Nezodpovědný kabel

Od: Datum: 12.07.16 10:40 odpovědí: 3 změna: 12.07.16 19:09
avatar

Je neuvěřitelné jak už nám technika pokročila *sok* a při tom některá zařízení příliš o svém jednání nepřemýšlí. Kupříkladu jeden kabel ve Vysočanech se zachoval zcela nezodpovědně.

Vloni v pražských Vysočanech obrovský požár totálně zničil velký asijský sklad textilu (hasiči to hasili několik dní). Po ročním vyšetřování komise zjistila, že požár vlastně nikdo nezpůsobil, že vznikl technickou závadou na zařízení skladovací haly a tudíž za něj nikdo nemůže a nikdo nebude potrestán. Požár údajně vznikl od kabelu, který se (zřejmě sám od sebe) zcela v souladu s platnými předpisy připojil z přední strany do rozvaděče a aby ho při tom nikdo neviděl, přibouchl za sebou plechová dvířka. Určitě by to nedělal, kdyby věděl, že ho ostrá hrana dvířek poškodí natolik, že vznikne zkrat a navzdory jistě předepsanému jištění k následnému požáru.

Tak nevím *nevi*, ale mám divný pocit, že ze mě někdo dělá vola. Proč asi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.16 15:28

Proti požárům asijských tržnic nic nemám. To bych nemluvil o nezodpovědnosti ale o prozíravosti. Nechci být rasista, ale oni se rasisticky opravdu chovaj, takže pryč s rasisty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 16:31
avatar

S podobných tržnic jsem si odnesl jedno ponaučení .. když tam pracuji nikam nepsat své osobní číslo, nikam se nepodepisovat, nikam nedávat razítko .. věci jako 4haly na jeden okruh a ještě k tomu na kabel 1,5mm - nic zvláštního, kabel přichycený k plynové trubce, vedoucí skrze pec .. nic zvláštního. Jedna zásuvka na celou budovu s tím, že celkový výkon na zásuvku je klidně i 10kW a pomale se roztéká .. vůbec niz zvláštního, trubka plynu zakončená igelitovým sáčkem a izolepou - vůbec nic zvláštního. Za ty léta už jsem vyděl takových i horších věcí spousty, takže nějaký požár asijské tržnice mě nikdy nepřekvapí, většinou si říkám, jaktože to tak dlouho trvalo.

On ten viník se těžko hledá, když nikdo koho by šlo reálně dostopovat to nedělal, řemeslník určitě ne, většina tam ani neumí česky, je jich tam jak mravenců a všichni vypadají stejně (my jim tam možná připadáme taky, ale je to tak) .. joo to je potom těžký.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 19:09

Je to ta chráněná pracovitá komunita, proto naše milovaná vláda pracovitou komunitu schválila jako menšinu. Dle mého jsou pracovití, levně šmejd koupit draze prodat a ty jejich polotovary jsou na vysoké úrovni s životností od týdne do několika měsíců

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.