Sbíráte růžovky - masáky?

Od: Datum: 28.06.16 12:22 odpovědí: 6 změna: 29.06.16 06:29

Mám je zatím v ledničce a sedím nad houbařským atlasem. Dosud jsem si docela věřila, ale v lese jsem potkala rodinu a ti mne zviklali. Že tady to nikdo nesbírá, že nemůžu mít jistotu..Jinak jsem měla úlovek celkem skromný. V podstatě hlavně růžovky. Váhám, jestli to vyhodit. Neznáte nějaký test, na který jsem dosud nenarazila?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.16 12:59
avatar

spolehlivý test se dělá očima. I na úplně malé růžovce vždycky musí být něco narůžovělého a čím je růžovka starší, tím je růžová barva silnější a tmavší.

Sloupněte šupku na klobouku. Vršek pod šupkou musí být narůžovělý.

Muchomůrka tygrovaná má vršek pod šupkou čistě bílý.

Muchomůrka šedivka vypadá podobně jako růžovka, ale v odstínech šedé. Tu si s růžovkou nespletete a navíc není jedovatá.

Muchomůrka bílá nebo zelená nebo červená mají úplně jiný tvar a úplně jiné barvy, než růžovka. Ty si taky nespletete.

Dobrou chuť. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 28.06.16 13:05

Mňam, jedna z nejlepších hub. Osmažená na kmíně s chlebem. Růžovka při naříznutí zrůžoví, tím jí odlišíte od jiných. A má vroubkovaný prsten.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 13:43
avatar

Sbírám a jím. V místech, kde mám chalupu, je to jedna z nejhojnějších hub. A je dobrá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 28.06.16 13:52

Díky. Potřebovala jsem "podporu". Letos už jsem je jedla, byly ale odjinud.Teď jsem na dobré cestě si je opět připravit. Mají narůžovělou barvu i jemně, ale zřetelně, vroubkovaný prsten. Aj ty šupiny na klobouku.

Datum: 28.06.16 15:54
avatar

Test na růžovku? Jako jestli je to masák, nebo ne? Masák - růžovka má růžovou nohou, většinou jakoby požranou od červů... to nikdy muchomůrky nemají. A sbírám je, jsou dobré i smažené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.16 06:29
avatar

Růžovka je královnou hub. Je z ní úžasná falešná dršťková, třeba pro toho, kdo nemá rád hovězí dršťky. A nebo je opeču na másle, posolené a pokmínované. Chutná to jako nejjemnější maso. Do směsí a smaženic mi připadá růžovky škoda.

Byli jsme s mužem v sobotu "na houbách". Do uvozovek jsem to dala proto, že jsme takřka nic nenašli. V lese sucho, nepotkat rodinu s krásným černým labradorem, kterého jsem si mohla krásně pomuchlat, nestálo by to za nic. Asi 8 růžovek, z toho ale polovina úplně červivá. Jinak nic.

Přesto jsem měla opulentní snídani. Manžel, naštěstí, růžovky nechtěl, takže jsem se dobře najedla. *palec*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.