Sladké víno

Od: Datum: 25.06.16 08:23 odpovědí: 8 změna: 26.06.16 10:01
Poraďte prosím , které víno je dobré a sladké?. Někdo mi radil Kagor a
Monastirsko Šušukaně, ale ve vínech se nevyznám , nepiju je a potřebuji jako dárek .Kde se dají třeba tyto značky koupit a je jich víc druhů? Co konkrétně doporučíte? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.16 10:22

Na lahvích vína máte napsáno, jestli je to víno sladké, nebo suché. Dobré sladké víno je i tokajské. Doporučuji vám zajít do nějaké vinotéky a tam se poradit.

Datum: 25.06.16 12:05

Kagor snad v každém super hyper .Konlrétně v kauflandu.Monastirsko jsem snad viděl jen v albertu,alewspon u nás v kaufu ani jiném ne.

Osobně bych si spíšen než Monastirskoje dal naši Pálavu (z bílých vín!) ale osobně je můj favorit z běžných Bzenecká Lipka (ryzlink rýnský z oblasti Bzence!),ale není sladké,je to polosuché!

doplněno 25.06.16 21:46:

Balzerko - růžová jsou stejně jako bílá nebo červená-sladká ,polosladká , suchá či polosuchá

Datum: 25.06.16 12:44

Můžete vyzkoušet i fortifikované víno (Portské) Jako dárek určitě udělá radost. Jinak na etiketě každého vína je údaj o zbytkovém cukru.

Od: balzerka
Datum: 25.06.16 19:53

Já myslím, že docela sladká jsou růžová vína.Není to, jako cuc, ale decentní. Snad to napíšu správně: Zweigeltrebe.

Datum: 25.06.16 21:58
Doporučuji návštěvu vinotéky a ideálně s ochutnávkou. Vždycky jsem pila spíše víno červené, bílá z řídka. Něž jsem ochutnala Pálavu výběr z bobulí a Sauvignon výběr z hroznů. Ta ovocná vůně je úplně úžasná, víno sladké, ale s kyselinkou tak akorát. Nikdy jsem nepila nic lepšího.
Datum: 25.06.16 22:05

Slámové víno je sice dražší kupoval jsem třeba 0,2litru za asi 550Kč. Nebo nějaký sběr hroznů od Michlovský název už nevím.

Datum: 26.06.16 09:07

jestli chcete koupit skutečně sladké víno, zkuste nějaké, které je značené jako Portské nebo Malvaz nebo Malvarena.

Jestli to ale má být dárek pro ženu, pak vám radím spíš některý Tramín. Ten nikdy nezklame. Ale musí být z vinotéky a ne z Lidlu.

Od: martondra
Datum: 26.06.16 10:01

Dobry den

kupte vino Výběr z bobulí-polosladke nebo Pálava -sladke.Nejsladsi slámove vino,ale drazsi.Hlavne si davejte pozor na

Rozdělení tichých vín podle obsahu zbytkového cukru

Suchá

Víno, které prokvasilo na nízký obsah zbytkového cukru, který smí obsahovat:
a) max. 4 g/ zbytkového cukru na litr nebo
b) max. 9 g cukru v litru, pokud rozdíl zbytkového cukru a celkového obsahu kyselin přepočtený na kyselinu vinnou je 2 gramy nebo méně.

Polosuchá

Vína se zbytkovým cukrem, který je větší než nejvyšší hodnota stanová pro vína suchá, ale nepřesahuje 12 g v litru vína

Polosladká

Obsah zbytkového cukru ve víně je větší než nejvyšší hodnota stanová pro vína polosuchá, ale dosahuje nejvýše 45 g na 1 litr

Sladká

Vína s vyšším obsahem zbytkového neprokvašeného cukru a to jak senzoricky tak analyticky. Zpravidla se jedná o vína speciální, určená pro dlouhé zrání. Obsah alkoholu je u našich tichých sladkých vín nižší (7-11%, toto je časté u vín slámových, ledových či bobulových výběrů). Dle legislativních předpisů se jedná o víno se zbytkovým cukrem ve výši nejméně 45 g na litr.

Mešní víno

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.