Jak zlomit FABku?

Od: Datum: 08.08.16 15:34 odpovědí: 12 změna: 09.08.16 21:08

Čau všem, našel jsem staré dveře v docela hezkém stavu. A chtěl bych je nějak využít, jenže je v nich fabka a je zamčená. O tom jak ji dostat ven jsem si už něco četl a všichni se shoduj že zlomení fabky je nejjednodužší. Jenže mi to moc nejde. Tak bych se chtěl zeptat jestli na to nemá někdo nějaký trik nebo tak něco. Díky. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.16 15:41
avatar
Že strany falce sundat štítek, druhej štítek nesundávat a pak velkým hasákem zabrat odshora. Už jsem jich takhle ulomil nespočet.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 15:45
avatar

No to nevím kdo tvrdí, že zlomení fabky je nejddednodušší metoda. Možná že je nejjednodušší a nejrychlejší, ale jen tehdy, když máte dobrý vercajk a když ji umíte. Se špatným vercajkem nebo bez výcviku fabku nezlomíte nikdy.

Chce to vzít větší vrtačku a větší vrták a vyvrtat díru tam kam se do fabky strká klíč. Pak se dveře otevřou i bez lámání fabky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 21:04
avatar

Figurku,ani kdyby jsi fabku odvrtal celou,tak se ti dveře neotevřou.Zrovna tak se neotevřou po zlomení fabky.Musíš ještě udělat druhý krok,který nebudu popisovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 21:09
avatar

Na ten druhý krok používám upravenou jednostranou FABku a jde to jedna báseň.

Ovšem, obsahem dotazu nebylo, kterak otevřít dveře, nýbrž, jak vyndat FABku bez klíče ze dveří. V tomto případě není druhý krok potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 15:59
avatar

Tam kde se strká klíč ten vrták velmi lehce zalomíte, Zkuste to raději takto:


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 16:22
avatar

Sundal jste štítky? Oba? Trčí ta fabka ze dveří? Tak uchopit do hasáku, podél dveří a silou na hasák zatlačit dolů. Lup a je to!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 18:27
avatar

hm, shora dolů...vím,že dříve vykradači bytů používali půlmetrovou pásovinu,ohnutou do L. v tom delším ramenu na konci byl otvor ve tvaru fabky,ten nasadili na fabku a za kratší rameno zabrali. tím fabku zlomili...takže myslím,že ne shora dolů,ale kroucením je správně...hasákem,francouzákem,možná bych i zkusil nasadit opačně ten štít a dal mu ránu kladivem,i když to asi nevydrží...


doplněno 08.08.16 18:41:

ještě jsem slyšel o jedné možnosti..pokud získáte trochu koncentrované kyseliny sírové,stříknout ji do fabky...měla by zrušit pérka,která drží stavítka v zamčené poloze,ty prý spadnou dolů a vložka půjde otočit malým šroubovákem.jedno stavítko bývá ještě v zadní stěně,to chce zatlačit třeba jehlou,ale to už asi chce trochu cviku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 18:38

V případě že máte násadu na lámání zámků (třeba co se přidělává na obušek), tak to je relativně jednoduché, pak to jde i tím hasákem jak někdo psal, ale dle mého, pokud nejste zloděj, nebo příslušník útvaru rychlého nasazení, kteří potřebují pracovat rychle a relativně tiše, tak si pořiďte (třeba od kámoše kutila) titanový vrták do železa, a tam jak se strká klíč (jde to i pod tím, jako je to v tom videu výšše) to vyvrtejte, tam jak se strká klíč mi to příjde o dost rychlejší a především tím i případně rovnou odemknete, ale pozor na seknutí vrtáku, to by potom hrozilo zlomení vrtáku, ale tomu zabráníte tak, že budete držet vrtačku pevně a nesmíte úhlovat vrták. Osobně jsem takto úspěšně vyvrtal již nespočet vložek zcela bez problému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 20:39

Ahoj.

To vídeo bylo zajímavé, ale ještě tam mohli hoši předvést to vyndání vložky. A to i s tím šroubem, co ji v tom zámku drží. O tom byl dotaz.


doplněno 08.08.16 23:02:

No právě. To pravé vylepšení situace je, když jsou ty dveře zavřený, zamčený a navíc ještě papírový. A ten zámek ve dveřích nemá to klasický oplechování kolem tý fabky. A když se to neumí, tak se zmordujou ty dveře i zadlabací zámek. O fabku už samozřejmě nejde. Ta je na odpis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 21:07
avatar

Když vyndám střed s válečkama, sundám štítek, aby to šlo chytit, tak tu vložku rozlomím kombinačkama. Klidně si můžete vyzkoušet. Je to lepší než mudrovat o šroubku M5 který drží v 5-7 mm mosazi s centimetrovou dutinou.


doplněno 08.08.16 21:19:

Navíc, nalezené staré dveře - zamknuté- mají ten šroub přístupný ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 23:54
avatar

Tak to pak je vyšší dívčí. Když se to umí, tak obyč. fabku vyhmatám dámskou pinetkou ale s pojistným stavítkem nebo "nevrtatelnou" je opravdu mimo rozsah této debaty

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 21:08
avatar

Každej z vás zná ten svůj způsob a dal by za něj krk. Ale zřejmě málokdo vezme do ruky ten hasák a zkusí si tu FABku rozlomit. Opravdu je to nejrychlejší a nejlepší způsob. Vy co pochybujete, zkuste si to, a uvidíte. Žádné kroucení, ale hezky odshora dolů a praskne v tom nejslabším místě, tedy přesně v tom šroubu, který ji drží. Jediné, kde to neplatí, jsou některé bezpečnostní s kovovou vložkou proti rozlomení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.