Úroveň hotelů v Egyptě

Od: Datum: 28.06.16 08:58 odpovědí: 7 změna: 28.06.16 11:40
Vrátili jsme se minulý týden z dovolené v Egyptě-Marsa Alam.
Byla to naše první dovolená u moře s rodinou. Pocity jsme měli velmi smíšené. Mne se líbilo nejvíce šnorchlování v moři. Měli jsme výhrady k úrovni hotelu. Byli jsme ubytovaní v 5 hvězdičkovém hotelu a pocit byl spíše na 3 hvězdu. Jídlo pořád stejné každý den, občas neumyté talíře a skleničky. Když bylo něco na grilu na večeři, tak jsme stáli frontu a dostali 2 malé kousky masa. Pro děti to stačilo, ale pro nás v rámci all inclusive bylo nedostačující. Připadalo nám to vše takové ošizené, jako když na nás šetřili. Když jsme se šli opalovat na lehátko, tak nás doěrným způsobem otravovali na pláži prodejci různých služeb, např. masáže, jízda na velbloudovi, safari aj. Cena byla natolik předražená, že jsme to odřekli. Např. za masហ100 euro na 20min.Chodili jen Holanďani nebo Němci. Nejhorší chování bylo když jsme řekli, že nemáme zájem, to se urazili a byli na nás naštvaní a jeden nám řekl dokonce "fuck you poor czech" Chtěli jsme se později k večeru někam projít mimo hotelový resort, kde je pěkná krajina a kromě hotelu tam byl jen vyprahlý písek a nikde nic k poznávání a ještě na nás ochranka ozbrojená volala a se vrátíme do hotelu, že tam není bezpečno. Tak jsme si šli sednout na terasu. Já si dal pivo a manželka si objednala Piňa Coladu. To bylo v kelímku, jak na nádraží v automatu. Ingredience do koktailu zcela ošizené, jen oranžáda v prášku smíchaná s jejich místním přeslazeným rumem a trochu mléka v prášku do kávy. To ani v Čechách v normálním baru nedávají toto. Shodou okolností nám volali příbuzné, které byli ve stejnou dobu v Dubai a tak jsme si vše řekli a oni si úroveň hotelů, služeb i gastronomie naprosto vychvalovali na výbornou a přitom měli v Emirátech jen 4.hvězdu a my v Egyptě 5.hvězdu. Jsme docela naši dovolenou zklamaní a děti dostali navíc průjem. Co si myslíte Vy ostatní na dovolenou v Egypě? Slyšeli jsme ještě před odletem v televizi, že se tam moc turistů na prázdniny nehrne. My za to dali pro naši rodinu 42tis. Kč.+ víza.
doplněno 28.06.16 09:41:

Dobře, když je Egypt chudá země, tak proč nejsou vděční i za levnější služby a musí vše natahovat až na nesmyslné vysoké částky? To je kazí turisti ze západní Evropy? Výlet do Safari 120euro- čtyřkolky ( přitom 1l.benzínu tam výjde na 4Kč.po přepočtu nám prozradil místní domorodec ).Připadá mi to podobné jako s chudýma uprchlíkama, které nemají co jíst, ale českým standardem pohrdají a chtějí furt víc. To já bych v tom případě byl ještě větší chudák než oni, když vydělám 105 Kč.na hod. ve fabrice a on si řekne za 5 min.svezení na velbloudovi 270 Kč.(10euro). Jen jsou podle mne zhýčkání a je to jejich mentalita. Chudý=vděčný i za méně, ne? Cena je na trhu taková, za jakou je ochoten zákazník zboží nebo službu zaplatit. Tak většina čechů, slováků i poláků nic nechtěla a nedalo se to ani usmlouvat o víc než max.o 1-2 eura. Tak mám pocit, jako bysme byli chudí teď my češi, že si to nemůžeme dovolit v chudé zemi.

doplněno 28.06.16 17:12:

Vím, že jejich mentalitu o náročnosti vydřít z turistů co nejvíce peněz nezměním, ale mohli by se alespoň chovat trochu slušně a ne 10 x za sebou chodit otravovat a rušit soukromí naši rodiny a ještě být na nás drzí, to trochu přehnali. Už jsem mu chtěl jednu vlepit za oběžování a urážení manželky, že je prý chudinka semnou. Ten masér Ahmed ji chtěl na ukázku už hladit i ruku, to jsem se fakt naštval. Chování drzé-versus ekonomičtí migranti. Netrvalo by dlouho a vlezl by mi ještě na moji manželku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.16 09:07

ano, takto to v Egyptě chodí. poprvé jsme tam byli v roce 1996 a prožíval jsem to stejně. naposledy (asi úplně naposledy) jsme tam, po šestnácté, byli v roce 2014. pořád stejné. vystřídali jsme Sharm, Hurgadu, Safagu, Marsa Alam. mimo resort se dalo chodit v Sharmu (krásná procházka po pobřeží až do Naama Bay). létali jsme tam jen kvůli moři a šnorchlování. "nažrat" se můžeme celkem dobře doma, tak jsme to neřešili. hladem jsme netrpěli nikdy. je potřeba si uvědomit, že Egypt je celkem chudá země a turistům tam dávají to nejlepší. místním se o tom, mnohdy, může jen zdát.

srovnávat s Emiráty je mimo mísu. třeba už jen cenově...

Od: mcfight
Datum: 28.06.16 09:34

Tak je třeba být realista, ne? Kde leží Egypt? V Africe? Jaká je kultura v Africe? - bez komentáře... Je třeba lépe vybírat dovolenou. Na světě je moře nááááádherných míst, kde je klid a stojí za to tam ject. Pokud si vyberete frekventovanou turistickou špeluňku plnou přeeurovaných dojčrů, tak se nedivte cenám i těm fakjů, které jste vyfasoval. No jo, mít 4x takový plat, kdo by nebral, že? Co se týče průjmu, tak ten je běžný. Říká se mu cestovatelský a souvisí s adaptací střevní flóry na odlišná jídla, suroviny = osídlení jinými bakteriemi. Já byl letos v Istanbulu a parádka. Zamiloval jsem se do Turecka, pojedu zase. Všude ochota a vstřícnost + ceny přiměřené. Chápu ale, že když máte dětí jak smetí, je třeba volit dovču více s citem...

Datum: 28.06.16 09:52

Mám zkušenost (a ne ojedinělou, nýbrž prakticky pokaždé), že je stejný zájezd, stejný hotel, stejné služby, sousední pokoje a jedna rodina si to skvěle užívá a pro druhou je všechno špatný, kyselo málo kyselý, bramborák moc bramborovej... jedni si půjčí auto, drandí po okolí, cpou děti zmrzlinou a cachtají se v moři a jiní sedí a zamračeně čumí do bazénu. V každém zájezdu se někdo takový najde - občas si myslím, že to jsou agenti cestovky, kteří pro nás ostatní vytvářejí kontrast, abychom si to o to víc užívali

*slunce**frajer**frajer**frajer* *blee*

Místo bouchání za 105 ve fabrice si kup velblouda a mᚠ10 éček za pět minut, ne? *zed*

http://zpravy.aktualne.cz/fin…590e2f7f11e480e50025900fea04/

Datum: 28.06.16 10:40

No jo, pokud jste se chtěli podívat do okolí a nesedět jenom zavření v hotelu pod ozbrojeným dozorem, tak jste měli volit jinou zemi. A těm místním se nedivte - byli zvyklí z předchozích let na vyšší standard a teď, kdy si to sami ručníkáři pohnojili, lidi jim přestali jezdit a peněz se nedostává, jim to schází. Tak se snaží odrbat aspoň ty, co tam i přes to všechno jeli. Místo toho, aby se chytili za hlavy a nasypali si na ni popel.

Od: mcfight
Datum: 28.06.16 10:57

lol, dobře vystiženo.

Datum: 28.06.16 10:59

Dobrý den,je pro mě naprostý šok,co jsem si přečetla.Byli jsme s přáteli v Egyptě před 3 lety a situace byla tedy úplně jiná.Dovolená to byla fantastická!Je možné,že by se to tolik změnilo?/co se týče ,faraonovy pomsty,=průjmu,na to musí být každý host připraven,to prostě k info k výjezdu do Egypta patří/

Od: bobaŽ
Datum: 28.06.16 11:40

Jsem milovnice (bývalá) Egypta. Byla jsem tam 8x a vždy na 100% spokojená. Vždy než někam jedu, si najdu co nejvíc informací a recenzí o hotelu, úrovní služeb, jeho okolí. Je potřeba si uvědomit, že 5*hotel v Africe není totéž, jako 5* v Evropě. Marsa Alam, to je nejhorší volba pro rodinnou dovolenou s dětma. Tam jezdí lidi kvůli potápění a šnorchlování. Já osobně bych dneska do Egypta nejela ani zadarmo, při poslední návštěvě před 4 roky byla velice patrná změna v kvalitě, chování personálu a pocitu bezpečí od dob Mubarka, který to tam držel pevnou rukou. Myslím, že "arabské jaro" nepřineslo těmto zemím nic dobrého, ke škodě turistů. A při dnešním řádění islamistů tyhle země tedy ani náhodou. Na to se mám ráda.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.