Brigáda ve čtrnácti

Od: Datum: 17.06.16 20:16 odpovědí: 2 změna: 19.06.16 08:51

Ahoj, jak bych si ve čtrnácti letech mohla vydělat, když jsou brigády až od patnácti let?
Chtěla jsem se s rodiči domluvit, že by to napsali na sebe,... jenže se to odvolalo s tím, že nejsem ničeho schopná a na brigádu bych se vykašlala... Navíc mi zakázali jí mít i v patnácti s tím, že by přišli o dětské přídavky (mám mladšího bratra, mamka je na mateřské) kvůli mé brigádě... muselo by se to nějak započítat do rodinného příjmu.
Chtěla bych zkusit přemluvit prarodiče, aby to napsali na sebe... bylo by to jen obyčejné roznášení novin po našem mini městě, z kterého bych stejně neměla ani polovinu na roznášku.
Neznáte nějaký způsob, jak si ještě přividělat? A s kapesným na mě nechoďte, dostávám denně 15,- na pití, které si beru z domu a tak mám 15,- kč ušetřeno. Tzn, nějakých 75 Kč týdně. Jenže člověk si taky občas něco koupí (já nehorázně utrácím za knihy :D proto ta brigáda, chci si jich pár koupit... a pak taky školní uniformu, ale něco mít i na výdaje za zvířata atp...)

Děkuji za tipy a rady. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.16 18:42

Hledáš tu radu, nebo nám chceš diktovat, co ti máme poradit, nebo s čím na tebe nemáme chodit?

Dokud ti není 15 let a nemáš ukončenu povinnou školní docházku, nesmí tě nikdo zaměstnat. Tzn., že žádnou "brigádu" (uvozovky kvůli tomu, že žádný zákon takový pojem nezná) neseženeš.

Jsi-li talentovaná, přicházela by po souhlasu úřadu práce v úvahu umělecká činnost dítěte (např. hraní v reklamách).

Určitě bys neměla přemlouvat rodiče ani prarodiče, aby spolu s tebou podváděli ("napsat brigádu na sebe" = podvod).

"Nesedí" mi ani důvody, které uvádíš. Rodiče, kteří mají na soukromou školu, mají pravděpodobně i na školní uniformu (jinde se pokud vím nenosí) a nepobírají přídavek na dítě. A "nehorázně utrácet" za knihy, když existují knihovny, kde si můžeš knihy půjčovat za poplatek kolem 100 Kč za rok? Existuje i řada volných děl (děl, na něž se už nevztahuje autorská ochrana), která si můžeš zdarma stáhnout z internetu.

Jestli tě to zajímá, můžu tebe i maminku (rodiče) uklidnit: Prázdninový příjem nezaopatřeného dítěte se pro účel státní sociální podpory nezapočítává. Je nutné jej uvést a doložit, ale výši případných dávek neovlivní.

Od: rinkatsumi
Datum: 19.06.16 08:51

Děkuji za odpověď.
No, já mám raději, když mám svoje knížky... Půjčovat si je. Půjčila jsem si tolik knih a stejně si je později koupila, protože patří mezi knihy, které chci mít taky.
A uniformu mi rodiče nekoupí, je to zbytečné, já jen prostě chci uniformu, protože se mi líbí :D
Tak možná brigáda za rok, děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.