Před zásahem blesku

Od: Datum: 14.07.16 21:16 odpovědí: 12 změna: 16.07.16 07:34
Kdysi jsem kdesi četl že těsně před zásahem blesku se prostředí tak silně zionizuje že třeba když rybář nahodil tak to zůstalo ve vzduchu nebo stály vlasy a pak bum a je konec. Dá se tomu třeba zabránit když ucitim brnění v bouřce že bych třeba uskočil? Prej ty blesky jdou občas přímo ze země do mraku to už je absolutně bez šance?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.16 21:22

To se vše děje v takové rychlosti, že by jste si to nestihl ani uvědomit, natož zareagovat.

Datum: 14.07.16 21:25

Pokud budeš rychlejší než blesk tak to stihneš...

Datum: 14.07.16 22:21

Už princip vzniku výboje mezi mrakem a zemí je založen na tom,že se nejdříve vytváří sloupec zionizovaného vzduchu,který pak slouží jako vodič blesku.A skutečně odborníci stanovili i minimální čas ionizace.Dokonce může trvat i několik sekund.

JB

Datum: 15.07.16 00:03
Ja dokonce myslim ze jsem o tom cetl v knize: Rozum do kapsy. A tam radili, ze pokud se vsimneme takovych jevu mame si hned lehnout na zem.
Datum: 15.07.16 02:11

Nebo obout holinky! No, Vy máte starosti... Nic ve zlém, jen mně to pobavilo.

Datum: 15.07.16 07:39
Pokud jsem na místě kde má hodit blesk, tak je celkem jedno jestli stojím nebo ležím. Blesku je to jedno.
Datum: 15.07.16 09:14

Trošku mi to připomnělo školení CO (civilní obrany). Tam nám vysvětlovali, že při zásahu atomové bomby si máme obléknout pláštěnku, lehnou si na zem u nosté zdi a přikrýt si hlavu pažemi. *zed* U obou událostí je to takový fofr, že si nestihneš uvědomit vůbec nic a ne tak někam skáka, uléhat a tak.

Datum: 15.07.16 09:55

Mně to zas připomnělo onu plodnou diskusi, co dělat, když jsem v kabině padajícího výtahu:

A) před dopadem nadskočit, rychlosti se vzájemně odečtou a náraz zmírní

B) ulehnout na zem, účinky dopadu se rovnoměrně rozloží na celé tělo a tím dojde k minimalizaci následků

Krom již zmíněné rychlosti reakce nějak diskutující zapomněli na rozměry výtahu. Ulehnout zpravidla není kam a nadskakovat při mých tělesných rozměrech jaksi taky nejde (strop *zed*). O tom, že je to celé mimo mísu nemluvě.

Datum: 15.07.16 12:08
A nemělo se ještě lehnout patama k výbuchu?
Ale stejně je nejlepší vylézt na pořádnej kopec a dívat se, neb už stejně nic jinýho v životě neuvidíš.
Datum: 15.07.16 09:20
Jak se zachránit před úderem blesku? Jedině prevencí. Vyhnout se místům, kde by mohlo udeřit. Určitě neskákat ;)
https://www.zachranny-kruh.cz…boure/chovani-pri-bource.html
Datum: 15.07.16 15:03

*palec*Mono *palec*

Od: maky®
Datum: 16.07.16 07:34

se mi vybavila jedna rada pro případ bouřky...dobré je se přidržovat mokrou rukou hromosvodu *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.