Švédská utěrka

Od: Datum: 06.07.16 17:04 odpovědí: 11 změna: 08.07.16 09:30

,,Zdravím,kde zakoupím švédskou utěrku ,,,díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.16 17:11

no děkuji,,to vím také ,že ne u řezníka

Datum: 06.07.16 17:28

Mají ji u Vietnamců, u Hrušky, v drogeriích, v domácích potřebách i u prodejců. Bývají to takové, jako kapesník a ty já nemusím. Jsou i velké, o trošku menší, než podlahový hadr. To je skvělá velikost. ;) Nikdy jsem švédku, útěrku z mikrofáze, zas až tak nemusela. Používala jsem ji jen na čištění bot. To umí skvěle. A také v mezičase čištění oken, nasucho, jen vytřepat. To taky umí bezvadně. ;) Všude vždycky říkali, že na ni nepatří žádný saponát nebo jar. Není to pravda. Dostala jsem sranda mail, jak na rychlé čištění oken. Prý šampon do vody a švédku. Šampon mám s nějakýma přísadama, tak jsem dala univerzal. Hodně mokrou, vykroucenou a druhou, čistou jen tak, šmrc šmrc. A paráda! Žádné leštění!*palec*

Od: maky®
Datum: 06.07.16 18:02

*uf*fakt? já šampon zkusila a byly šmouhy...ale nepoužila švédskou utěrku, příště vyzkouším :)

Od: bmbx®
Datum: 06.07.16 18:05

Samozřejmě že na švedskou utěrku saponát nepatří, škodí ji. Na jakekoliv mikrovláknové utěrky nepatří. Ztrácí ty vyborné vlastnosti které zvládá bez saponátu, pak je potřeba používat saponát pořád a na to stačí hadr co nepouští chlupy.

Datum: 06.07.16 18:58

zavináč - Asi jste se ptal na poctivou Švédskou utěrku a všichni Vám radí ty ubohé napodobeniny. Pravá mně stála, před 30ti lety 530 K4 a mám ji do dnes. Je hrubá, drsná a úžasně čistí. S těma hadříkama, co se prodávají se nedá srovnávat. Neporadím ale, kde ji sehnat. Já ji tehdy sehnala přes nějakého dealera švédské firmy.

Datum: 06.07.16 20:45

Zase pravdu díte Blesíku. Je to tak. To, co se dnes prodává jako"švédská" utěrka, jsou hadry všeho možného druhu a cen. Opravdová se už nesežene.

Od: maky®
Datum: 07.07.16 06:04

blesíku tuhle utěrku mám, už je v ní i dirka,,,,,,,,,,,už se asi nikde neseženou, nebo alespon já to nevím, kde je možné je v současnosti koupit, tenkrát ji dcera nekde sehnala, asi si to nebude pamatovat, dodnes se s ní vrhámj na okna bez saponátu, mám ji jako vzácnost

Datum: 06.07.16 21:31

Mi stačí ta obyčejná mám 2 a již jsem zapomněla ,kde jasem je koupila ,,,,,,děkuji všem

Datum: 07.07.16 05:32
Tak jsou i v každém Lidlu. Mimochodem ty mikrovláknové utěrky mají víc druhů, je to rozděleno barvama. Jedna je dobrá na čištění, jiná na leštění...
Datum: 08.07.16 09:30

Taky s ní zacházím jak s pozlacenou, proto ji mám už tolik let. Používám ji jen na skla.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.