho vstup měl pro nás zásadní přínos a domnívám se, že jeho zrušení by nás mohlo poškodit. Naše ekonomila je mimořádně otevřená, obchodně navázaná na západní Evropu a strukturou hospodářství závislá na bezproblémovém pohybu zboží s Německem a dalšími zeměmi. Omezení Schengenu by proto pro nás neznamenalo jen zdržení turistů na obnovených hranicích, ale dopady by se podle mne týkaly hlavně výrobců, dopravců, obchodníků a celkové ekonomiky naši země. Domnívám se, že uzavíraním hranic by byla jen iluze k vyřešení problémů s migrační krizí i dalších negativních dopadů. Většina těch před kterými se chceme izolovat, je už dávno uvnitř Evropy. Mohlo by to mezi zeměmi přinést i vzájemnou nedůvěru a izolovanost. Neumím si představit pocit omezenosti, která byla v době socialismu, když jste se celníkovi nelíbili, tak Vás odmítl pustit do danné země, nebo Vás kontroloval nedůstojným způsobem až z toho měli turisti trauma. Mne lezli i do svačiny, šacovali a odstavili do zvláštní výslechové místnosti. Nebylo to vůbec nic příjemného a věřím, že tento nápad zrušení Schengenských hranic nebude realizován k návratu do socialismu? Vzpomeňme si na Berlínskou zeď a další oplocení ostnatýmy dráty kolem našeho státu a sousedních zemí východního bloku. Nesmělo se za socialismu ani cestovat kam chcete, jen do vybranných zemí. Neumím si ani teď dobře představit, že bych si koupila zájezd a s nervozitou očekávala, jestli vůbec mne někam celní kontrola pustí a moje investice do dovolené by mohla být zmařena. Tomu zrušení Schengenu mám rozumět jako uzavření našich občanů do stísněné klece našeho maličkého státu a mít omezenou svobodu? Tohle snad politici nemyslí vážně. Raději bych zesílila ochranu vnějších schengenských hranic. Ne však na úkor občanů, každý si oplotit vlastní zemi, jako např. Maďarsko. Naše kvalita a hodnota života v demokratické zemi nesmí být potlačována v lidských právech a svobody. Prosím o Váš názor jak to vidíte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.16 14:48
avatar

- abyste se z toho socialismu "nepotento..." - nikdy už nic nebude stejné - i ten "socialismus" by byl dnes jiný - možná horší, ale třeba i lepší - rozhodně lepší, nežli islám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rv
Datum: 17.07.16 15:55

Schengenský prostor byl dobrý, ale to už dávno neplatí. Poté, co byla prakticky zrušena vnější hranice Schengenu, kterou nikdo nehlídá, nezbývá nic jiného, než si hlídat státní hranice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 17.07.16 16:01

Čemu kontroly na hranicích vadí, proč zaměňujete hraniční kontroly s ideologickým uzavřením hranic před rokem 1989? Myslím, že pletete více věcí dohromady, které spolu vůbec nesouvisí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 16:04

Zas taková hrůza to nebyla jak píšete..V dnešní době se již bojíte ven vyjet z bezpečnostních důvodů ,než je prohlídka na hranicích,,Tak co raději volíte,,,,Kolik lidí jezdí do vzdálených zemí,,no moc zas tak ne ,,,jsem pro ochranu naší země ať už jakkoliv..


doplněno 17.07.16 16:06:

V dnešní době to není ani snad možné,aby tady si jezdil kdo chce,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.07.16 16:18

Ach jo...*zed*

Cestovala jste vůbec někdy mimo schengen?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 17.07.16 16:18
avatar

Je mi úplně jedno, jestli se zruší volný pohyb osob uvnitř SchP (spíš bych to asi přivítal, vzhledem k zahraničním okolnostem). Jednak do ciziny nejezdím a jednak malé zdržení na hranicích běžnou kontrolou nikoho nepoškodí. Po rozdělení ČSR byly na hranicích se Slovenskem také kontroly, běžná kontrola auta trvala několik vteřin.

A dopad na "výrobce, dopravce a obchodníky" by byl nulový, dopad na "celkovou ekonomiku naší země" by byl prakticky nulový (píšu prakticky, protože by se muselo zaplatit několik kontrolujících celníků, což by ve výsledku zvýšilo náš HDP a tím pádem by si všichni naši pohlaváři vzájemně gratulovali ke skvělým úspěchům).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leona62
Datum: 17.07.16 16:31
Co kdo chce tady hlídat, když už jsou muslímaci nalezlí i u nás.Ve Francii též jsou zpřísněné kontroly na hranicích a jaký je výsledek všeho, když už např. pan Mohamed měl z Tunisu 6.let jejich občanství a žil na území Francie. Copak neexistují spící buňky uvnitř země už dávno.Odnesli bychom omezení my obyčejní lidé.
Datum: 17.07.16 16:32
avatar

Možná by to nakonec našemu průmyslu a zemědělství pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 16:43
avatar

moje investice do dovolené by mohla být zmařena...z této vaší věty lezu po zdi, ale budiž. Jinak samozřejmě pamatuji dobu reálného socialismu i léta těsně před naším vstupem do schengenského prostoru a prohlašuji, že jde o srovnávání nesrovnatelného. Před Schengenem varoval i Václav Klaus, který byl samozřejmě jako obvykle ukřičen eurohujery (vašeho typu). ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leona62
Datum: 17.07.16 16:57
Spousta čechů radi cestují do zahraničí za příbuznými, na dovolenou k moři a to by se omezilo také, pokuď se celník špatně vyspí a nebudete se mu nějak zdát, tak Vás přes hranice nepustí.Zaplatíte si zájezd a co potom zkažená dovolená a propadnutí peněz.To raději jsem pro Schengen.
Od: bmbx®
Datum: 18.07.16 07:23

leona62:

vy asi moc necestujete, že? I hodně špatně vyspalý celník vám nemá co bránit v cestě pokud máte v pořádku doklady a nemáte kufr plný drog *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 13:42

No zajímalo by mne do jaké země vás nepustí ospalý celník? Mi se to nestalo a procestovala jsem hodně.Ale teď jak vidím tuhle situaci tak nezávidím mladším,,nebudou stejně jezdit ze strachu.Abych někde jela se strachem? Ne,,to raději budu u bazénu doma ,,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.07.16 17:01
avatar

Já si myslím, že se většinou hodí do placu nějaká informace, aby se lidi zabavili. Referendum na to asi nebude a tak těžko lidé něco ovlivní. Spíše bych nechala hlídat hranice schengenu a uvnitř to nechala volné. Když se k nám někdo bude chtít dostat, tak to asi udělá hranice, nehranice...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 22:46
avatar

Neviděla bych na tom nic špatného. Nikde se netvrdí, že by lustrovali řádné občany, ale mohli by, kontrolou všech, zabránit vstupu cizincům bez povolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.16 11:34
avatar

Hranice, celnice se nikdy neměly rušit. Volné cestování ano ale chci vědět kdo státem prochází, kdo se tu zdržuje...Prosím vás, jak se zhorší vaše kvalita života, jak se omezí vaše demokracie když na hranicích vytáhnete doklady? Ano, já jem pro "oplocení" vlastní země. Cestovala jsem i před 89 a nikdo mě nešacoval a nedůstojně neprohlížel, možná proto, že jsem neprovokovala, nic nepašovala a chovala se slušně. Za toto si pochvalu jistě nevysloužím, ano, kdo chce nelegálně "přes plot" ten zcela jistě nemá dobré úmysly a stát tam já, klidně střílím. Je tu nalezlý všelijaký povl, je tu dotaženo spousta nemocí, dost problémů máme s Romy a ještě se budeme divit co dokáží ti "chudáci, hladoví" kteří jsou nespokojeni s ubytováním, co se sem hrnou jistě ne z důvodů obavy o vlastní život. Každý stát by si měl své území a své občany ochránit. Doufám, že není daleko doba, kdy z EU vystoupíme a nikdo nám nebude rozkazovat, kolik uprchlíků musíme přijmout, jak se má jmenovat pomazánkové máslo, přestaneme z našich daní platit europoslance co neumí za svojí zem ve slavném europarlamentu, otevřít hubu. Vozí se sem odpadky co u nich ani praseti nedají ale hlavně, že je to z USA, Německa...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.