Jaké máte montérky

Od: Datum: 18.06.16 22:32 odpovědí: 5 změna: 19.06.16 08:57
avatar

Téma spíše na odlehčení, jaké si kupujete pracovní kalhoty? Já osobně a i to pozoruji ve svém okolí, že řemeslníci si kupují spíše "značkové" dražší (kolem 2tis) . Často jsou lehčí, lépe se v nich pracuje, hezčí, jsou pohodlnější a hlavně odolnější, není problém v nich trávit i volný čas

Tak jaké si kupujete vy?

Pracujete v nich? nebo kutíte?

(Omlouvám se moderátorům, téma jsem již jednou založil a bylo smazáno, neuvědomil jsem si to a napsal jsem tam název toho výrobce kalhot, nebylo to myšleno jako reklama, ale omlouvám se)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.16 23:40
avatar

Jako trávit v nich volný čas v hospodě nebo na kole?Nebo jaký volný čas?


doplněno 19.06.16 00:04:

Osobně mám nejradši bavlnu.Ovšem dost se prodírají kapsy a trhají se v rozkroku.Odchází i zipy a občas se dost smrsknou.Knoflíky taky špatně přišité.Je to spotřebák.Chtělo by to šikovnou ženskou ruku.

Nejlepší jsou frajeři co se rozčilujou že je pondělí a už se ušpinili,nebo tohle já tou flexou řezat nebudu,protože mam drahý montérky tak si je přece nezničim :) Ach jo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 00:04
avatar
Už skoro rok mi slouží na práci pracovní kalhoty z Lidlu za asi 300 Korun. Denně používané na práci, možnost odepnout si nohavice, mně vyhovují. Akorát už mají prodřenou jednu vrstvu na kolenách a začala se mi trhat vevnitř jedna kapsa, takže asi brzo budu měnit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hennessy
Datum: 19.06.16 01:11
Dražší jsou většinou lepší. A to nejen co do kvality materiálu, ale i funkčnosti - antistatické, snížená hořlavost, rozmístění kapes, odepinatelné nohavice nebo pomoci zipu větratelné. Každý volí takové, jaké potřebuje. Mám rád ty od firmy, jejíž reklama běží pod dotazem. A boty také ...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 07:12
avatar

Dlouhá léta jsem montérky neřešil. Pro práce kolem baráku jsem většinou používal vysloužilé džíny a stará trika, na ostatní práce jsem měl do nedávna zásobu montérek různého provedení ještě z dob, kdy jsem je pravidelně fasoval (úžasné byly montérky z Vitnamu, zavazovací na tkaničku, do kterých bych se na šířku vešel 2x). Na zimu mám radši kombinézy, do tepla pak klasiku, která se dá rozepnout, případně částečně odložit. Důležitý je počet a umístění kapes na rozličné nářadí. Když mě vloni opustila poslední fasovaná kombinéza, koupil jsem si novou, ne zrovna levnou. Zatím plně vyhovuje, jen se obávám, že v ní v létě bude horko. Když mě v ní viděla dcera přítelkyně, její komentář byl: "Tos dal takovejch peněz za takovej hadr? To já bych v životě nedala!" Nějak nepochopila, že trávím v montérkách dost podstatnou část svého času a že se v nich proto musím cítit pohodlně a na vzhledu až tak moc nezáleží (i když zrovna v tomhle případě bych řekl, že vypadají velmi dobře).

Co se týká volného času, nemám důvod ho trávit v montérkách. Ještě tak když si po práci skočím do hospody na jedno, nechodím se před tím domů převléknout.


doplněno 19.06.16 09:18:

Někdy v popovině 80 let jsme likvidovali staniční olověnou baterii, kde byly stovky litrů H2SO4. Nafasovali jsme na to "kyselinovzdorné" monérky. Netuším, kdo je vymyslel *nevi*, ale zasloužil by za to nobelovu cenu (nebo spíš dostat na pr.el). Je teda fakt, že byly až neskutečně odolné, kyselina neměla šanci jim ublížit, ale byl to jakýsi kousavý tenký filc, do kterého se kyselina velmi ochotně vsákla (a zůstala tam) *bzum*. Takže montérky bez problému, jen prádlo pod nimi se pomalu rozpadalo a na kůži se dělaly červené svědivé fleky. Jediná výhoda byla, že když jsme v takovách montérkách šli na oběd do bufáče, kde bývalo obvykle dost narváno, tak nám ostrý, jedovatý pach kyseliny zajistil dostatečný prostor ve frontě a u stolu :-D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 08:57

Když jsem před léty nastupoval v Praze do prvního zaměstnání, jeden z chlapíků před důchodem nám dával "pražskou školu": "Jó, kluci, vy si myslíte, že Praha to je kultura, kino, divadla výstavy, muzea a hospody. Nojo, to všechno tu je. Ale vám bude stačit jen dvoje oblečení na celej rok: Montérky a pyžamo." Tak nějak měl pravdu. Tolik k tomu, co nosím ve volném čase. Co se týká montérek, tak fasuju, poslední mnou kupované byly ještě klasické "modráky", ale aspoň už s laclem. Ošklivé, ale krásně pohodlné.

Majitel šetřil a tak jsme donedávna měli klasický základní model modré kombinézy se dvěma bílými pruhy na prsou (jo, je to přesně ta, co najdete v každém bau*marketu). Výborná kombinéza, v létě je v tom vedro, v zimě zima. Velikosti různé, jak to Číňanovi vyšlo. Velikost 62 a 64 se liší jen šířkou, takže u obojího mám nohavice 8 cm nad kotníkem, u 64 navíc prostor po stranách k pronájmu. Obézní kolega je na tom přesně opačně, kolena má v půli lýtek. Na zádech reklamu firmy (negativní reklama, taky reklama).

Asi před 2 lety jsem majiteli podsunul myšlenku, že zpocený řemeslník s rozepnutou kombinézou, jejíž horní půlka uvázaná v pase co chvíli hrozí spadnutím ke kolenům, není zrovna estetický pohled. Takže teď máme lacláče, sice opět základní model, který mnoho nevydrží, ale zato jich je dost, jsou relativně vzdušné a pohodlné, na pohled to rovněž nevypadá nejhůř a za cenu likvidace jedné kapsy se tam podařilo nacpat i to firemní logo. jako doplněk pro chladnější dny máme flísovky a kdo byl dostatečně prostořeký, má i vestu. Tolik pro normální práci (obrobna, montáž, sklad, prodej). Pro ztížené podmínky při práci na těžkých provozech u zákazníka (lisovna ap.) vyhovují původní kombinézy. Pro práci v chemičkách, rafinérii atd. jsou potom předepsány nehořlavé, antistatické oděvy a tady se šetřit nedá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.