Savo/chlor ve vzduchu vs zdraví

Od: Datum: 11.03.13 11:31 odpovědí: 5 změna: 11.03.13 13:15

Zdravím,

někde jsem slyšela, že chlor po nějaké době ve vzduchu ztrácí na své škodlivosti (laicky řečeno).

Nyní jsem šplíchla kousek zdi Savem pro plísni, větrám ostošest, ale zajímalo by mě, zda je na výše uvedeném něco pravdy?
Pokud je to tedy menší množství, jak dlouho trvá, než přestane být ve vzduchu škodlivé? Zápach lze totiž cítit vždycky hodně dlouho.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 11:44
avatar
minulý týden jsem taky šplíchal jeden roh, ráno, větral jsem celý den (mám okno skoro přes celou stěnu) a večer po zápachu ani památky a šel jsem tam normálně spát.
za tu dobu se koncentrace tak zředí, že snad ani škodlivé být nemůže.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.13 11:54

Nekoukáte na zprávy?

http://www.novinky.cz/krimi/2…unikl-kvuli-lidske-chybe.html

Takže ano, chlor je škodlivý, ale myslím si, že v domácím použití, pokud dodržujete určité zásady je to OK, v nemocnici to savem smrdí furt a jak jsou tam lidi zdraví. :D Teda jak kde, že jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.13 12:35
avatar

jak jsem si doma taky všiml, chlor strašně smrdí a to i v nízké koncentraci. Si myslím, že nějaké otravy se nemusíte obávat, protože pak by se takové prostředky jako savo nebo chloramin vůbec nesměly dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.13 13:00
avatar

Něco jiného je plynný chlor,který byl kdysi použit jako vojenská chemická zbraň už za první světové války.V desinfekčních prostředcích jsou použity chemikálie,které uvolńují jen stopy chloru ve stavu zrodu,jen jako aktivní atom .V tomto stavu účinně likviduje bakterie a plísně.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.13 13:15

Zdravím, najděte si prosím otrava chlórem, ano? Škodlivé to je, když je vidět většinou žlutý, posléze bílý plyn, plynná hmota. To, o čem si vy myslíte, že je škodlivé by vojáci v 1.sv.válce vdechovali jako horský vzduch. Prvně použitý chlór, jenž byl použit v 1.sv. válce byl vyroben v chemičce v Ústí nad Labem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.