Může britská královna zastavit odchod z EU

Od: Datum: 28.06.16 18:15 odpovědí: 5 změna: 30.06.16 12:45

Zajímalo by mne, když teď je situace ve Velké Británií velmi napjatá a nejistá budoucnost, jestli i po víťězství v referendu Brexitu se dá ještě spojenectví v EU.nějak zachránit? Slyšela jsem, že byly zpochybněny výsledky hlasování a je zájem opakovat referendum znovu a hlavně Skotsko o to usiluje. Může britská královna do dění v Británií zasahovat a něco ještě změnit, když má nejvyšší moc v Anglickém království nebo to je na Davidu Cameronovi, kdy by měl aktivovat článek o odchodu z EU.? Když by královna řekla, že z odchodem EU.sama nesouhlasí, tak to má váhu na politické scéně a vráti se to vše tak jak bylo předtím?


doplněno 28.06.16 18:44:

Jakmile by byl aktivovaný článek 50 lisabonské smlouvy o odchodu Velké británie z EU. Může v nějakém časovém horizontu Velká Británie opět zažádat o členství v EU? A co by se stalo, kdyby např.Skotsko, Irsko a Wales se odtrhli od Anglie a chtěli svoji samostatnost s tím, že zůstanou členy EU?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 28.06.16 18:21
avatar

Královna je jen loutka - něco jako prezident. Nic víc. Zpochybnit hlasování můžou, ale změnit výsledky nebo opakovat referendum nelze - takový postup by byl precedens pro budoucnost velmi nebezpečný.

Britskému impériu nezbude nic jiného, než dokonat, co si demokraticky zvolilo. Časem budou další nová referenda s žádostmi o osamostatnění - rozpadne se to na malé státečky.

Naopak EU by měla díky tomuto být více stmelena - protože se lekne rozpadu a bude více držet spolu. Nebo je varianta druhá - najde se pár fanatiků a EU se rozpadne, znovu budeme mít ostnaté dráty a víza...


doplněno 28.06.16 18:51:

To jsou otázky, které budou řešit desítky a stovky politiků jak v rámci EU, tak i mimo EU.


doplněno 29.06.16 07:49:

Bohužel - ostnaté dráty už jsou i mezi státy EU. Je to sice kvůli nedodržování určitých daných postupů s uprchlíky, ale už tady jsou... Fobie lidí se rozrůstají a strach dokáže divy. Nepřeji si to, ale tak nějak s tím počítám... Nevím, jestli jsem pesimista nebo realista...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.16 07:13
avatar

EU by hlavně měla pochopit, že neustálá byrokratická buzerace a záplava nesmyslných restrikcí, zákazů a omezování už dávno překročila rozumné meze. To je hlavní příčina počínajícího rozpadu, ne nějakých "pár fanatiků".

Co se ostnatých drátů a víz týká, tak to snad nehrozí - schengenská dohoda na EU nezávisí, ostatně jejími členy jsou i nečlenové EU.
Ostnaté dráty hrozí jen kdybychom se znovu stali satelitem Ruska, ale naštěstí stále ještě jsme v NATO.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.16 12:45

Ostnatý drát na hranici mi vůbec nevadí, když mohu na občanku bez problémů přejít hranici stále otevřeným přechodem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 20:10
avatar

Já si vzpomínám, že ještě před referendem bylo ve zprávách, že královna je odchodu VB z EU přímo nakloněna. A jinak jejím úkolem je především reprezentace, nemá takovou politickou moc, aby to mohla změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 30.06.16 08:58

VB o možném odchodu z EU diskutovala roky, proč by vše mělo být najednou novinka? Stmelení EU je naprosto nemožné. Zpráva o rušení písmena " ř " v češtině ukazuje, jaké pitomosti vymýšlí v EU. Proč by měli mít potřebu něco stmelovat? Naopak vše zhoršují.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.