Péče o kočku pro pokročilé

Od: Datum: 24.06.16 22:06 odpovědí: 2 změna: 24.06.16 22:48

Pěkný letní večer všem, zvláště kočkomilům.

Konečně nadešla chvíle, na kterou už dlouho čekám - budu mít miminka... kočičí :-D A ačkoliv jsme doma vždycky měli kočky (jedna ještě na baráku je), má je i ségra (a že s nimi zažila situace...) a vlastně všechno znám, jsem z toho nervózní a všechno pečlivě připravuju. Protože budou kočky jen v bytě, je to pro mě celkem nová situace, všechny kočky byly zatím venkovní. Trochu se bojím toho, že budou nevylítané, otravné, napružené a podrážděné. Ale budu si brát koťata, tak snad si zvyknou. Budou mít obrovské škrabadlo a udělám jim i průlezku v kuchyni, jejíž část nevyužívám, takže budou moct lézt po kuchyňské lince sem a tam, nahoru dolů, a na lednici a na druhou linku po žebříčcích. Dál mám dva záchůdky (pro dvě kočky), dost času (denně jsem mimo max. na 4 hodiny v kuse), samozřejmě budou hračky atd.

Tak mě napadlo, jestli byste mi napsali - zvláště vy, co máte kočky doma - jak se o kočku staráte, co žere, jaké jste měli problémy a jak jste je řešili. Počítám s tím, že koťata si budu muset vymazlit, ale nevím, co s případným turbokočičákem. Kamarádka měla jednoho, co byl neustále útočil na hlavu, zatínal drápy do čela nebo prokousnul nohu a ruku, byla z něj nešťastná a jsem ráda, že nevím, jak kocour skončil. Jsem spíš odborník na plaché kočky, tu naši jsme si domů přinesli na jejích 6 měsících, vůbec nepoznala člověka a trvalo měsíce, než se nechala pohladit nebo dokonce vzít do náruče. A i plaché kočky (a vlastně i psi) u známých, když dojdu na návštěvu, nemáme se sebou problém, já dám najevo mírný nezájem ale otevřenost a oni přiklušou Nebojím se kastrace, zvířat po operaci (a nejen po kastraci) jsem už pár hlídala a vím, jak na pooperační opici. Veterinu mám naštěstí kousek od domu a nebudu muset lítat s přepravkou po Liberci :-D

Tak povídejte, co máte doma za mňoukátko/vrnítko a jak se u Vás má? (Fotky vítány a pokud rozdáváte koťata, napevno vybrané mám zatím jen jedno...:-D)

doplněno 27.06.16 18:02:

Jedna věc by mě zajímala hodně - krmivo. Jaké kupujete? Jaké je nejlepší? Někdo mi doporučil Acanu. Je dobrá? A co uvařené kuřecí nebo hovězí, žerou Vám ho?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.16 22:37

Od sousedu kocka (mlade kote)proste prebehla k nam a adoptovala nas,u nich se asi necitila dobre,dostal ji 4 lety kluk k narozkam,bala se ho,to uz byla tehotna(jsme nevedeli)ted mame 2nadherne kotatka 3barevna majova,je jim 5 tydnu,co ti 2 vyvadeji-nadhera se na na koukat,kam se hrabe tv,jsou kouzelna,2certici zvedavci.hned se naucili na wc,vecne je mam povesene na nohavici,jsme celi podrapani,ale jsou to zlaticka,jiz zadani!

Datum: 24.06.16 22:48

Jé, to máte štěstí, že jsou zadaná. Těch inzerátů na "nečekaná koťátka" je plno a ne každému se dostane nového domova.

Já bych samozřejmě brala všechny, ale je fakt, že ta chemie nefunguje u každého koťátka. Potřebuju se do něj zamilovat i když jinak bych si nejradši pro všechny přijela náklaďákem :-D mám vyhlídnutého jednoho prcka (95g po narození) v útulku a druhou kočičku zatím nechávám náhodě. Brzy se pojedu podívat na jednu trojbarevnou s kresbou v obličeji, tak uvidíme, jestli přeskočí jiskra

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.