Proc mladí nosí plnovous?

Od: Datum: 15.07.16 13:43 odpovědí: 47 změna: 18.07.16 16:01
Dobrý den, poslední dobou vidím spousty mladých mužů cca do 30let, kteří nosí vousy, spíše plnovous. Je pravda, že se to ženám tak líbí? Co je na tom tak hezkého? Vousy přeci dřív nosili muži, kteří něco maskovali, jizvy, šrámy, asymetrii tváře a tak. To ženám nevadí, že to je nemalý zdroj nečistoty? Prosím ženy o vyjádření, dekuju mnohokrát!
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.16 13:54

Proč by to byl zdroj nečistoty - nechápu...:-D

to jako myslíš ,že chlap když má vousy se nemyje nebo co?

Je to prostě móda a ne ,že něco schovává. Co bylo dříve dnes není.

Od: ivo®
Datum: 17.07.16 07:49

41

dnešní moda...

Od: balzerka
Datum: 17.07.16 19:49

Ivo, boduješ !

Datum: 15.07.16 14:01

Je to móda, pravděpodobně ta nejtrapnější v historii. Hipster, lambersexuál. *blee*

doplněno 15.07.16 15:35:

4 ben: Vzor "Derek Vineyard", to je jiná liga. *palec*

doplněno 15.07.16 19:36:

Seniore magdone, nejde o vousy jako takové, proti kterým nic nemám, nýbrž trapnou módu hipsterů. Když nedokážete interpretovat triviální text, nezbývá, než se uchýlit k polopatistickému objasnění. Já sám již po dlouhá léta připomínám výše uvedený typ z filmu Kult hákového kříže - tedy, až na kérky se svastikou a vyhraněné postoje - což má ovšem do vašeho ztepilého plnovousu daleko, O. K. *frajer*

Datum: 15.07.16 15:05

Hmm, nejtrapnější v historii... v průběhu historie bylo mnoho "vousatých období" a myslím že jich bylo víc, než těch oholených. :-D

Datum: 15.07.16 16:06

"...nejtrapnější v historii."

Vy toho asi o historii moc nevíte, co?

Od: wamp®
Datum: 15.07.16 14:05

Zdravím.

Mně se vousy nikdy nelíbily,ba co víc,přímo je nesnáším.Mám ráda,když je muž pěkně oholen,jak se říká,aby měl tvář jako dětskou prdelku :-D

A samozřejmě navoněn kvalitní vůní.

Ti,kteří dnes nosí plnovous,si buďto tím něco dokazují - nedostatek sebevědomí,nebo chtějí vypadat starší než jsou.

Asi tak.

Od: ben®
Datum: 15.07.16 14:06

Dobrý den, nevšiml jsem si, že by to bylo nějak nadměrně oblíbené. Nadměrně oblíbená je móda krátce střiženého kníru + bradka - a nejlépe v kombinaci s holou hlavou. A to se ženám zřejmě i líbí, když to zkouší tolik mužů. Vaše představa, že vousem se něco skrývá a že vous je plný nečistoty, je humorná. Zdravím!

doplněno 15.07.16 16:19:

venkov4ever - ano, to je onen módní trend. A potom všichni vypadají jako od jedné matky .

Datum: 15.07.16 14:33

Mně se to nelíbí. Známej k nám takhle přijel. Zírala jsem. Prostě někdo jinej. Jen ten hlas. Mladej kluk na kole.. Vypadal jak starej myslivec, co si ho půjčil , aby stihl honitbu. O té hygieně plnovousu jsem četla, jak se tam zaplétaj polívkové nudle, jak to chytá prach a jaká tam může přežívat fauna a flora. Za mne tedy ne!

Datum: 15.07.16 15:13

"...jaká tam může přežívat fauna a flora..."

Věřte, že úplně stejná, jako ve Vašich vlasech. :-D

Datum: 15.07.16 14:38

Protože dnes je fousaté léto.

JB

Datum: 15.07.16 16:13

*smich*

Od: uska®
Datum: 15.07.16 14:43

Půjdu proti proudu. Až si prožijete milování s vousatým a nevousatým mladíkem, odpovíte si sama:) Já jsem pro vousy v jakékoliv upravené podobě.

Datum: 15.07.16 16:37

Uska. Že jo *ua*

Datum: 15.07.16 15:10

Byly doby, kdy se tvrdilo, že muži nesmí nosit dlouhé vlasy, protože je to zdroj nečistoty a líheň všemožných breberek (skutečný důvod byl samozřejmě zcela jiný - politický). Dokonce se za to trestalo. Zvláštní bylo, že to neplatilo u dlouhých vlasů ženských, ve kterých se asi breberkám tolik nelíbilo. Dneska se nikdo nad delšími vlasy u mužů nepozastavuje.

Plnovous nosím nějakých 35 let (tehdy jsem byl taky "mladý muž do 30 let"). Nikdy jsem v něm neměl breberky, nikdy se mi do něj nezapletla nudle z polévky. Maskovat v plnovousu nemám co, žádné jizvy, šrámy, ani asymetrii tváře nemám (kde jste tenhle nesmysl vzala*sok*?). Vousy se samozřejmě musí mýt stejně, jako ostatní části těla, tak proč by měly být zdrojem nečistoty? Plnovous mám proto, že mě tehdy přestalo bavit holit se 2x denně. Takhle vousy po cca 14 dnech přistřihnu strojkem a mám pokoj. Žádné z mých partnerek to nikdy nevadilo.

Datum: 15.07.16 18:37

kolega promine...

Plnovous nosím nějakých 42 let (tehdy jsem byl taky "mladý muž do 30 let"). Nikdy jsem v něm neměl breberky, nikdy se mi do něj nezapletla nudle z polévky. Maskovat v plnovousu nemám co, žádné jizvy, šrámy, ani asymetrii tváře nemám. Vousy se samozřejmě musí mýt stejně, jako ostatní části těla, tak proč by měly být zdrojem nečistoty? Plnovous mám proto, že mě tehdy přestalo bavit holit se denně. Takhle vousy po cca 14 dnech přistřihnu strojkem a mám pokoj. Mé partnerce to nikdy nevadilo.
Když můj plnovous poprvé uviděla moje matka, vyhlásila: Za mých mladých let měl bradu a fousy každý pořádný chlap. Tak je teda nosím... mámu musíme poslouchat...

děvčata, uška a sebod, kdybych ještě *nevi*a*hi*, mohl bych Vás navštívit... *ua*

Datum: 15.07.16 19:23

Ale no tak, Hejkale! Kroťte se trochu! *bum* (Nebo použijte soukromou poštu, obě dámy jsou registrované ;)).

doplněno 16.07.16 19:21:

Sebod - No já nevím, myslíte, že tady někdo něco vážně myslí *smich*? Ale jestli ho pozvete, budu závidět *hi*.

Datum: 16.07.16 16:13

magdon. Nemyslíš výtku vůčí Hejkálkovi vážně, že ne? *cert*

doplněno 16.07.16 22:27:

My to s Uskou vážně myslely *fn*A máš mu co závidět *smich*

Od: uska®
Datum: 17.07.16 10:24

Sebod, odpověděla jsi i za mne *palec* Dostat polibek byť i jen na tvář od vousatého sympaťáka - uf, hmmmmm !

Datum: 17.07.16 10:49

Magdon, začínám mít dojem, že bysme mohli spolu objet pár těch spřízněných duší a *pusa*... byť jen na tvář...*ua*

nebo vzít ssebou i bena, ten ví i o:-D

Pěkný den nejen všem fousatým i holobrádkům.. hlavně jejich příznivkyním...

hejkal

Datum: 16.07.16 16:09

Magdone, u starších mužů mi to připadá normální, některým to přímo sedne. A možná patříte mezi ně . Ale otázka zněla, jak se Vám líbí u mladých kluků plnovous.

Od: fik
Datum: 15.07.16 16:18

Jednoduše,to závisí na vkusu každého soudruha*smich* někomu se líbí plnovous,někomu upravené vousy a někdo je rád oholen. Já mám bradku od 17 let a nosím ji stále. Nevím proč by to mělo být zdroj nečistoty? co vlasy? chlupy na těle? to přece závisí na tom jak je člověk čistotný,pokud se pravidelně meje tak to není žádný zdroj nečistoty. Manželce se to právě hodně líbí,jednou jsem se chtěl oholit a doslova mi to zakázala*smich* že bych prej vypadal jak neopeřený kuře

Datum: 15.07.16 16:28

Mě se líbí, jak vždycky někdo něco vymyslí a všichni to kopírujou, jak tupé stádo ovcí. A je úplně jedno jestli jde o styl oblékání, účesu alá hipster nebo o trapárnu pokémon go...

Datum: 15.07.16 16:56

No jo, proč? Proč mají vyholené hlavy, když je mívali vyholené, zavšivení sirotci? Proč jsou potetovaní, když potetovaní bývali pouze trestanci? Proč nosí upnuté gatě, když takovému oblečení se říkalo "Po straším bráchovi"? Proč chodí v odrbaných a roztrhaných džínách, když takové hadry nosili nemajetní? Proč chodí v rozšmajdaných botách, když pro rodinu, pro několi sourozenců, bývaly jedny? Proč nosí kozačky, když ty jsou na zimu? :-D Na tyhle otázky je jediná odpověď: Z rozmaru! *jasne*

Datum: 16.07.16 04:08

Přesně, jak pravíte. Rozmar, kapric, untrholt. Můj strýc z moravského Slovácka měl pro podobné případy univerzální recept: Lištit! *palec*

Datum: 15.07.16 17:19

Mně se to náhodou na mužích (hodně) líbí, a to jsem také ve věku "do 30 let". Takže za mě je to pěkná móda/ zvyk.

Datum: 15.07.16 17:43

- je to móda, s tím se nedá nic dělat. Ale já mám na mužích ráda ústa - která jsou plnovousem tak zcela zakryta. U ošklivých mužů to nevadí (právě naopak) - ale pokud má mužskej hezkou "tlamičku" - tak je to škoda. Vypadá pak úplně jinak.

I když - mně už to může být dnes jedno a je fakt, že všechny typy vousů ústa nezakrývají.

Od: jasonspezza
Datum: 15.07.16 19:18
Je mě dvacet a nosím tohle. Ano, dělá to starším a to je bomba :D
Datum: 15.07.16 21:23

a co je na tom bomba? Těch pár chlupů co tam máš? Stačí bouchnout dveřma a máš to dole

Datum: 15.07.16 23:30

Tomu říká můj muž, že frajer čichl do smetí.

Datum: 16.07.16 06:51
Samuraj
Čti pořádně a zamysli se nad obsahem...
... dělá to starším a to je bomba...
Chlapec má 20 let. Pro něj je rozhodující to pomyšlení o zvýšení věku. Řekl bych, že nenazval bombou tu vizáž, teda kvalitu ochlupení.
Držím mu palce. Kvalita se s věkem zlepší. Ať mu to dlouho vydrží.
I když někdy (desítky let) ta moje říkávala" kdyby ses oholil, hned bys omládl." Teď by to i tak už nepomohlo, i kdybych se holil třikrát denně. Ach jo!
Datum: 16.07.16 09:33

samurraj-

proč? - tenhle typ vousů ("jasonspezza") se mi právě docela líbí, pusu to nezakrývá a je to sexy (alespoň pokud mohu posoudit)

Datum: 16.07.16 21:16

Ale jo však každému se líbí něco jiného. Já bych si tohle chmýří ihned oholil *frajer*

Od: pesk®
Datum: 15.07.16 19:31

před 100 lety se nosil zase knír. V jedné knížce je fotografie zaměstnanců nejmenované společnosti - cca 50 lidí - a do jednoho mají knír . Do jednoho.

prostě móda. ... mně se taky víc líbila ženská intimní móda z před třiceti let . holt tak to dneska je .

Datum: 15.07.16 23:31

To jako vyholení / neholení u žen?

Datum: 15.07.16 23:32
Protoze fousate leto volaa... Reklama na sirup jupi
Datum: 16.07.16 06:17

Ano, některým ženám se to líbilo, líbí a bude líbit. Sama jsem kdysi dávno, asi před 35 lety, požádala svého muže, tehdy také velmi mladého, aby si nechal vousy narůst. Měla jsem k tomu dva zásadní důvody. Vousy se mi líbí a z líbání s neoholeným mužem (třeba brzy ráno) jsem měla na tváři ekzém. Později tvrdil, že to byl jeden z mých asi tří nejlepších nápadů. :)

Datum: 16.07.16 15:08

Nelíbí. Mě se to tedy nelíbí. Zrovínka dnes jsem měla na kase jednoho vousáče, kluk tak 25let. Bez toho 15-20cm plnovousu by mohl vypadat docela sympaticky ale takhle? Než přišel blíž, hlavou mi prolétlo...terorista *smich*

Datum: 16.07.16 15:21

Líbí-nelíbí, je mi to celkem jedno v čem chodí, nebo jak vypadají ostatní lidi. Většina to dělá kvli sobě, cítí se lépe, připadají si jinak. A to je přece to důležité. A vždy se najde člověk, kterému se něco takového na druhém líbí. takže proč ne.

Od: zena
Datum: 16.07.16 21:09

Je to rozšířené hlavně proto, že je to teď móda, tak to mají "všichni ti, kteří sledují módu".

Zda se mi to líbí... vizuálně vzato záleží na konkrétním muži, někdo vypadá lépe s plnovousem, někdo bez, obecně vzato se mi vousy líbí spíš u tmavovlasých mužů, ale to je otázka vkusu.

Co je na tom hezkého - nevím, nedokážu zadefinovat. Četl jste Zeměplochu? Jak Auditoři rozebírali obrazy a sochy na jednotlivé atomy aby nalezli krásu? Takovéhle věci se z principu ani zadefinovat nedají.

Co se nosilo v minulosti, to je mi celkem jedno (taky záleží jaká minulost a kde, taky byly doby kdy plnovous byl standardem, a nedospělým hochům se říkalo "holobrádci"). Tetování také v minulosti nosili jenom trestanci, námořníci apod.

Nemalý zdroj nečistoty to není, normální člověk si myje obličej (tudíž i vousy) dvakrát denně. A naopak, vlasy si myji jednou za týden - takže ty jsou v tomhle ohledu mnohem horší. Pokud někomu (tedy: přímo partnerce konkrétního muže) něco vadí, tak je to spíše to, že vousy škrábou. Na druhou stranu, škrábou výrazně méně než strniště - a stačí aby to dorůstalo maličko, u někoho už jen 24 hodin po posledním holení.

Od: ben®
Datum: 16.07.16 21:23

Dobrý den, co může škrábat ženu na tváři může být příjemné na stehnech. To jen volně cituji jednoho svého kamaráda a jdu ještě o kousek níže, než to místo určil on . Zdravím!

doplněno 17.07.16 06:53:

sebod - no, palce u nohou jsem zrovna nemyslel, ale ani tam bych příjemnost nevyloučil. Kamarád hovořil o místě, které je nad stehny, resp. tam, kde se stehna stýkají. Myslím, že zkušená žena už bude vědět a třeba to i potvrdí (tu příjemnost v těchto místech).

Datum: 16.07.16 22:29

Bene. Níž? Myslíš na palce u nohou? :)

Datum: 17.07.16 10:59

Záleží na typu vousů (a nejen vousů, taky chlupů v příslušných partiích).

Použila bych stejné pravidlo, "nedávno oholené a dorůstající" jsou příliš ostré a příliš škrábou, takže ne.

Vlastně stejný důvod ze kterého ženy používají epilátor / vosk (na nohou) nebo se raději neholí (třeba předloktí) - dorůstající chlupy mají rovný konec, tudíž jsou ostré a na dotyk nepříjemné. Chlupy dorůstající po vytržení nebo chlupy které jsou na místě už dlouho se ke konci zužují.

Datum: 17.07.16 10:30

"Brzy na toto... budeme vzpomínat jako na toto."

Proti plnovousu obecně nic nemám, ale ta móda není pro mě. Nelíbí se mi. Stejně jako chmýříčka u sotva dospělých kluků, kteří si myslí, že vypadají starší - akorát je na těch pár vousech vidět, že to jsou ještě mláďátka. Jako vycpaná podprda u třináctek - jde to poznat a hlavně jde poznat, že se dotyčná o něco snaží

Datum: 17.07.16 11:01

Tak je to s každou módou, co je dnes hrozně IN bude zítra strašně OUT. A zrychluje se to.

Já si z toho důvodu ani nekupuji "módní výkřiky", i když se mi třeba líbí, protože nerada vyhazuji oblečení které je ještě dobré, ale... když si dnes oblečete legíny s galaxy vzorem, tak si každý řekne "LOL, 2013".

Datum: 18.07.16 10:57

Odpověď je naprosto jednoduchá. Jsem líný se holit (asi 15 let už). Občas přistřihnu, pohoda. Na nějaké trendy kašlu.

Od: vousac
Datum: 18.07.16 16:01
a vam se to nelibi? ja jsem myslel, ze se to holkam libi *nevi*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.