Živnost vs DPH

Od: Datum: 02.07.16 11:11 odpovědí: 2 změna: 02.07.16 14:03
prosím o radu jsem maminka na md a chci si založit živnost na čištění koberců a čalounění pro domácnost výjimečně pro firmy a instituce jak to bude s dph? Budu plátcem nebo neplatcem a stačí vystavit paragon za službu nebo něco vic? Do účetnictví si musím zapsat i všechny čisticí přípravky které nakoupim? Jsem v tomto nováček jestli můžete poradit velmi to ocenim
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 02.07.16 12:11

Kompletní odpovědi na vaše dotazy by daly materiál na seminář. Neznaloast zákona neomlouvá, tak než začnete, musíte se seznámit i s agendou. Hoďte si do vyhledavače ( třeba i zde) - jak začít podnikat. Vyjede vám spousta materiálu ke studiu, rozhodnete se, zda budete uplatňovat skutečné výdaje či pojedete na paušál, i se seznámíte okrajopvě s DPH, atd. Zatím o tom nemáte ani páru.

Pak, co vám bude nejasné, vám můžeme dovysvětlit. Ptejte se na konkrétní věci, všeobecné si nastudujte. Hurá do vzdělávání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 14:03

Plátcem DPH nebudete. Stačí vystavovat obyčejné paragony, kde vždycky jen napíšete popis služby a cenu a je hotovo. Nemusíte vyplňovat odběratele ani nic podobného. Paragony si koupíte v papírnictví.

Doklady od toho co nakoupíte nutně evidovat nemusíte. Při podávání daňového přiznání se můžete rozhodnout, zda budete danit:

a) podle skutečných příjmů a výdajů (zde musíte evidovat i doklady za vše co pořídíte - je výhodné, pokud jsou výdaje větší jak 60%)
b) podle skutečných příjmů a paušálních výdajů 60% (zde nemusíte evidovat doklady za to co pořídíte, paušálně se předpokládají náklady ve výši 60% z příjmů - výhodné, pokud jsou náklady menší)

A jen malá technická, nevedete účetnictví, ale daňovou evidenci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.