Bitva u Stalingradu - dotaz?

Od: Datum: 03.07.16 07:12 odpovědí: 3 změna: 03.07.16 11:58

Dobrý den,tak nějak přemýšlím nad touto bitvou. Německo již v roce 1942 mělo značnou vojenskou sílu v jednotkách waffen ss.Například das reich,totenkopf,leibstandarte.Nevíte proč se tyto jednotky neučastnili operace blau aspon jako krytí 6.armády u Stalingradu místo italů a rumunů? Tyto jednotky svou vytrvalostí,fanatismem,vojenskou silou mohly rozhodnout.Díky bohu,že se tak nestalo. Charkov dobili,ale u kursku byli rusové silnější a měli lepší informace

Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.16 10:21

Tyto zabijáci i když měli mezi sebou volnější režim, lepší stravu a.p. vycvičeni k brutalitě a bezohlednosti, bylo jich asi 40 divizí, kde také sloužili žhavci kolaboranti, Slováci, Dánové, Francouzi, Norové, Chorvati, Ukrajinci i Indové. U Kurska Sověti dostali rozkaz, rozprášit, vymýtit co nejméně zajatců a.p. Wafen SS obdrželi tvrdě porážku a zbytek byl stažen na západní frontu. Na př. v Čechách zabraly asi 60 obcí, obyvatelé vyhnaly a zřídila se tam výcvikové tábory. Po válce se i z těchto potomků stali kvalitní kapitalisté a jelikož šílenec Ada a spol neovládli Evropu, tak dle mého amaterského názoru se o ovládnutí a dirigování Evropy snaží novodobá madam v sukni, můj děda pamětník by dodal, historie se opakuje v inteligentním gradu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 11:04
avatar

V době Stalingradské bitvy měli už němečtí generálové Hitlera dost,proto se konala řada atentátů na něj.Kdyby se některý povedl,tak by šílené vedení války přešlo do rozumově kvalitnějších rukou a válka by byla vedena jiným směrem.V roce 1943 byly činěny snahy i od Američanů,zbavit se diverzí Hitlera a určité generálské klice pomoci proti komunistům.Dokonce i po konci války už prezident Truman podpořil gen Pattona ve snaze použít nacistické zajatce k protiútoku na Rudou armádu.Tyto snahy ani neska nezapadly do tmy historie.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 11:58
avatar

Říká se, že po bitvě je každý generálem. Je to takové, co by kdyby. Kdyby Němci věděli, jak jejich útok na Stalingrad dopadne, určitě by se zachovali jinak. A určitě by k tomu ani nemuseli použít Waffen SS. Za největší chybu se považuje snaha útočit ve dvou směrech, na jih, na naftová pole a současně ve směru na Stalingrad. V té době se již Rusové podstatně zotavili z předchozích porážek. Naopak Němci již nebyli schopni útočit na široké frontě. Proto na vedlejší úseky používali , jako krytí armády svých spojenců. Velení vědělo, že tyto armády zdaleka nedosahují kvalit německých divizí, a žádali Hitlera aby provedl opatření na zmírnění rizika v těchto místech. Hitler odmítl a Rusové jen využili nabízenou příležitost. Ostatně , Hitler přiznal sám svou odpovědnost za to , jak dopadla bitva Stalingradu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.