Taky se vám z politiky zvedá žaludek?

Od: Datum: 30.06.16 18:46 odpovědí: 11 změna: 03.07.16 00:09

Taky se vám s politiky/nebo s politiků/ zvedá žaludek?Prý už na podzim budou slibovat nesplnitelné?!Těšíte se?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.16 20:53

jo

Datum: 30.06.16 21:00

Do vlády by se měli dostat jen ti nejlepší z nás, ale pro ty je zase politika příliš špinavá záležitost. Už jen to slovo "politika", naznačuje nepřímé a nerovné jednání, manipulaci, taktizování, dosahování cílů obezličkami, uhýbáním a nátlakem. No, netěším se, spíš se děsím, co zase zvolíme a tím spácháme...

Datum: 30.06.16 23:14

Ahoj.

To mě se spíš votvírá kudla v kapse.

Datum: 01.07.16 08:18

Na světě je spousta odpuzující a špinavé práce, kterou však někdo dělat musí - čištěním žump počínaje a politikou konče. Jsem rád, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni a schopni ji dělat místo mě (a pro mě).

Doporučená četba: Nicollo Machiavelli, Vladař

(Pokud některý politik slibuje něco, co je podle vás nesplnitelné, je třeba ho nevolit. I kdyby rozdával koblihy.)

Datum: 01.07.16 08:29

Ne vždy. Určitě mám rád nezištné tvořiče hodnot, ze kterých čiší ztělesněné dobro. Jedině skrze ně dokážeme, že to dokážeme a to mnohem víc, než si myslíte. Například tento anděl seslaný shůry. Půjdu za ním, kamkoliv mně pokyne. *haha*

Datum: 01.07.16 12:15

Stádo musí být nějak ovládáné, slibovat, zvýšení penzí, výhody pro mladé, rozdávat koblihy, výhodné hypotéky, odvádět pozornost od zlodějen, různou stále novou kauzou, kdy na př. policejní telenovela má úplně jiné pozadí, kdy za drátky v zákulisí tahá strýček Sam, rádio Indian a redaktorka Bublina by mohla dalekosáhle vyprávět, a.p. Čech-komunisti zadrátovali hranice, omezený sortiment zboží, stíhání za pomluvu papalášů, Čech-kapitalisti neomezenýma půjčkami, možností nepřeberného výběrů zboží šmejdů, dirigence strýců v Bruselu, možnost nadávat učedníkům u žlabu a v politice a.p. si ještě lépe podmanili stádo na dlouhá předlouhá léta. Tolik názor mého dědy, který zažil tři ismy.

Od: ben®
Datum: 01.07.16 15:17

Dobrý den, z politiků se mně žaludek nezvedá, protože si stačí uvědomit princip jejich konání.

Tedy, že předvolebním slibem nikoho nezarmoutí a když budou vládnout v koalici, tak mohou plnit pouze část svého programu. Pokud by šlo o zvedání žaludku, tak to spíše pociťuji nad voliči, které politika vůbec nezajímá nebo se nechají snadno ovlivnit a těm slibům bezmezně důvěřují či se jim líbí navrhovaná snadná, rázná a jednoduchá řešení, která prý vedou k lepší budoucnosti (viz populismus či extremismus). JInak, je to všude stejné a není to takto pouze v naší politice. Sledujte např. vývoj ve VB po referendu - někteří voliči si "drbou hlavu" a slibovači toho lepšího nemají žádné řešení stavu, ktery jejich přičiněním nastal (vyburcovat umí, řešit ne). Zdravím!

Datum: 01.07.16 19:41

Zvedá. Ale já myslím, že každému z nás, z někoho jiného. Abych tu nezaložil nějaký flame, nebudu psát z koho mě?

Sakra, z koho - mě, jaký je to pád? *smich*.

Datum: 02.07.16 02:49

Lada1, tak to máte opravdu těžké, to se vám asi zvedá žaludek ze všech lidí... nebo znáte někoho dokonalého? Já ne. Zkuste dobře vybírat... je to těžké, samozřejmě, musíte aspoň trochu namáhat hlavu.

Od: maky®
Datum: 02.07.16 13:15

právě proto, aby se mi nezvedal žaludek, politické dění příliš nesleduji *blee*

Datum: 03.07.16 00:09

- politiku musíte dělat a být pokud možno úspěšný - pak ono zvedání žaludku zcela jistě přestane ... resp. pak se Vám může zvedat jedině, když si kolega nahrabe víc a šikovněji .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.