Penize ze zahranici

Od: Datum: 01.07.16 08:38 odpovědí: 9 změna: 11.07.16 10:44

Dceri slibil otec poslat eura na jeji ucet,chce po ni cislo uctu.Kolegine v praci me rekla,ze to tak jednoduche nebude poslat eura se zahranici.Potrebuje dcera otci poslat jeste neco,aby penize se zahranici skutecne prisli na jeji ucet?Ucet ma ve sporitelne.Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.07.16 08:51
avatar

Dobrý den, pokud je to účet vedený v CZK, tak tam dostane eura, ale převedená aktuálním kurzem na Kč. Otec to může odeslat ze zahraničí na její účet, když bude znát IBAN a BIC toho účtu (je to uvedeno na kartičce k účtu). IBAN a BIC jsou údaje pro odeslání peněz ze zahraničí (číslo toho účtu). Zdravím!


doplněno 01.07.16 09:03:

pt - a ta ČS má tyto údaje napsané přímo na kartičce. Jinak pro eura by musel být zřízen nový devizový účet vedený v eurech. Potom by se nic kurzem nepřevádělo - což je výhodnější, pokud jde o větší sumu nebo příjem pravidelný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.07.16 08:58
avatar

Jitko, zajděte si do Banky, kde máte zřízený účet a řekněte, že potřebujete k účtu číslo, na který Vám budou chodit eura ze zahraničí. Každá banka to má trochu jinak. Potřebujete, jak napsal "ben" IBAN a BIC účtu...Není to nic složitého, pak Vám přijdou era na účet v pohodě. Banka si jen strhne nějakou částku za převod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 01.07.16 09:30

Jak píše Ben. Na český korunový účet nikdy nemůže přijít cizí měna, pouze v přepočtu na Kč. Pokud to bude jednorázová platba, tak nemá cenu zřizovat devozový účet. Budete-li dostávat eura pravidelně, pak zvažte zřízení tohoto účtu, aby nedocházelo k přepočtu na koruny.

Pozn. Spořitelna je jedna z nejdražích bank, utíkejte od ní pryč a zřiďte si někde účet, který bude bez poplatků. Proč jim dobrovolně dávat peníze za poplatky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 09:36

Jestli je to větší objem nebo to bude chodit pravidelně, tak se vyplatí zřídit účet v eurech. Myslím že třeba ve FIO bance byl účet v EUR nebo USD zdarma.

Potom je možné uzavřít smlouvu s nějakým devizovým obchodníkem a převádět z EUR na CZK za podstatně výhodnějších podmínek než v bance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 02:35
avatar

Určitě si nenechte poslat eura na korunový účet ( účet, který již máte, vedený v korunách), to byste nejspíš prodělala, protože kurs výměny by pro vás byl nevýhodný. Zřiďte si eurový účet, není to vůbec složité a může se vám hodit i pro příště. Zeptejte se na to ve vaší bance, porovnejte s podmínkami např. Fio banky a vyberte si. Tam se rovněž informujte na údaje, které musíte sdělit otci, aby mohl eura poslat. Z tohoto účtu pak můžete vybírat eura, jak se vám to hodí a vyměnit je ve směnárně, kterou si vyberete, za koruny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 02.07.16 08:52
avatar

"tiffany", nevidím to tak, jak Vy. Účet korunový nebo eurový, z převodu se platí tak, jak tak a na účet přijdou v korunách podle toho, jaký je ten den kurs.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.16 11:21

... jenže je rozdíl mezi kurzem banky a devizového obchodníka, navíc se nemůžete rozhodnout, kdy změnu provedete.

Pro EUR je to asi jedno, ale pro USD je lepší reagovat na momentální náladu na trzích a aktuální paniku na trzích ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.16 11:37

Nac zrizovat jiny ucet,kdyz ty eura prijdou jen jednou a vic chodit nebudou

Datum: 11.07.16 10:44

Souhlasím s Jitkou, pokud se tedy nejedná o nějakou vysokou částku... tam bych si potom taky hlídal kurz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.