Tlakoměr co je důležitější

Od: Datum: 17.06.16 13:42 odpovědí: 3 změna: 17.06.16 23:22

Dobrý den prosím o odpověď na otázku .Normální lidský tlak je asi 120 na 80-asi...Jaké číslo je důležitější 120 nebo 80...děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.16 13:53
avatar
Panuje laický názor že když od vyššího čísla odečteš stovku tak by se hodnota mohla podobat zhruba věku nebo být spíš nižší Spodní hodnoty většinou doktoři nekomentujou dokud něpřeleze přes 90 pak už je něco špatně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.16 22:34
avatar

To jako osmdesátník by měl mít tlak 180?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 17.06.16 23:22

Obě čísla jsou důležitá. Jedno je tlak systolický, druhý tlak diastolický. Také poměr těchto čísel je pro lékaře důležitý. Pro některou diagnozu je např. druhé číslo vysoké.

Sledujte, až vám budou měřit tlak klasickým tonometrem. Jak bude klesat rtuť při upouštění tlaku ze zaškrcovadla, tak v jednom okamžiku začne hladinka rtuti nadskakovat. Ten okamžik je na určitém čísle stupnice -srdíčko protlačilo odpor zaškrcovadla.Tady je ta první cifra tlaku. Pak rtuť klesá dál a hopsá v rytmu tepu, až najednou nic. Tepání v ní přestalo. To je okamžik, kdy si přečtete to druhé číslo na stupnici. Vy to jen cítíte a sledujete na tlakoměru, lékař to má přesněji, slyší to ve fonendoskopu a má v tom cvik. Vliv na tlak / obě čísla / má srdce, ledviny, cévní soustava a potažmo nervy - stres.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.