Moje přítelkyně Šimako - seriál

Od: Datum: 14.07.16 18:04 odpovědí: 2 změna: 14.07.16 18:34

Na tuto otázku mi spíše poradí starší návštěvníci poradny, kteří si to jistě budou pamatovat. Za komunistů dávali v TV seriál - Moje přítelkyně Šimako. Rád bych si tento seriál (dokument) oživil v paměti, jelikož si pamatuji, že byl velice dobře natočen. Problém je, že nevím kde. Proto se obracím na Vás, zda ho někdo nemá v počítači či nahraný na VHS?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.07.16 18:25
avatar

Dobrý den, myslím, že ta šance je minimální - tedy, že to má někdo nahrané. V době vzniku seriálu nebyla možnost jak nahrávat a o pozdější repríze (po roce 1989) nevím. A protože Karel Pech měl jistý problém s režimem, tak do roku 1989 to v TV určitě znovu neběželo. Hezký byl i seriál Tajemství řeči a Tajemství země Nippon (tam byla Šimako snad také). Zdravím!

http://www.csfd.cz/tvurce/21301-karel-pech/


doplněno 14.07.16 18:50:

odpoved - ve své době to bylo úžasné, protože ač dokumentární, tak uděláno zábavně a jinak, než dokumenty oné doby. Navíc, Šimako byla Japonka (a to byl pro nás Západ), tak to bylo zajímavé.

Ovšem, normalizace přála potom spíše východu (i když i Japonsko je na východě, ale až dále, než byl zájem režimu). Otázkou je, zda tato díla vůbec přežila někde v trezoru či archívu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.16 18:34

Ano, o jistých problémech režiséra s režimem vím. Tajemství země Nippon si také pamatuji, ale né tak výrazně, jako Přítelkyni Šimako (možná kvůli jejímu jménu), která se pouštěla v TV po částech na několik dílů. Velice rád bych oba jmenované seriály (hlavně ten na který se ptám v hlavní otázce) znovu shlédl. Její kvalitní zpracování mě tehdy zaujalo už při shlédnutí prvních dílů. S tím se v dnešní době již člověk nesetká.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.