Prace student

Od: Datum: 02.07.16 15:27 odpovědí: 4 změna: 03.07.16 17:03
Jsem zamestnan u jedne vetsi firmy o prazdniny. A chtel bych se zeptat, jestli se da prodlouzit nejak smlouva, kdyz mam na 300hodin rocne. Jak je to s prescasama, kolik muzu tydne chodit a jak je to s danenim mzdy. Hlavne bych ale potrebocal jak na tu smlouvu. A jeste jestli jsou pro studenta priplatky za vikend a za svatky. Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 02.07.16 15:56

Místo toho, že jste pracoval 100 hodin za 50 Kč/hod napíšou, že to bylo 10 hodin za 500 Kč/hod. Ale to už jste vykročil na spirálu zločinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pkl
Datum: 02.07.16 16:00
Tento podnik toto nemuze delat. Je to mezinarodni zavod, ktere vyrabi veci na auta. Jestli pak jde dat nejaka dalsi smlouva, nebo uz pak nemuzu pracovat
Datum: 02.07.16 16:08

Na DPP více hodin odpracovat nelze. To, že je to mezinárodka, vůbec nic neznamená, prostě se s nimi zkuste domluvit. Dělají to tak všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 17:03
avatar

Zákoník práce platí i pro studenty. Je-li možné na základě DPP odpracovat v jednom kalendářním roce pro jednoho zaměstnavatele maximálně 300 hodin, není to možné nijak "obejít".

Po odpracování 300 hodin lze udzavřít DPČ na maximálně polovinu stanovené týdenní pracovní doby (max. 20 hodin týdně) nebo pracovní smlouvu.

Nárok na příplatky je pouze v případě pracovní smlouvy nebo v případě, že si příplatky se zaměstnavatelem sjednáte přímo v DPČ. (Od zaměstnavatelů zaměstnávajících na DPP/DPČ ale žádné příplatky neočekávejte. Zaměstnavatelé dávají přednost dohodám, aby ušetřili.) Práce "přesčas" nepřichází v úvahu ani u DPP ani u DPČ.

Daň činí 15 % superhrubého příjmu. Podepíšete-li u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu (tzv. "růžový papír") a doložíte-li mu potvrzení o studiu, můžete uplatnit základní daňovou slevu na poplatníka a slevu na studenta.

Pozor: V případě DPP s odměnou nad 10.000 Kč měsíčně a DPČ s odměnou od 2.500 Kč měsíčně bude nutné uhradit i sociální a zdravotní pojištění.

Poznámka: Po odpracování 300 hodin pro jednoho zaměstnavatele můžete klidně uzavřít další DPP s jiným zaměstnavatelem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.