Dodavatelé elektřiny

Od: Datum: 11.03.13 10:39 odpovědí: 2 změna: 11.03.13 10:59

Dobrý den,

chtěla bych se na Vás obrátit s prosbou o radu. Babička si měnila dodavatele eklektřiny jak na běžím pásem (samozřejmě jí podomní "nabízeči" naslibovali, jak ušetří, když přejde k nim ...), ale teď jí přišla poslední faktura od Bohemia energy s nedoplatem 4000,-, který nikdy tak vysoký za elektřinu neměla. Druhý problém je v tom, že byt je přepsaný na mého otce. Jsou smluvy uzavřené jí neplatné? Můžete mi prosím poradit, jak z této situace ven? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 11.03.13 10:47

Petro, není podstatné, na koho je napsaný byt, ale na koho byla uzavřená smlouva s původním dodavatelem (na koho se platí inkaso) Jestli to byla babička, smlouva je platná. Doplatek sám o sobě nic neříká, podstatná je spotřeba za celé období a celková cena. Mohla mít nastavené třeba nižší zálohy nebo spotřebovat víc energie. Další zádrhel - mockrát i tady diskutovaný - jestli má nízkou spotřebu, nabývá na významu paušální měsíční platba. V některých případech je výrazně vyšší než u původního dodavatele a přechod se pak nemusí vyplatit.

Nezbude asi nic jiného, než fakturu zaplatit, porovnat podmínky dodavatelů a zvolit toho nejvýhodnějšího. A babičce dát poučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 11.03.13 10:59
avatar

Dobrý den, smlouva je uzavírána mezi distributorem nebo dodavatelem energie a odběratelem. Tak způsob vlastnictví bytu není podstatný. I nájemníci uzavírají takové smlouvy. Vy si zkontrolujte odběr energie fakturované s odečtem na elektroměru a pokud to bude souhlasit, tak zaplaťte. Babička je asi svéprávná, tak by měla vědět, že všichni slibují pouze úsporu na silové elektřině. Je třeba si pak zjistit i další informace, ale hlavně nic nepodepisovat bez úvahy a pod nátlakem. Také jsou možné i sankce za předčasné ukončení smlouvy, protože jsou to smlouvy se závazkem na určitou dobu. Tak je nutná rozvaha.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.