Kousnutí muchničkou

Od: Datum: 11.07.16 14:41 odpovědí: 8 změna: 11.07.16 18:39

Ahoj, kamarádku kousla moucha - muchnička, hnije jí noha, doktorka si s tím neví rady a má si to jen mazat sádlem a heřmánkem, chirurgický zákrok jí nedoporučuje, že by mohla přijít o nohu. Je takový postup lékaře normální? Máte s tím někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 11.07.16 14:46
avatar

to je obvodní lékařka, jestli se tedy smím ptát? NAstestí tuto zkusenost nemám ani s muchnickou ani s takovou doktorkou*sok* sorry ze nemám radu, snad nekdo poradí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 15:58

obvodní ale ani kožní si s tím neví rady

Od: mockovavera
Datum: 11.07.16 18:39

To je můj případ. Stalo se to při posledním sekání trávy na zahradě, letos to jsou 2 roky v září.Byla jsem nastříkaná repelentem, ale kolem ponožky asi málo.Při práci nevnámám, co po mne jde a co mne kouše.Ale doma pod sprchou jsem zaregistrovala pokosání hmyzem.Natřela jsem to lihem. Nehojilo se to. po několika týdnech mi noha v místě kousanců zmodrala, byl to velký asi 20 cm flek.Nebyla jsem jediná, co byl tím hmyzem pokousaný. Blízko domu se pasou krávy, ne nich se mochničky vyřádí.Všichni s tím byli na pohotovosti, dostali kapačky..já pracovala a nechtěla na nemocenskou. tak jsem s tím šla k obvodní lékařce. Dostávala jsem antibiotikové masti,16 měsícu, noha se ale horšila.pak už mi i zčernala, natekla. Dostala jsem vysoké teploty. pak už nastoupily antibiotika. x Augmenetin, pak ještě jedny,už nevím jak se jmebovaly.Po tom léčení jsem začla alergicky reagovat na chemické léky.každá mast byla jak kyselina,kůže praskala,bolela.Paní diokktorka mne předala na kožní,jiné paní doktorce. Ale dcera mne objednala u léčitele. Poslední záchrana. upravil jídelníček, zastavil bylinkami otoky, noha přestala praskat a začalase hojit. Půl roku jsem neměla chemickou tabletu..nic,jen bylinky a dietu.Cukrovku nemám.Chtěla jsem to chirurgicky odstranit, ale je tam riziko.Je to nad achilovkou, mrtvý kus tkáně. Suché,neteče,už nebolí.tak zase jen masti..Ve spise u lékařky je, že jsem hlásila pokousání hmyzem, ona mi řekla, že takových noh už vyléčila spoustu. Až na mou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 14:59

Muchnička mne kdysi taky kousla a heřmánek nebo sádlo mi opravdu nepomohlo. Pokud si ta doktorka neví rady, tak ať jde kamarádka k jiné, ale hodně rychle. Tohle (hnije jí noha, spíše jí hnisá) vyžaduje antibiotika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 16:06
avatar

Tak, tak. Okamžitě změnit obvodního lékaře, tato je na baterky. Nejen, že špatně léčí, ale nechápu proč posílá na kožní?

Antibiotika, případně rozbor krve. Jak ví, že to byla muchnička?

Ať si dojde třeba na pohotovost, nebo k jinému lékaři, na chirurgii, má právo na revizi jiným lékařem, jestli je postup správný /a to není/. Není to nějaká Oksana? Byla jsem kdysi na kožním u jinokrajní doktorky a ta mě sepsula, že jsem nečistotná, proto mám kožní problém, takže si už vybírám pouze naše /národní jména/ doktory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 16:36
avatar

- já si všechno ihned pořádně promažu jodovou tinkturou tak, aby jod pronikl hluboko do tkáně. A pokud možno několikrát i za cenu spálení kůže. Ale sádlo a heřmánek? - a při chirurgickém zákroku že by mohla přijít o nohu? Co to je za horor? - leda, že má paní cukrovku, nebo diabetickou trombózu (či jak se to jmenuje), nebo nějaký bércový vřed - a nějaká muchnička s tím nemá co dělat .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 17:08
avatar

Na takové kousnutí by se mělo dát antibotikum. Nemáte doma framykoin nebo optalmoframykoin. Antibiotika jsou i v cibuli a česneku. Ale nejjistější by měl být lékař. Nedat se odbýt!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 17:49

Kousnutí od muchničky někteří lidé snášejí velmi špatně. Chirurgicky se to řešit takřka nedá, stejně by ji poslali pryč.

Moje matka měla podobný problém a řeší se to koktejlem ATB, popřípadě léky na alergii. Doporučuji zajít k jinému doktorovi, klidně i nemocnice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.