Vlak plný zlata

Od: Datum: 10.07.16 20:14 odpovědí: 6 změna: 11.07.16 10:58
Dobrý den,
Jsou někde aktuální informace o zlatým vlaku, který se prý objevil
Tento vlak musí zůstat skryt
Můj dědeček bývalí říkal že musí být navždy schován před lidmi
Býval velitelem v jednotce Wehrmachtu, nyní je mrtvý už rok

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 10.07.16 20:39
Jako myslite aktualni jizdni rady?
Datum: 10.07.16 20:53

Ono to je podobná legenda, jako již profláknutý štěchovický poklad. Vlak údajně zůstal v některém tunelu nedaleko polské Ksiaže - což je nedaleko CZ hranic. On vůbec ten komplex je vcelku zajímavý a vyhledávaný záhadology, nejen kvůli tomu vlaku. Jestli musí zustat skryt, či ne - to si netroufám odhadnout. Každopádně zatím není žádný hmatatelný důkaz o jeho existenci.

Slova dědečka komentovat nebudu - vzhledem k tomu, že se bavíme o události staré 71 let by mě vcelku zajímalo, kolik mu tehdy bylo a čemu vlastně velel.

Něco k onomu vlaku zde

http://www.zahadyazajimavosti…ie/753-legenda-o-zlatem-vlaku

Od: vanad1
Datum: 10.07.16 21:08

A když už byly informace o objevení vlaku zlata, byly také informace, proč by měl vlak roky putovat po kolejích? To nemá vůbec žádnou logiku. Ve státních rezervách každého státu jsou tuny zlata a že by někdo jezdil sem tam je spíše námět pro slabý americký film.

Datum: 11.07.16 07:14

300 tun? 300 tun zlata? Týýý joooo! To je krásná představa! Jakože to byly cihly, granulát, předměty menších rozměrů, ale velké umělecké hodnoty? V bednách, v pytlech, volně ložené? Fakt krásná představa! *klik* A to všechno a nejednou PUF je je to pryč? Krásná představa! Krásná legenda.

Datum: 11.07.16 07:34

No ona to zas tak úplně legenda není. Podrobnosti neznám, ale nedávno jsem viděl pořad o legionářském vlaku (nikoliv vlaku Wermachtu), který těsně po válce vozil tuny zašantročeného zlata sem - tam po Rusku (Sovětském svazu?), než se ho povedlo prakticky celý rozkrást. Ten vlak nebyl nijak tajemný a není nikde ukrytý, ale jako základ legendy mohl posloužit.

Datum: 11.07.16 10:58

O tom vlaku jsem četla a myslím, že je možné, že je to dávno nějakým způsobem rozkradeno. V dobách válek a po nich je všechno možné. Jako děcko jsem slyšela. jak babička vykládala o vzáleném příbuzném, který asistoval při odsunu Němců. Nikdy doma nic neměli a najednou měl byt, chalupu, dokonce auto si pak koupili - v 50. letech! - no, každému bylo jasné, kde to pobral.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.