Tvorba ucebnich materialu

Od: Datum: 02.07.16 16:00 odpovědí: 3 změna: 03.07.16 12:02

Pracuju pro firmu ktera porada ruzne vzdelavaci kurzy a s tim jsou spojene i ucebni materialy, ktere vytvarime. Mame ruzne predmenty a pro kazdy predmet jsou jiz vytvorena skripta, ktera mohou mit az kolem 600 A4 stran. Skripta se vicemene nemeni, ale kazdy rok je potreba je aktualizovat. V soucasnosti, jsou vsechny kapitoly vytvoreny a aktualizovany ve wordu a potom slouceny do jednoho PDF dokumentu. Moje otazka zni, mate nekdo s necim podobnym zkusenosti? Jak resite aktualizaci materialu vy? Existuje nejaky jiny jednodussi program nebo system jak tohle resit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 02.07.16 20:49

Jak prosté. Například firma pořádají školení elektrotechniků ke svým kurzům vydává CD samozřejmě s aktuálními materiály a předplatitelům pravidelně posílá aktualizované CD s novými doplňky a změnami předpisů. Pro snadnou orientaci, které CD je nejnovější a aktuální, jsou označená verzí edice. Takže každý odběratel ví, že má aktualizované předpisy a staré CD může zlikvidovat. Nebo když někdo má CD s verzí třeba tři roky starou, ví, že toho asi velká většina platí dál, ale že mohou být nějaké změny.

Firma také vydává dokumenty s upozorněním na důležité změny předpisů, aby technici nemusel studovat celé CD a hledat, jestli je něco změněné a kvůli tomu porovnávat novou verzi se starší. Nehledě na to, že bývalí účastníci vašich kurzů dostali materiály, které byly aktuální v době kdy byli na školení a jistě jim rozum dá, že se něco málo mohlo změnit.

Z praktického hlediska je asi hloupost z několika předmětů udělat jeden obří soubor v PDF, kdo v tom má listovat..? Když už někdo má grafomanské sklony (nebo je placený od stránky? hi.. ) a píše 600 stran, tak je stejně má zpracovávané po menších dokumentech a pak to slepuje dohromady, takže by mělo být jednodušší mít několi menších souborů tématicky oddělených. Samozřejmě se stejnou grafickou úpravou, sazbou, atd, aby se to lépe aktualizovalo. U každého dokumentu samozřejmě uvedné číslo a datum aktuální edice a výpis předchozích edic s datumem. Ty staré, které se neměnily by mohly mít původní všechno, včetně čísla edice, datum i jméno souboru, ale to asi jako zkušená firma asi víte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frafra
Datum: 03.07.16 10:35

Dekuju za odpoved. Problem je ten, ze my ucebni materialy poskytujeme v tistene formea aktualizace jsou v podstate jen jednou za rok vzdy v lednu a prave tehdy se tvurci materialu musi projit stranku za strankou, udelat poznamky, potom se material preposle administratorovi, ktery ty poznamky prepise, material potom jde zpet k tvurci a dale pak k dalsi osobe, ktera to zkontroluje. tohle vsechno se deje ve wordu a ne vzdy je to prakticke. Existuje treba nejaky jiny editor ktery by zvladnul mnoztsvi grafu a tabulek, mel ucelene formatovani, mohl vkladat obrazky apod. Mym ukolem vlastne je najit lepsi zpusob reseni aktualizace materialu, zjednodusit a minimalizovat chyby..

Od: host*
Datum: 03.07.16 12:02

To je věcí manažera jak organizuje průběžný sběr požadovaných změn, jak je předává s projednání a schválení dalším zúčastněným autorům a editorům a hlavně aby byl neustále přehled o tom, je vlastně platí a aby se nepoškodil výchozí originál, atd.

Například i korektoři mají nástroje pro provádění změn, které jsou vidět, aby bylo vidět, co se kde měnilo, jak to bylo původně a jak je to po opravě korektorem.

Jestliže u vás někdo prochází materiál stránku po stránce, je to šílené mrhání časem, ale zároveň odpovědnost autorů za kvalitu text.

Pro zajímavost se podívejte například na soubor s novým Školským zákonem s vyznačenými změnami z roku 2015. Ten, kdo by to chtěl zkontrolovat jinak, by musel mít původní text v hlavě nebo písemně nebo na displeji před sebou, litr kafe, pohodlnou židli a spoustu času, aby to celé zkontrolovatl písmeno po písmenu. Viz například http://www.nuv.cz/nzz2/skolsky-zakon-vcetne-novely-2015 kde v PDF souboru máte text školského zákona i s vyznačenými změnami, které je vidět na první pohled docela zřetelně. To se to pak pracuje. Kolik by to jinak sežralo času (a peněz někomu, kdo je za to placený).

Jestli nechcete moc hledat, najděte si stránku 73 a tam §116 nebo pouhou maličkost s pár slovy v §121

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.