Anketa - ČR & EU po Brexitu

Od: Datum: 24.06.16 12:36 odpovědí: 4 změna: 27.06.16 09:06
avatar

Brexit je realitou. Jaký další postup naší země vůči EU byste nyní upřednostnili vy?

Pozn: co je Opt-out, EHS, ESUO.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 24.06.16 14:39

Mne by spíš zajímalo to, proč po 30 letech budování kapitalismu musíme jako žebráci dostávat dotace na opravy chodníků, stavbu veřejných WC, budování parků, opravy školek atd. Jinak na to prý nejsou peníze. To jsme taková žebrota v EU? Dneska jedna dáma z ODS tvrdila, že jsme hospodářsky jednou z nejvyspělejších zemí na světě. Nějak mně to nejde dohromady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.16 14:43
avatar
Ta dama z ods totalne lze. Staci porovnat zibot v nemecku a zivot u nas. Aneb jak makat od rana do vecera a pritom musite jeste dostavat prispevek na bydleni at to vse utahnete...aneb co si dovoli koupit za vyplatu nemec a cech.
Jinak eu nam dava dotace a ne male. My z eu pebize tezime. Naopak britanie prodelavala.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.16 19:18
avatar
No však taky jsme jednou z nejvyspělejších zemí...teda jednou z třiceti nebo tak nějak...I my dáváme peníze do EU, ale bereme víc; taky proto, že víc dávají než berou vyspělejší státy EU než jsme my...jako třeba VB (u nich už je to teda v minulém čase). Smyslem EU bylo nějaké sjednocení, ale úplně to nevychází, možná dokonce nevyšlo. Škoda.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 09:06
avatar

Představte si, že vy a váš soused vyrábíte hrnky. Jste v pohodě, máte své zákazníky, jednou se daří líp vám, jednou sousedovi, ale celkem to jde. A teď si představte, že soused si u někoho vyžebrá "dotaci" a začne svoje hrnky prodávat za poloviční cenu. Pak jste v háji a buď to můžete zabalit nebo "musíte" jako žebrák dostávat dotaci taky. Ne proto, že byste to bez dotace nedokázal, ale proto, že dotace poškozují podnikání jako takové.

Důsledek ale je ten, že kvalita zboží neodpovídá ceně protože na ceně se odrazí i ta dotace. Což v důsledku poškozuje i zákazníky.

Další fór je v tom, že peníze nerostou na stromě, ani peníze na dotace. Takže ty peníze musí někomu sebrat (samozřejmě někomu úspěšnému, třeba vám, protože neúspěšnému není co sebrat) no a pak vám část z nich s velkou slávou pošle zpátky jako "dotaci".

Výsledek? Dotace jsou zlo. Poškozují výrobce i zákazníky. Jediný, kdo má z nich prospěch, je ten, kdo je rozděluje, protože si jimi kupuje vliv.


doplněno 27.06.16 09:28:

btw pro brexit se hlasovalo nejvíc v regionech, "závislých" na dotacích. Paradox? Myslím, že ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.