1x

Dovolená Vašich snů?

Od: Datum: 16.06.16 09:45 odpovědí: 32 změna: 21.06.16 17:42

Pomiňme otázku finanční - pokud byste opravdu mohli odcestovat kamkoliv -jaký by byl cíl Vaší cesty?Jaké počasí byste si přáli? S kým byste jeli?Co si představujete pod pojmem , fantastická dovolená,?/ peníze byste nemohli tzv.ušetřit/Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.16 10:24

Na chatu v Opárenském údolí, ale aby tam měsíc nešlápla ani noha. Slunečno, +25 °C, zpěv ptáků a šum Milešovského potoka. Nebo totéž v Lužických horách, u Křinice nebo Kamenice, samozřejmě ohne betrunkenen Ossis. *slunce*

doplněno 18.06.16 08:54:

S dovolením bych uvedl i vlastní představu hororové dovolené (za "normálních" okolností - tedy nikoliv teroristický útok či havárie autobusu, atd.): Přecpaná pláž v Bibione, Costa Brava, Albeně, Makarské či dalších letoviscích chudých Čechů. Uvřískaní parchanti, přehlídka celulitických dvoutunovek a vypracovaných pivasů, kravál od večera do rána, roty místních adolescentů pasoucích po snadno dostupných Češkách, otrávený hoteliér, který bez okamžité desetieurovky na dlaň ani nezvedne oči od novin. A dost velebnosti, jdu blejt! *blee*

Datum: 16.06.16 10:34

Když vidím nějaký cestopis, vzdychám a přeji si tam být. Čichnout si, jak tam voní vzduch. *hi* Ale když bych si opravdu mohla přát, pak bych si přála přívěs, přehradu, celou rodinu, včetně psa, rybářské pruty, dostatek dřeva na oheň, dostatek sluníčka. A fajn lidi okolo, se kterými se můžeme zasmát a se kterými se cítíme dobře. Tohle bych si doopravdy moc přála.:)

Od: ria®
Datum: 16.06.16 10:39

Brazilie, Rio de Janeiro, a alespoň trochu si pobloudit v deštným amazonským pralese :)

Datum: 17.06.16 11:22

rio, jestli ještě po tom světovém drancování nějaké deštné pralesy ještě zbyly, také bych tam ráda strávila dovolenou. Už jenom ta paráda, že tam příroda ještě funguje normálně, protože tam nějaké lesy, tedy stromy, ještě zbyly...

Od: uska®
Datum: 16.06.16 10:44

Nový Zéland s rodinou.

Od: jofa®
Datum: 16.06.16 10:53

Pominu-li i bezpečnostní a zdravotní rizika, tak vzhledem ke svým koníčkům Tibet a Čina. Vše v odlehlejších částech civilizace. .

Datum: 16.06.16 11:13

ostrovy v Tichém oceánu kde se točil film vzpoura na lodi Bounty

Datum: 16.06.16 11:17

Mým snem vždy bylo navštívit Spojené Arabské Emiráty hotel Burj Al Arab, ale opravdu jen snem, nedovedu si představit užívat toho luxusu, jen kouknout :-D dále nakouknout do New Yorku, tam by mě prozměnu ubíjel ten denní ševel. Je hodně míst, kam bych se chtěla podívat...ale dovolenou jedině s rodinou v poklidu někde v českých luzích a hájích :-D

Datum: 16.06.16 22:04

V SAE jsem byla vloní a možná byste byla celou Dubají zklamaná, je nutné sice obdivovat jejich schopnosti stavět,co tam dokázali je úžasné ale jinak to strašně přelidněné město, na každém rohu rozestavěná stavba, smrad mnohaproudových silnic.

Datum: 17.06.16 06:26

To je přesně to, co mě fascinuje, ta kreativita při budování,...uměle vytvořený ostrov ve tvaru palmy, se sice někomu může zdát kýčovitý*nevi*

Datum: 16.06.16 12:08

Co se týká snů, tak Skalisté hory, Grand canyon, jezero v podzimních kanadských lesích... Ale nepohrdnu ani Tatrami, Bílými Karpaty, Šumavou... Jenže to není "dovolená snů", protože tu si můžu celkem bez problémů dovolit*frajer*. To všechno mimo hlavní turistické oblasti a jinak přelidnšných míst, ale zase ne úplně mimo civilizaci (aspoň hospoda aby tam byla).

Počasí samozřejmě klidné, převážně slunečné (ranní mlhy nevadí), teplota v noci do 20, v poledne do 25 stupňů ve stínu (jo, vím, že by toasi v uvedených lokalitách nešlo, ale jde přece o "dovolenou snů").

Datum: 16.06.16 14:54

Letos jedeme na motorkách na Slovensko, věřím, že to bude super dovolená a je mi vcelku jedno jak bude. Samozřejmě nám to propršet zrovna nemusí... A jinak je pro mě dovolená snů na vodě. Nejhezčí je asi Vltava.

Datum: 16.06.16 15:34

BORA-BORA, jednou se tam podívat a poválet se. JISKRA

Datum: 16.06.16 17:53

Jo jo, tam by se mi taky líbilo, i když válení se celý den u moře není zrovna moje parketa. Ale ta cesta! 30 hodin v letadle bych asi nepřežil. Člověk se za celou cestu ani nemůže projít. :(.

Datum: 16.06.16 16:09

Nerada cestuji, takže ani nemám žádnou touhu se někam podívat do zahraničí. Mám ráda naše hory, ty mi ke štěstí stačí.

Datum: 16.06.16 16:42

Děkuji za odpovědi.Jiskro, k Bora Bora - je možné naznačit co Vás vedlo právě k tomuto výběru? Děkuji.

Datum: 17.06.16 15:26

Zdravím,jsem milovnice sluníčka,moře a krásné přírody. Viděla jsem jednou dokument o BORA-BORA a připadalo mi to tam tak krásné a klidné,že se to stalo mou touhou a přáním. Možná bych byla z reality zklamaná,ale zatím sním... JISKRA

Datum: 16.06.16 21:06

Vždycky jsem snila o Africe, kde se prohánějí sloni, lvi atd.a všechno vidět na vlastní oči..:)

Datum: 16.06.16 23:26

Cesta kolem světa, s manželem a plným servisem. Poznávat různé kultúry a nemuset se jednou v životě starat o nic.

Od: janm
Datum: 16.06.16 23:34

Míst je víc, cestuji nerad ale pokud tak asi Rusko, Sibiř, krajina samota a ticho, ubytování v nějakém monastýru...

Od: ex
Datum: 17.06.16 05:49

Já bych se chtěl podívat na Mars, ale stačil by i výlet na Měsíc.

Datum: 17.06.16 06:23

měsíc je moc dlouho, mně by stačilo i 14 dní. :-D

Datum: 17.06.16 09:41
Bali, Langkawi, Indonesie, Vietnamsky venkov, Narodni parky v Oregonu, Bannf v Kanade... nekde sam, jinde spis s nekym :) ted zrovna momentalne ty 2 prvni, kdyz tak koukam na to krasne leto v CR
doplněno 17.06.16 11:59: Vim ze to neni nedostupne, ale pokud chce clovek zaroven i neco videt(byt turistou), objet vodopady, chramy, vic ostrovu atd tak tech penez to spolkne nakonec dost ..jinak s CK jsem byl naposled jako dite nekdy po revoluci s nasima v itosce ;)
Resortove dovci apod me nebavi.. na Maledivach bych si jen z nudy vycital, za co jsem tech 100+ utratil a nebo ze stejneho duvodu by si partnerka musela najit klacek na odhaneni, pokud by tu celodenni zabavu nevidela stejne jako ja :)
Datum: 17.06.16 11:00

Indonésie není nedostupná..dobré je cestovat bez CK - letenky ve slevovém období jsou velmi přijatelné a v Indonésii je nesmírně levné jídlo i ubytování takřka v soukromí.k tomu nádherné v podstatě volné pláže.Znám to na Bali,synovec tam 2 roky studoval, na výměnném pobytu /univerzita/,.byla jsem tam půl roku.Je tam dokonce česká restaurace s gulášem atd. vedená českým párem.Je to tam bezpečné,žádná jedovatá zvířata ani hmyz.Pohoda,klid.

Datum: 17.06.16 16:56

Nám se náplně dovolených odvíjejí od rodinné situace.

Dříve jsme chodili s batohem a stanem společně s dnešní manželkou po českých a slovenských horách, ale zároveň jsme byli i cestovatelé, co poznávají vzdálenější kraje - Austrálie, Afrika, Amerika nebo Asie. V současné době máme předškolní dítě, které miluje koupání a plavání, takže teď trávíme dovolené ponejvíce v blízkosti vody a kratšími výlety. A jelikož máme dítko zvídavé a chtělo by vidět na vlastní oči úplné zatmění Slunce, vymysleli jsme na příští rok opět větší cestu, a to konkrétně do Spojených států, kde se tato událost v srpnu uskuteční. Na našem území už se toho nedožijeme.

Jak už jsem psal výše, cestování je náš koníček a kromě samotné cesty mě osobně baví i plánování. U pobytů se klidně nechám obsloužit cestovkou, ale vzdálené cesty, ty jedině na vlastní pěst. Akorát to opravdu trochu leze do peněz. Ono se dá na jednu stranu ušetřit, ale znáte to - když už jste vážili cestu, tak si mnohé věci stejně nenecháte ujít.

Datum: 17.06.16 19:59

taktak, vyplaznout 15-20-30 za letenku nekam do exotiky, a pak si sednout na prvni plaz a za 14-30 dni odjet, to je "to same" jak chorvatsko nebo itoska za par :) clovek potrebuje vetsinou pujcit si motorku nebo auto, zaplatit lod, spousta atrakci ma poplatek atd atd, kousek po kousku to jde pak do dalsich desetitisicu, ikdyz dost vydaju neni na hlavu ale spolecnych. Da se to zabatuzkovat, ale stejne se bez dopravy clovek neobejde... radeji sedim par let doma a pak na vysnenem miste vidim vsechno, co stalo pro me za to :) Ted uz teda sedim doma uz leta, ale mam slepicky, sice lehce za zenitem, ale jsou :) Holt chvili pockam nez pujdou do polevkoveho nebe, a pak se uvidi :)

Datum: 18.06.16 08:41

Kovisi,jste báječní rodiče,vaše děti budou v životě pokračovat v takhle úžasném naplňování trávení volného času,plněním snů..neuvažovatl jste o napsání byť jen bookletu o vašich cestách?I Váš písemný projev naznačuje určité nadání popisovat věci prakticky přitom s nadhledem a vtipem.Těšila bych se na zážitky z cesty v srpnu,mohl byste se podělit po návratu?Např. v otázce - Vaše zajímavé zážitky z cest?Děkuji.

Datum: 17.06.16 11:11

Mě vždycky lákaly Seychely, Reunion, Bahamy nebo nějaký ostrov v Austrálii a Oceánii či Indonésii, ale jelikož týdenní pobyt stojí cca 100 litrů pro jednoho a navíc se bojím létat letadlem a manželka by nevstoupila na loď, tak vyhlídky jsou velice titěrné *smich* Jo a ještě mě strašně láká Mongolsko a všeobecně Budhistické země.

Datum: 17.06.16 13:14

Asi cesta kolem světa, ale má-li to být jen jedna destinace, tak Tibet nebo Karibik a se svými dětmi...užít si je syčáky!

Datum: 20.06.16 17:26

Ringo,jste báječný. Všem vám,rádcové, děkuji za příspěvky.

Datum: 20.06.16 17:50

Klidné pohoří s potůčky, 21°, spousta hadů, brouků atd. ke zkoumání, čisté horské jezírko, přírodní stezky a výšlap na nějaký pěkný kopeček.

doplněno 21.06.16 17:51:

Stát až tak nehraje roli :), mám ráda Slovensko, ráda bych zavítala do Kanady, hodně hadů je taky na severu, Švédsko, Norsko... ale tam je zase zima *uf*

Datum: 21.06.16 17:42

V jakém státě by to bylo? Děkuji.

doplněno 01.07.16 10:30:

Děkuji za příspěvky.Pokud se vám,rádcové,sen splní,dejte,prosím,vědět třeba vnitřní poštou.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.