Muži v sukni

Od: Datum: 20.06.16 01:48 odpovědí: 34 změna: 12.01.17 09:39

Zdravím,chtěl bych se zeptat místních dam,ale i pánů:Co si myslíte o mužích nosících sukni či suknici (myslím v našich končinách a ne gaye)?Ještě před 200 lety bylo naprosto běžné,že je muži nosili a myslím,že to mohlo být i pohodlné.Jestliže si žena vezme sukni je to v pořádku.Když si muž vezme kalhoty je to v pořádku.Jakmile by si však muž vzal sukni,stal by se pro okolí gayem,ale žena v kalhotech se kupodivu lesbičkou nestane.Není to zvláštní?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 05:56

Zdravím.To máte jako,když se ženy drží za ruce nebo líbají při setkání.Taky nejsou brání za lesby a je to bráno normálně.Taky jsem nad tím přemýšlel,že je to divné.S těmi sukněmi si na to lidé taky zvyknou časem,jako na všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 06:17
avatar

Líbí se mi muži ve skotských krojích. V kostkovaném kiltu, podkolenkách, s tou taštičkou a baretem s bambulí. V našich podmínkách nemám možnost je vidět často, ale líbí se mi moc. Naživo jsem zatím potkala jen tři.

Kamarádky dcera si brala mladého Skota. Ten byl sice o svatbě ustrojen do obleku "po evropsku", ale jeho otec si skotský kroj nedal vzít. Na svatebních fotkách byl opravdu kouzelný, obzvlášť ve společnosti křehké nevěsty. Zvlášť to sluší vysokým a štíhlým mužům.

Ty suknice typu Výletu pana Broučka si na dnešních mužích ale představit nedovedu. I když mám představivost dobrou. Ono se nejednalo až tak o sukně, jako u žen, ale spíš o "suknice", tedy něco jako delší tuniky, které překrývaly stehna. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel76*
Datum: 12.01.17 09:39

Byl bych spíš pro kostkované nebo tmavší jednobarevné jednoduché sukně. Volnější kraťasy jsou od sukně k nerozeznání, ale sukně je mnohem pohodlnější, vyzkoušel jsem a nedivil se nikdo. Kilt je příliš skládaný a tím asi i teplý na léto, je vhodný právě do skotské zimy. Ale zase i u nás je už braný jako pánské oblečení, i když exotické. Ale protože u nás nikdo neví, jak pravý kilt má vypadat, lze chodit i v něčem, co kilt vzdáleně připomíná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.06.16 06:24
avatar

Ano, v Praze jsem již viděla. Myslím, že to je zdravé a pěkné a líbí se mě to.

Většinou jsou to tradiční, kostkované sukně. Myslím, že tito chlapci mají blízko ke keltům, skotské kultuře.

Fandím jim, mám ráda skotskou, keltskou hudbu - Pipes & drums slavnosti. Zde bez národního kroje - kiltu nelze.

Na youtube např. - Scotland the brave - andre rieu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 06:32
avatar

Asi se ohlédnu a zamyslím se, jestli se mi to líbí. Nemůžete argumentovat tím, co bylo před 200 lety. To všecko, co bylo tenkrát, to byste jmenoval velmi dlouho.

Nevím, jestli by se vám v něm dobře v létě chodilo. Býval z vlněného, velmi dobrého sukna. Potil se v něm zadek a také kousal. Lepší by byla sukně z Bali, Mali nebo odkud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 12:12

Proč bych nemohl argumentovat tím,že dříve to bylo běžné?

Datum: 20.06.16 06:44
avatar

"Jakmile by si však muž vzal sukni,stal by se pro okolí gayem"

Vy už jste nějakého takového viděl *sok*? Pokud vím, gayové se vzhledově ničím od negayů neliší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 12:08

Jak jsem psal...okolí by ho začalo považovat za gaye...ne že se jím stane.Ještě na učňáku začal spolužák v sukni chodit (tenkrát to byla sázka)a hned se začalo spekulovat o jeho orientaci.Tuto otázku jsem položil nedávno i v práci a většina se shodla na tom,že první co je napadne při pohledu na muže v sukni je to,že je gay.Podle nich se sukně dává do souvislosti jen s ženou,tudíž muž v sukni jim přijde velice zženštělý.

Datum: 20.06.16 12:12
avatar

Ptal jste se mužů, nebo žen?

Já jako žena bych to považovala jako módní záležitost. To by bylo jako první problesknutí hlavou.


doplněno 20.06.16 12:27:

Jo, jo, tak to funguje. Ono se to probírá ze všech stran, a z malých věcí se vyvinou neuvěřitelné nápady.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 12:19

Bylo to smíšené.6 žen a 5 mužů.Tato moje otázka se dostala i na druhou směnu a druhý den ke mě přišla otázka jestli je pravda že jsem na kluky:)

Datum: 20.06.16 09:32
avatar
Před X lety tak už chodil i Jiří Korn. A dobrý. :) M.
doplněno 20.06.16 12:19: No, tak to asi přestanu nosit kalhoty, aby si o mně okolí nemyslelo, že jsem lesba *smich*
Nevím, kde to žijete, ale novoty nemají rádi převážně starší lidé a suchaři. A pomyslet si něco o gayích, když vidím chlapa v sukni...to je spíš o způsobu myšlení. Mohla bych si pomyslet něco mozkové nedostatečnosti, či naopak, že mu něco přebývá, nebo o sázce, či o podivném vkusu...ale každopádně první, co mě napadne, je, že dotyčný se chce nějak odlišit či zviditelnit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 10:19
avatar

http://panskesukne.webnode.cz…alerie-2-foto-kratkych-sukni/

Připouštím, že je to nezvyklé, ale pobouřen ani zhrozen tím nejsem.


doplněno 20.06.16 15:08:

Tak jsou tam i dlouhé, ale ty mi připadají ještě více "ženštější".

http://panskesukne.webnode.cz…-modelu-nejen-panskych-sukni/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 14:45
avatar

Tak zrovna tyhle sukně mi připadají jako takové mírně hajdalácké dámské sukně, nic pozoruhodného a ještě k tomu příliš krátké. Když sukně pánská, tak by měla být něčím odlišná od dámské, prostě zajímavá a tak trochu charakteristická.


doplněno 21.06.16 11:59:

Máte pravdu, prohlédla jsem si celou galerii a vyšlo mi, že asi nejlépe vypadá délka těsně pod kolena nebo do půli kolen. Pokud jde o střih, jako podstatně důležité vidím sedlo, případně do výše sedla sešité sklady a poněkud rozšiřující střih (trochu do áčka). Prostě sklady ne už od pasu a také poněkud vyšší pas. Samozřejmě velmi záleží na materiálu, dobře vypadá kostka a pak taky "pánské" barvy. Doslova novátorská mi připadá ta sukně s delšími sklady vzadu, vypadají jako naskládaný "přehoz", fakt nápadité a pěkné. Možná by ty sklady vypadaly dobře i vpředu.. a teď ještě ladit boty... horka jsou tu coby dup !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 14:53
avatar

Tak já bych se za mužem v sukni možná i otočila a určitě bych honotila postavu jako celek... jeho sex. orientaci bych nechala čistě na něm ;). Spíš bych si pomyslela něco o dobrém (správném) sebevědomí. A jelikož pro horké dny je sukně pohodlná, kdo ví, čeho se v nastávajícím létě dočkáme?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 02:28
avatar

Já osobně sukni považuji za ideální oblečení - v létě je v ní příjemně, ne takové horko; v zimě, pokud si oblečete teplé punčocháče, je v ní mnohem tepleji než pouze v kalhotách (vím, že někdo nosí třeba silonky i pod kalhoty, ale pro mne je to velmi nepohodlné). Zkrátka, já na sukně nedám dopustit, chodím v nich i na túry, jezdím na kole, na bruslích apod. :-D Z toho důvodu by mi vůbec nevadilo, kdyby v sukních běžně chodili i muži. Podle mě jsou výhody tohoto oděvu natolik velké, že mi skutečně přijde poněkud nespravedlivé, že je v dnešní době prakticky určeno jen pro ženy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bour
Datum: 21.06.16 10:19

Jednoho znám, znal jsem ho i před tím, než ji začal nosit a po té, je uplně normální chlap s mužskými zájmy, samozřejmě důvod nezjistím, ale nepřipad

Vůbec nerozumím souvislosti mezi nošením sukně a gayi.

Kdybych potkal někoho cizího v sukni, tak bych si myslel, že je to nějaký cizinec ze Skotska, exhibicionista nebo tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 10:28
avatar

A v roce 1816 u nás kdo z pánů nosíval sukně? Můžete jmenovat alespoň někoho?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel1968
Datum: 28.07.16 23:29

Je to velmi lákavá představa vyjít v sukni. Tu odvahu prostě nemám. Faktem je, že se jedná o velkou diskriminaci mužů. Ženy prostě mají velký výběr možnosti jak se obléci a to hlavně pohodlně. Nedovedu si přestavit co by se stalo nařídit zaměstnankyním, že musí přijít do zaměstnání v plných botech, dlouhé kalhoty, halenka a sako - to by mělo velmi zlou dohru. To, že muži tak musí chodit nehledě na teplotu okolí je zcela v pořádku.

Nebo dovedeta si přestavit společenskou akci kde budou mít všechny ženy stejné šaty? No to byl malér... Muži si však všichni obléknou totéž.

Zajímavé je, že žádný § to nikde nezakazuje mužům nosit např. sukni, ale max. se uplatní veřejné pohoršení. Jistě to lze uplatnit na muže v sukni, ale mnohdy by se to mělo uplatnit na ženy co mají tlusté rosolovité pozadí narvané v poloprůhlených leginách...

A co se týká homosexuálů někteří mají specifické oblečení, ale v sukni nechodí.

první dva obrázky - dovedu si představit takto vyrazit, na třetím obr. je špatně ta košile (ta košile je děsná!) přes sukni a ty boty mi nesedí - pán dělá ostudu ne tím, že je v sukni, ale stylem oblečení - není to tak snadné doladit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 00:01
avatar

Tak si pořiďte krátkou kalhotovou sukni - na tom nic není. Jsou to vlastně kraťasy, ale pohodlné je to jako sukně. Jinak z těch pánů na fotkách se mi , co se týče oblečení, líbí snad jen ten první. Ten na druhém obrázku má tu sukni moc úzkou a krátkou, třetího nemá smysl komentovat. Určitě se to dá udělat lépe. Jinak já bych klidně přivítala, kdyby více mužů chodilo v sukních. *nevi*

Toto je sice kilt, ale přesně takový střih se mi líbí, i ta délka je v pohodě. Proporciálně je vše vyvážené.

https://lh3.googleusercontent…w506-h675/20120915_144131.jpg


doplněno 29.07.16 00:03:

No já nevím, mně právě přijde, že ti pánové ze sebe ženy dělají.. silonky se mi na mužích nelíbí.


doplněno 29.07.16 00:07:

http://www.emuzi.cz/obrazky/2…nove-nosi-sukne-2-642x856.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 29.07.16 06:27
avatar

Karle na tech fotkách to chlapům v sukni sekne, až na toho prvního, přesto mi na tom něco vadí - asi neochota přijmout to.Ale ženské v prvních kalhotách /to už je hodne dávno/ to také nemědly lehké, bylo jim spíláno,,,,pohoršovaly...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel1968
Datum: 28.07.16 23:46

ještě jsem našel několik obrázků, podle mne nositelné kombinace, prostě ze sebe nedělat ženu a jít vlastní cestou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 23:47
avatar
Chcete nosit sukně - noste, násilím vám v tom nikdo snad bránit nebude. Společnost je (doufám) už natolik liberální, že to ani nikdo nebude řesit. A pokud ano, názory ostatních vám mohou být i v celku jedno, pokud se budete cítit dobře.
Btw. v Indii nosí muži bězně košili a k tomu dhoti, což je pruh látky, omotaný jako sukně. Ve velkých vedrech zastrčí spodní lem za pas a vytvoří něco jako minisukni ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 00:09
avatar

a pritom by stacilo si vzit volne kratasy, ktere jsou v podstate "kalhotova sukne" *sok* nebo o co vam jde? *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel1968
Datum: 29.07.16 00:24

Jak jsem psal jde o to vzít si sukni i do práce, společnosti,... Prostě rovnoprávnost i v oblékání.

Kraťasy volného střihu prostě nejsou společenské.

Ty silonky jsou takové neobvyklé, ale historicky obnažené nohy v punčochách byla doména mužů (drobný návrat)

a ještě poznámku: délka sukně by se měla přizpůsobovat to co je pod ní, tedy pokud jsou nohy hezké je možná i kratší... jak jednoduché a snad to platí i na ženy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 00:34
avatar

A což si vzít nějaké jiné punčochy? Prostě ty silonky na mě působí podobně, jako by si dotyční vzali třeba krajkovou halenku. Podle mě by se to dalo nastylizovat více mužsky.

Jinak babička (r. narození 1928) mi vyprávěla, jak jezdila v zimě do učení na lyžích a k tomu si brala kalhoty. Bylo to za války, tedy z historického hlediska nepříliš dávno. A těmi kalhotami, byť velmi širokými, budila v okolí velké pohoršení - vlastně jí to promíjeli jen proto, že jinak, než na lyžích, neměla šanci se v zimě dostat do města (bydleli na samotě). A kalhoty jsou pro tento účel přece jen vhodnější. Vlastně nedávno to byla taková hanba, a dnes tak ženy chodí normálně; jsou dámské střihy kalhot, které jsou s pánskými nezaměnitelné. Myslím, že by se to dalo stejně udělat i s pánskými sukněmi.


doplněno 29.07.16 01:16: Krátké sukně (minisukně) jsou a) ve srovnání s jinými sukněmi velmi nepohodlné, b) vyžadují poněkud jiný druh chůze a celkově pohybu, než je u mužů běžný (např. je nutné sedět výhradně s nohama u sebe, dělat drobnější kroky apod.) c) je to jistý druh oděvu, která má přilákat pozornost druhého pohlaví...mužského.Mě, jako ženu, podobný oděv na mužích do značné míry odpuzuje. Sukně na mužích se mi líbí, minisukně rozhodně ne - navíc jsou nepraktické a nepohodlné; žádná výhoda z jejich nošení opravdu neplyne. Není přece cílem, abyste se, jako muž, převlékal pomocí sukně za ženu - naopak by to chtělo vypracovat různé přímo pánské verze tohoto druhu oblečení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel1968
Datum: 29.07.16 07:23

to: ildika Díky za názor, který je lépe formulovaný než mé příspěvky. Jednoduše je to tak, že chci alternativu v oblékání (rovnoprávnost) a chci být stále mužem ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 08:35
avatar

"...délka sukně by se měla přizpůsobovat to co je pod ní,..."
To hlavně proto, aby z pod ní koukaly jenom ty nohy *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 29.07.16 06:31
avatar

Dobré deštivé ráno...jen tak na okraj...někteří muži spí v nočních košilích, pánské noční košile se běžně prodávají.Znám pouze jednoho, který tak spí, avšak v reálu jsem žádného muže v noční košili nevida, jenom ta představa mi vždy přivodí úsměv a nevím proč, protože žena v pruhovaném pánském pyžamu legrační není. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 29.07.16 07:53

Nic proti takove mode, jenom se nabizi otazka - co chlupate panske nohy *ee* ano či ne? *smich*


doplněno 29.07.16 08:56:

Magdon - v pelišku je to jedno, spinkáme v čem chceme (treba v ničem), ale na verejnosti je to o nečem jinem, to chce odvahu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 13:31
avatar

A chlupaté ruce nevadí? *nevi* Já bych to neřešila - na denní nošení na tom vůbec nic nevidím, do společnosti by se daly vymyslet nějaké punčochy (které by ovšem nepřipomínaly dámské silonky!).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 08:48
avatar

Je to tak 30 let, co jsem v zimních měsících ve flanelové noční košili spal (v ložnici nebylo topení). Bylo to pohodlnější, než pižamo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 08:01
avatar

mně se docela líbí muži v sukni s hezkou postavou, pokud nemají mini, silonky, oholené nohy a boty na podpatku - tohle mi připadá zženštilé - chlap má zůstat chlapem, i v sukni - např. už zmínění Skoti, těm to vyloženě sluší :)

mimochodem, dámy, všimly jste si, že chlapi často mají moc hezké nohy? závidím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 14:18
avatar

Mně se to tedy zdá vyloženě odporné! A není to tím, že mám už své roky, mně se ani nikdy nelíbili skotové v sukni a to jsem byla mladá. Pro mně to není mužné a basta. Ať si každý nosí co chce, a já si o tom taky budu myslet co chci. Za chvíli budeme jak ve filmu "Sexmise". Už tak jsou chlapi dneska dost zženštilí. Mně by teda chlap v sukni nevzrušoval, připadají mi jak transky. O jehlových podpatcích a punčocháčkách nemluvě. Bývali to drsní bojovníci, se zodpovědností uživit rodinu a postarat se o ni. A co z nich je dnes? Vyjímky existují, ale dnes chlapa děsí, že by měl fin. zabezpečit rodinu sám, spousta si jich ani neumí uklidit, potože ani na vojně nebyli a doma po nich uklízela maminka, spousta mamánků užívá rodičovský servis, místo aby se osamostatnili, nezatlučou hřebík do zdi, fňukají nad každým bebínkem, plodnost i erekce klesá, ženy dělají stejnou práci, jako muži, tak sakra, to už dokážou být zajímaví jenom tím, že se začnou oblékat a obouvat jako ženy? Tuto tendenci snad nemůže mít chlap, který má něco v hlavě, ten na sebe nemusí tak trapně upozorňovat ulítlým vzhledem.


doplněno 29.07.16 14:21:

Ještě se zeptám, co je na chlapovi mužného, když se musí pořád hlídat, aby si nezathl silonky a neletělo mu očko?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.16 17:53
avatar

Tak zrovna ti Skotové mají pověst drsných bojovníků :) a na takových The Royal Scots Dragoon Guards na hradě v Edinburghu není zdaleka nic zženštilého.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.