Dítě s autismem a magistrátní otec

Od: Datum: 13.07.16 02:03 odpovědí: 18 změna: 13.07.16 23:18
Dobrý večer,mám syna s autismem..před šesti lety jsem uvedla expritele do rodného listu, celkové mne začal napadat, nechová se slušně k malému, ani ke mne, dělá samé problémy v životě,všude me pronásleduje,poslouchá na dveřích,vyhrožuje mi atd.. Chtěla bych vědět, zda je možnost,vypsání z rodneho listu,nebo zbavení práv na mého syna.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.16 06:08

To, že se vy nesnášíte s otcem dítěte, ještě neznamená, že můžete chtít zrušit jeho otcovství. Stejně to zrušit nejde. *hej*Udělejte všechno pro to, abyste se synem zůstala sama a v bezpečí. Jméno na rodném listě vám to nezajistí.

Od: ben®
Datum: 13.07.16 06:35

Dobrý den, pojem "magistrátní otec" neznám, ale uznávám, že je to asi moje chyba. Pokud Vám jde o pomstu či si myslíte, že by se chování Vašeho expřítele (po výmazu jeho jména z RL syna) změnilo, tak to nemá velký význam, resp. není to dobré řešení. Dítě má právo na oba rodiče a ti mají práva a povinnosti k tomu dítěti - takže, i povinnost vyživovací (alimenty). Možná by to Váš expřítel uvítal (a pomsta by se minula účinkem), když by už neměl vyživovací povinnost a Vy méně peněz. Nevím, zda je z právního hlediska prostý výmaz jména z RL možný, ale zřejmě jen přes soud. Možné by to bylo, pokud by např. zkouška otcovství prokázala, že otec zapsaný v RL otcem není nebo by se našel jiný "otec", který by si vzal Vaše dítě za vlastní (pak by tam byl zapsán on). Zkuste raději řešit problém tam, kde je jeho příčina. Zdravím!

Datum: 13.07.16 07:12

Také si myslím, že dítě by mělo mít oba rodiče.

Je potřeba slyšet i druhou stranu.

Tedy by bylo lepší dojít do manželské-předmanželské-pro mezilidské vztahy poradny a tam spíše řešit a poradit se, jak předcházet hádkám, vyhrožování, pronásledování.

Nevíme, jak mezi Vámi probíhá komunikace, ale kde je akce bývá protiakce. Proč Vás začal napadat? To musí mít nějaký důvod. Nepište to sem, to si musíte srovnat a uvědomit sama v sobě. Též na Vás problémy se synem nakládají velkou zátěž, není lehké vše ustát. Když je dítě postižené, tak se mnohdy svaluje vina na druhého, ale to nikdy nemůže fungovat, jenom se rodina rozbije a nic nevyřeší.

My Vašeho přítele neznáme, proč se tak chová, jestliže se takto chová bez příčiny, tak tam může být nějaká nemoc a potom byste se musela obrátit třeba i na policii /vyhrůžky, napadání, pronásledování/. Nebere nějaké drogy, když takto vyvádí jen tak bez příčiny?

Já mám spíš pocit, že jste dva nešťastní lidé, kteří roztáčí spirálu a dělají si naschvály. Takže buďte zodpovědná, dokažte, že jste dospělá, že vše zvládnete, umožněte kontakt otce se synem. Pokud bude vše probíhat v klidu synovi kontakt s otcem prospěje.

Pokud poslouchá za dveřmi, tak na to je dobré dveře otevřít a pozvat ho dál, ať má lepší přehled a poslech.

Od: katkaamisa
Datum: 13.07.16 12:40
On je sám u PCR..ví moc dobře, co má dělat. Nemáme už spolu žádný vztah,krom syna.. Za každou cenu, me chce stále vlastnit, ale ja už nemohu, chce mne výhrůžkami dohnat zpět, uz jsem na to slabá. Nic jsem nemohla, byla jsem sledována atd..nejsem za něj ani provdaná.
Datum: 13.07.16 07:28

Rozhodně to nejde a pokud by to šlo,musí to chtít on!nejde ani změnit jméno,natož vymazat otce bez jeho souhlasu a většinou musí být pro to vážný důvod.Podle mě má na to určitou lhůtu,na popření otcovství,ale později je to nemožné.Kdyby,tak to by musel být fakt vážný důvod a to,že se nestará,vyhrožuje,ubližuje...není(bohužel)vážný důvod.

doplněno 13.07.16 07:31:

podívej se třeba na nějaký web pro maminky,nejsi jediná a sama uvidíš co ti odpoví http://www.emimino.cz/hledani/?cx=001981364544604185879%3Arzix2yuxsk0&cof=FORID%3A9&ie=UTF-8&q=vymaz%C3%A1n%C3%AD+z+rodn%C3%A9ho+lisu&sa=

Datum: 13.07.16 12:34
Příjmení ma me..Dekuji.
Datum: 13.07.16 07:58

to by musel na základě závažných dokladů rozhodnout soud. byla by to jedině zkouška DNA a ještě k tomu jeho souhlas.

Datum: 13.07.16 09:09
Děkuji.
doplněno 13.07.16 09:12: On právě chce...
Od: uska®
Datum: 13.07.16 09:15

Doraz jsem pochopila tak, že expřítel není biologickým otcem dítěte, je pouze zapsán v RL. A tazatelka by tento zápis chtěla zrušit. Je to tak a nebo se pletu?

Datum: 13.07.16 09:59
Ano...On sám chce i nechce..
Datum: 13.07.16 10:41

Vím přesně, co to autistické dítě je a také vím, jak nesmírně je to náročné. Náročné každou chvilkou, každým okamžikem. Vůbec si nedovedu představit tu hrůzu, když do toho naštvaný chlap zasahuje, dělá peklo. Zhorší to i dítě, které potřebuje klid a neměnné situace a mamku, která má takové dítě a poděsa muže. Peklo! *cert*Katkomiso, musíš najít pomoc! Nesmíš se zhroutit nebo tak. Malý tě potřebuje!

Datum: 13.07.16 12:32
Pochopila jste vše,co chtěla..Dekuji za podporu. Chtěla bych napsat daleko víc...zde nemohu.
Datum: 13.07.16 12:49
Když je šťastná mama..je šťastné i dite
Od: rora®
Datum: 13.07.16 12:36

Muž uvedený v rodném listu by musel dát souhlas k adopci a jiný muž by musel uznat otcovství. Takže cesta je.

Datum: 13.07.16 12:45
Dekuji...ale..jednou chce,potom zase ne.. Potom přijdou opět problémy. Někdy mi přijde,ze ani nemá zájem o mého syna,tak jak o to mne vlastnit.
doplněno 13.07.16 12:47: Stále se připomíná jen o peníze,které pobiram z prispevku,uvedl se tam také,na to má právo, ale chce peníze i za dny,kdy ho neměl...je to člověk,který vidí všude jen peníze a chce za hlídání Michálka peníze.
Datum: 13.07.16 13:59

A to je právě ta chyba: EXPŘÍTEL. Kdyby to byl manžel, bylo by to o něčem jiném. Manžel má k dítěti povinnosti i práva. Přítel má co? Kulový!

Nevím, proč byste ho mazala z rodného listu. jednou jeho otcem je a hotovo. Vy jste s ním intimně žila a teď se za to snad stydíte? Minulost vymazat nemůžete, ať chcete sebevíc. *bzum*

Pokud otec dítěte nebude zapsán v rodném listu, nemá k dítěti práva, ale ani povinnosti. Kdo Vám na malého bude platit, když bude mít v RL prázdné místo? A máte tak velké příjmy,. že to zvládnete sama, bez otce dítěte? Myslím, že těžko. Tak proč se dobrovolně zbavovat peněz od otce dítěte? Byla byste sama proti sobě a proti svému dítěti. A další, kdo by sháněl dávky.

Nesmíte v sobě živit jenom zlobu, ale ujasnit si, co je pro Vás a především pro Vašeho syna to nejlepší. Vymazání otce z RL to ale určitě nebude. Spíš bych se snažila s ním vycházet po dobrém, spolu jste syna zplodili, spolu se musíte snažit. Jaga.

Datum: 13.07.16 20:02
Četla jste vůbec nadpis? Asi ne!
Datum: 13.07.16 23:18

Nejlepší by asi bylo najít si přítele, pak by si už tolik netroufal. A pokud byste se znovu vdala, asi by byl konec jeho výstupům a možná by i už i přistoupil na zřeknutí se otcovství, když by nemusel platit. Ale chápu, že asi moc času na hledání nového partnera nemáte. Pak snad jedině podat oznámení na PČR, i když je tam zaměstnán, řešit to musí a když to nepomůže, tak mu znepříjemňovat život opakovaně. Příjemné by mu to v zaměstnání rozhodně nebylo a pokud by se to opakovalo vícekrát, možná by měl v práci problémy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.