Tlačení motorky nad 50ccm

Od: Datum: 02.07.16 06:29 odpovědí: 8 změna: 03.07.16 10:24

Zdravím, mám enduro Yamahu 80ccm, předělanou na cross, tudíž nemám papíry, ale nemám ani řidičák a chci se zeptat, jak je to s tlačením motorky.

Jelikož na pole musím jezdit chvíli přes hlavní, tak mám celkem vždycky strach, nebojím se toho, že bych neujel, ale prostě je to takový divný pocit, když je vidím a cítím se nepříjemně.

Podle zákona prý můžu tlačit motorku pouze do 50ccm, což je třeba fichtl a když tlačím motorku nad 50ccm, je to bráno, jako bych na ní jel, takže je prý jedno, jestli svou 80ccm tlačím, nebo na ní jedu, když mě chytnou, trest je stejný.

Chci se zeptat, je opravdu tomu tak? Že když tlačím motorku nad 50ccm, je to podle zákona to samé, jako bych na ní jel?

Máme u nás ve městě státní policii, takže ti určitě zákony znají dobře, ne jako většina městské policie.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.16 07:17

Dobrý den a co tak tam zajít a zeptat se přímo? Proč se ptát okolo, když můžete přímo u zdroje? Pokud Vám řeknou, že tomu tak je, víte na čem jste, Pokud Vám řeknou, že na tlačení motorky, její kubatura nemá význam, nechte si to napsat na papír a máte klid v duši.

Já bych postupoval takto.

HM

Od: wraith92
Datum: 02.07.16 09:39

Tlačit motorku bez papírů mužete pouze do 50ccm. Pak již potřebujete papíry i na pouhé tlačení.

Datum: 02.07.16 12:42

Kdo říká?

Datum: 03.07.16 08:35

Který předpis to je přesně, Vám nepovím. Ale četl jsem článek na Seznamu, kde se psalo v souvislosti, že policisté pokutovali nějaké kluky za to, že tlačí motorku nad 50 ccm a tam se psalo, že se změnily předpisy a nyní je možné tlačit bez řidičáku pouze stroj do 50 ccm.

Od: yamahar
Datum: 02.07.16 12:20

Teď mi došlo, když nemám od motorky papíry, tak těžko dokážou, že je to silnější, než 50ccm. Můžu tvrdit, že to je 50ccm, bez papíru těžko zjistí obsah a na válci napsané ccm srypnu a je to vyřešeno.

Datum: 03.07.16 08:28

Obávám se, že si to představujete jak hurvínek válku.

Datum: 03.07.16 09:47

Sousedu klučina to řešil takto, zakoupil na šroťáku dvoukolovou káru, na ní naložil samo-dělo vyššího obsahu a tlačí káru, byl několikrát kontrolován, zda to neveze lup, ale vše proběhlo bez dalších problémů

Datum: 03.07.16 10:24

50ccm je důležité jen pro určení, jestli jsi chodec či ne. Takže pokud budeš tlačit motorku nad tento obsah, tak se musíš chovat stejně, jako kdyby jsi tlačil vozík širší 600mm.

Ohledně tlačení vozidla existuje judikát od nejvyššího soudu, kdy obviněný měl uložen zákaz řízení a byl chycen při tlačení vozidla. Až nejvyšší soud mu dal za pravdu. Dle výkladu NS tedy tlačení není řízení vozidla. (kdyby byl zájem, dám odkaz na tento judikát)

Takže můžeš motorku tlačit. (i když je v PČR častý názor že ne)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.