Co by se stalo když bych neměl na zaplacení

Od: Datum: 08.07.16 15:48 odpovědí: 18 změna: 14.07.16 13:32
Tak mě jen napadla otázka co by se stalo když by si člověk v restauraci dal jídlo a pak neměl na zaplacení?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.07.16 16:06

Dobrý den, asi by byl rozdíl nemít u sebe hotovost (nebo kartu) a odmítnout zaplatit (bez důvodu).

Pokud by host nechtěl zaplatit (a tím podnik okradl), tak by to zřejmě řešila policie (asi jako přestupek). Jinak je to o dohodě s personálem - ponechat zástavu a skočit si k bankomatu, zavolat kamaráda, aby peníze donesl nebo navrhnout odpracování (třeba u nádobí) . Zdravím!

Datum: 08.07.16 16:08

myslím, že doby, kdy člověk místo zaplacení myl půl dne nádobí, už jsou pryč - dneska by zavolali policajty a ti by tě zabásli...

Datum: 08.07.16 16:23
Nezabasli. Jen podate vysvetleni a vse se resi v ramci prestupku.
Datum: 08.07.16 17:00

štamgastovi by to prošlo a zaplatil by příště. Neštamgast by skončil v lepším případě na chodníku, kopnutý do zadku a na černé listině. V horším případě by skončil na policajtech a na černé listině.

Ale ať tak nebo tak, už by vám nenalili ani vodu.

Datum: 08.07.16 17:59

Co by se stalo, kdyby si vás někdo sjednal na práci i s přineseným materiálem a pak vás vyhodil, bez zaplacení. Není to totéž? Co byste dělal?

Od: pb®
Datum: 08.07.16 18:19

No mě kolikrát napadlo, co by se stalo, když člověk přijede k benzínce, natankuje si plnou a pak zjistí, že jim nejdou terminály a kartou platit nelze. Už se mi to stalo, cedule umístěná tak, že si jí člověk prostě nevšiml, naštětsí jsem měla dostatečně velkou hotovost s sebou. Ale co si budem říkat, pořád po kapsách pár tisíc nenosím a na dálnici si k bankomatu taky skočit nelze. Jak by to řešili? Vystavili fakturu? Mně by nedělalo problém ukázat občanku a peníze jim poslat z účtu, hned jak sednu k internetu. Ale uměla by vůbec obsluha vystavit fakturu a přistoupili by na to?

Datum: 08.07.16 18:29

Proč by toto měla řešit obsluha? Ty nemáš peníze na zaplacení, tak je to tvůj problém. Vyřeš si to jak umíš, ale od benzinky neodjedeš, dokud nezaplatíš.

Datum: 09.07.16 05:47

Od benzínky odjedu. Stalo se mi, že jsem nabrala "plnou" a pak jsem zjistila, že nemám peněženku. Ano, ráno jsem si vzala jinou kabelu, aby mi ladila :-D, no a peněženka zůstala v té druhé, původní. Doklady jsem naštěstí měla. Dala jsem obsluze občanku, jela domů jako blázen /kdyby mě zastavila hlídka, zase bych neměla občanku - jó, zlo plodí zlo.../, během půl hodiny se vrátila a dluh vyrovnala. Příjemné to ale nebylo, už jenom těch 15 km domů... a zase nazpátek...Jaga.

Od: pidizvik
Datum: 14.07.16 09:51
Jim nejedou terminaly, cedule umistena blbe. Taky muj problem?
Datum: 14.07.16 13:32

To je podobné, jako kdybych jel autobusem a platil bych ráno v 6:00 dvoutisícovkou- Řidič na mě vyrukuje s tím, že nemá na rozměnění. No a jak tuto situaci řešit?

Datum: 08.07.16 18:27

Každý hospodský by to řešil individuálně. Někdo by vám dal pár facek, jiný sebral bundu nebo telefon a další by vás třeba poslal do pr... Zajímavé, že většinou přijedou policajti, ale když je chcete zavolat na neplatícího nájemníka, tak vás odkážou na občanskoprávní žalobu ...

Datum: 08.07.16 18:32

Tondo, fakt. A když zaměstnavatel nazaplatí za práci, nedá výplatu? Kdoví jak dlouho?! *zed*

Datum: 08.07.16 20:35

Napíše se Směnka na uvedenou částku a dodatek Bez Protestu

Od: m123
Datum: 08.07.16 22:40

Hromadu let jsem pracovala v pohostinství a bohužel se mi to stalo. Host si dal večeři, panáčka, kafe, pivko, cigára... útrata za 700,- kč. Pak mi oznámil, že nemá peníze. Zvedl se a odešel. Myslíte, že by čekal až zavolám policajty? A co já ženská? Myslíte, že bych si lajzla mu dat aspoň po hubě? Prostě jsem to musela zaplatit za něj. V druhém případě mi pán nechal občanku s tím, že druhý den příjde. Občanka tam možná leží ještě dnes.

Naštěstí se mi to za cca 10 let stalo jen 2x.

Datum: 08.07.16 22:55
O žádný přestupek se nejedna - musel by se prokázat úmysl, ze už předem věděl ze nezaplatí! Čili občanskopravni spor. Policie se volá, ale ti o tom max.sepisou záznam a to je vše. Soud si ho pak může vyžádat! Nebo udělají bububu a host zaplatí - pokud vsak nemá, může nechat zástavu atd.
Datum: 09.07.16 21:01

Záleží na tom, jestli to dotyčný udělá účelově, tedy s vědomím, že nebude mít na zaplacení, nebo při placení zjistí, že nemá ani kartu, ani peněženku. Oba případy jsou řešitelné. V prvním případě zavolá restauratér policii, v druhém se dohodne na pozdějším zaplacení. Záleží to na lidech a přístupu k dané situaci. Ale jsou to pouze mé předpoklady, neboť se mi to ještě nikdy nestalo. A to po tomto světě chodím už hodně dlouho.

Od: deflorator
Datum: 14.07.16 12:16
Do 15 minut by prijela popravci ceta.
Datum: 14.07.16 13:27
Posledni tyden v cervnu jsme s rodici udelali slezinu na rozlouceni s ucitelkou v mistni restauraci.Ucet byl otevreny,deticky si chodily pro limonady.
Nikdy uz v zivote nebudu platit jako posledni.Postupne to odpadavalo chodilo domu.Asi tri rodiny zustali nakonec.Ke konci jsem platila pouze veskery piva co jsme tam s pritelem pili jen my dva,2 pizzy a 3 limonady co mela dcera.Druha maminka platila svych vypitych 6 sklenic bileho vina co pila taky jen ona.Ucet zustal jeate na castku 1200 kc az se mi pretocily panenky.bylo v tom dalsi 2,5 litru vina,nejaky stejky a 3 pizzy.Pritom vim ze stejky si u naseho stolu nikdo nedaval a kdyby maminka vypila mimo tech 6 sklenic vina jeste dalsi v prepoctu 2,5 litru vina nejspis by byla nekde jinde :) proste nesmysl.Pizzy vem cert to se nevi kdo platil pred nama a kdo zapomnel.Nechali jsme si vyjet kopii uctenky,vzala si od nas servirka kontakt a doted muzu rict ze se nam nikdo neozval.Ze nekde neco je nezaplacene.Myslim si ze bud si chtela nahrabat nebo si na nas objednavali cizi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.