Pozastavení živnostenského podnikání

Od: Datum: 23.06.16 18:00 odpovědí: 5 změna: 24.06.16 09:55

Prosím o radu. Když pozastavím živnostenské podnikání, mám stále aktivní živnostenský list? pokud podnikání uplně nezruším?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jenda2
Datum: 23.06.16 18:13

Pokud se v chůzi pozastavíte, jste stále v chůzi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 21:25
avatar

Vlastně ano, to pozastavení činnosti bude pro vás znamenat, že momentálně nepodnikáte, neplatíte zálohy na sociální a zdravotní pojištění... Pokud se rozhodnete opět podnikat, tak to nahlásíte na živnostenský úřad a budete zase podnikat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 23.06.16 21:30

Při pozastavení živnosti nemáte aktivní ŽL. Nesmíte v té době podnikat. Rozdíl mezi pozastavením a zrušením ŽL je v tom, že pokud se znovu rozhodnete podnikat, tak při pozastavení nemusíte si dělat a platit ŽL znovu. Jen nahlásíte pokračování činnosti a je to. Když ŽL zrušíte, tak již pokračovat nikdy na stejný ŽL nemůžete.

Již není ŽL, ale ŽO - živnostenské oprávnění

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.16 00:30

No bohužel ani jedna z dosavadních odpovědí není správná. Dle zákona platí, že pozastavením činnosti se rozumí pozastavení faktického podnikání. Nemusíte nic hlásit na živnostenský úřad, stačí to oznámit na správu sociálního zabezpečení, zdravku a FÚ.

Takže z tohoto pohledu platí - ano, pokud takto jen pozastavíte činnost, pak je živnostenké oprávnění stále aktivní. Na druhou stranu pokud byste opět začal podnikat, je Vaší poviností to opět vše ohlásit výše uvedeným institucím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.06.16 09:55

Můžete vaše tvrzení doložit odkazem nebo? kde si přečtu, že při přerušení živnosti je mi živnostenský úřad ukradený? Já vycházím z tohoto, kde se uvádí pravý opak vašeho tvrzení.

http://www.xn--ivnosti-cxb.eu…zastaveni-preruseni-zivnosti/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.