Z ničeho nic závratě

Od: Datum: 15.07.16 22:57 odpovědí: 12 změna: 16.07.16 14:38

Ahoj,měl bych takový problém.Je mi 31 a již od mala jsem se nikdy nebál výšek.Když jsem byl mladší tak jsem i lezl po skalách.Před dvěma roky jsem si sám dělal komín na baráku a minulý rok střechu(s tou jsem pomáhal i u souseda).Vše bylo bez problémů.Před třemi dny mi odešla stará anténa,já objednal novou,ale stalo se něco s čímž jsem nepočítal.Já normálně dostal strach.Po žebříku se ani nedostanu na střechu.Maximálně 5 metrů a je konec...mám závrať a lezu dolů.Je mi trapně i před ženou a ta si navíc myslí že si z ní dělám legraci.Fakt nevím co se stalo.Zažil to tu někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 15.07.16 23:01

Mám závratě i v kině z filmu, když tam jde něco dobře natočeného z výšky. Klasika je pohled z mrakodrapu dolů. Ale skočil jsem 3x padákem. Zajímavé - ale to je tak vysoko, že tam jsem závrať nepociťoval.

Od: xy
Datum: 15.07.16 23:07

taky jsem zamlada skákala a dnes mám potíže když jedu s kamarády na výlet, tak vylézt na nějakou kostelní věž nebo rozhlednu radši zůstanu dole a čekám. Zpočátku mi to kamarádi ani nevěřili

Datum: 15.07.16 23:10

Mě přijde divný že je to po 10-ti měsících.

Datum: 16.07.16 11:04
Mít strach ze skoku z padáku a trpět závratěmi je trochu něco jiného, proto není nic divného na tom, že i když trpíte závratěmi, skočit jste v pohodě mohl.
Pro lidi, co trpí závratěmi, je spíše problém letět balonen...
Od: duha®
Datum: 15.07.16 23:12

vypadá to že vás začíná zlobit rovnovážné ústrojí vnitřního ucha lékařsky označené jako Meniérova choroba věřte vím o čem píšu já se léčím víc jak pět let jestli vám to lékařské vyšetření až na něj půjdete potvrdí už ted je mi vás líto ty začátky jsou víc jak těžké držte se

Datum: 15.07.16 23:18

No snad ne.Mě se to stává jen výš na žebříku.Myslím že při nemoci bych měl závratě i na zemi.

Datum: 16.07.16 00:47
Poptejte se rodičů, jestli tím někdo netrpí.
Sestra miluje výhled, ale také se jí v poměrně krátké době změnilo vnímání "výšek". Někdy kolem třicátého roku. Teď ví, že židle je ještě v pohodě, ale žebřík, tak to už ne. Mozek špatně vyhodnotí situaci (ruce i nohy mají pevnou oporu, ale mozek hlásí, že se ne).
To samé měla naše mamina, tak to vidím na dědičnost. M.
Od: maky®
Datum: 16.07.16 07:03

v mládí mi výšky vůbec nevadily a nyní vyjdu do poloviny rozhledky a mám z té výšky hrůzu, ale snažím se to překonat,vyjdu kousek, vrtím se, příště vyjdu o neco výš a tak to trénuju, abych to překonala...

Datum: 16.07.16 08:37

To já mám taky. *slunce*

Od: maky®
Datum: 16.07.16 12:37

venkov *smich*

Datum: 16.07.16 12:30

Zdravím. Známý lezl od malička po skalách a najednou před čtyřicítkou dostal první závrať. Nakonec se ukázalo, že se mu zhoršil zrak, aniž by si to on sám uvědomil. Po vyšetření očí začal nosit dioptrické čočky a bylo po závratích. Zřejmě si mozek zkreslený obraz jinak "vyhodnotí". Nemohl by to být i váš případ? Idanova

Datum: 16.07.16 14:38

Já jsem nikdy závratě neměla, výšky mi nevadily. Ale nějak, těsně po 30. jsem závratě dostala. Je mi zle i na žebříku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.