Podat trestni oznaneni

Od: Datum: 12.07.16 14:48 odpovědí: 3 změna: 12.07.16 23:25
Dobry den,
Myslite ze mohu podat trestni oznameni na cloveka, ktery mi odmita vratit penize z uzavrene smlouvy? Ma na to stale nejakf vymluvy a uz mi dosla trpelivost.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 14:51

Podat trestní oznámení nemá smysl, policie oznámení nepřijme jelikož se nejedná o trestní ale občansko právní spor. Můžete dát žalobu k soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 23:17

Můžete podat trestní oznámení pro podvod na okresním státním zastupitelství, je to jistější než na policii/ale zde lze také!/. Buď písemně a nechat si potvrdit kopii a uschovat, nebo ústně...sepíší s vámi protokol a dají vám kopii. Ale neznám znění vaší smlouvy, takže tato informace je jen obecná, chtělo by to vědět víc. Za T.O. se nic neplatí. Jinak by přicházel v úvahu např. návrh soudu na vydání platebního rozkazu, ale to už stojí peníze. Klidně mi napište na vnitřní poštu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 23:25
avatar

Jak píše plavest, nejedná se o trestný čin, neb kouzelná věta zní: Určitě si ty peníze půjčil v dobré víře je vrátit. Pokud víte o opaku, podejte trestní oznámení, jinak je to ztráta času.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.