Odměňujete své potomky za vysvědčení?

Od: Datum: 28.06.16 11:06 odpovědí: 9 změna: 29.06.16 10:55
avatar

Když děti chodily do školy, několikrát za rok, při třídních schůzkách a při vysvědčení, jsem vydala příkaz: "Oblečte si něco tmavého, a na tom není vidět krev!" Jakože humor. :-D Jak je to dnes? Odměňujete své děti a vnuky za vysvědčení? A čím? Záměrně nepíšu, za krásné vysvědčení, protože někdy výsledky nemusí být úměrné snaze.

A dáváte paní učitelce ve školce nebo škole, dárek? A Co?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: makyŽ
Datum: 28.06.16 12:12
avatar

máme tři snoučata, klasicky jsou pro vízo s pugétem a odpoledne se přijdou pochlubit, všichni se snaží hodně, tak všichni tři dostanou stejnou finančí částku, za kterou si vždy koupí něco rozumného - tedy pro ně užitečného, nebo co se líbí jim, což my "staří" neodhadnem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 12:54

Zatím potomky nemáme,takže jen moje-ovšem-předletá zkušenost s odměňováním mými rodiči.Po vysvědčení,dále pak zkouškách atd. jsme vždycky zašli do dobré restaurace na večeři,všechno probrali a vlastně to byla oslava...vždycky si vzpomenu,jak jsem dlouho vybírala oblečení,líčení,vůni...bylo to pro mě tak důležité,byla to přece moje oslava!Byla jsem v té chvíli tak důležitá a moje rodiče mě v tom utvrzovali - dnes vidím,že to bylo pro mě tak dobře.Budu to dělat i s mými dětmi-pokud budou- ta důležitost pro mě byla zavazující víc než věci nebo peníze.Dělám stejnou profesi jako můj otec a stále se snažím ho nezklamat.


doplněno 28.06.16 13:13:

Můj přítel byl svými rodiči odměňován jiným způsobem,dárky,k promoci dostal auto./Způsob odměňování vychází ze zvyklostí rodiny,uznávaných hodnotách a také na způsobu výchovy./

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidc
Datum: 28.06.16 13:12

Také jsem to tak měl, vždy jsme zašli celá rodina do restaurace a mohl jsem si objednat "cokoliv". Bylo to super. Ale zase můj spolužák například dostal nový mobil nebo jeden také auto.. Asi záleží na vás, jak moc chcete dítě rozmazlovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 28.06.16 13:08

Nedávno jsem trochu překvapeně koukala, jaké dárky dostala kamarádky dcerka za přijímačky na SŠ - dárky finanční i věcné. Tak jsem vzpomněla, že v dětství za vysvědčení bývala u nás čokoláda ( 70. 80. léta ), za maturitu jsem ovšem dostala bonbonieru ! )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptŽ
Datum: 28.06.16 13:22
avatar

Babčo, znáte to, pro vnoučátka je většinou slabost. I když ty naše mají všeho dost, tak stejně neodoláme. Nᚠprvňáček a naše třeačka přinesli samé jedničky, tak jsem řekla synovi, aby je po vysvědčení přivezl a jeli jsme s dětmi na oběd. Pak jsme prošli Tesco, vnouček si vybral Lego a vnučka si vybrala figurku "LPS" a ještě pěkné tričko. Pojedou na 14 dní do Chorvatska, tak bude mít parádu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 13:36
Zdravím. Podle mého názoru, si děti odměnu zaslouží a to za jakékoli vysvědčení. U nás už čeká na každého knížka...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: roraŽ
Datum: 28.06.16 17:10

Odměna bude určitě, mám prvňáka, očekávám samé jedničky, takže odměna bude velká. Pro paní učitelku jsem objednala kytku v květináči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 17:56
avatar

Já mám pro vnoučky veliké, fajnové a kvalitní čokolády a po 100. Hoši si na něco šetří, tak jim to příjde vhod. A udělám Národní divadlo, že se Zlatá kaplička začervená závistí, jek budu nad vysvědčením jásat. :-D Je fajn, když je nad čím!


doplněno 29.06.16 11:04:

:) Uško, to je moc pěkné! :)

Od: uskaŽ
Datum: 29.06.16 10:55

Jak čtu odpovědi, zjišuji, že jsem fakt prdlá. Děti vždy za vysvědčení ( až po VŠ) dostaly nanukový dort *smich* to jako by běžně přes rok doma nebyl. Již tenkrát byla učitelka v šoku, když se dítko pochlu bilo odměnou za vysvědčení. Bralo se to s humorem a děti se učí pro sebe a néééé pro rodiče. Jak byly starší, tak jsem k nanukáči přispívala na cestování. Nyní jsou samostatní a na oplátku nás rodiče občas vezmou s sebou do zahraničí, tam, kam si již netroufnu jet autem, hlavně v zimě.

Vnučce dělám obrácený den. V ten den já jsem vnučka a ona babička. Pokud chce snídat čokoládu, má jí (jednou za rok se nic neděje), vymyslí si oběd, já uvařím, vymyslí si výlet, jedeme i nějaký ten obchůdek navštívíme. Jednou mě měla asi dost /schválně jsem zlobila) a poslala mě po obědě spát *ua* což se běžně přes rok nestane. Já si takový den maximálně užívám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.