Jste otroky módy?

Od: Datum: 15.06.16 14:14 odpovědí: 18 změna: 16.06.16 17:08
avatar

Vždycky mně nadzvedává guru módy "chytrá Františka", která zasvěceně kritizuje oblečení známých osobností a k tomu trousí ta svá moudra o otřesnosti toho, či onoho. Kolikrát vyzvedne šaty, které splňují požadavky paní módy na 100% a zdrbe outfit jiné ženy, která v tom (podle ní) horším, vypadá daleko líp. Snad je to mým věkem, kdy už pamatuji ledacos a na rozdíl od mladých i vracející se módu, a tak mi připadá směšné, jak jednou musí všichni nosit ponožky v sandálech, příště je to zase neomluvitelná chyba, mezi tím je trend opět ponožek v sandálech, ale než se o tom dočtete, už zase je to nepřípustné... Tomu snad můžou podléhat jen úplně vygumovaní lidé bez vlastní osobnosti, jako by člověk neměl mozek a měl mu někdo stále určovat, co smí nosit. Všechny ty VIP osobnosti s onou poddaností, mi připadají jako duševní mrzáčci, neschopni vlastního úsudku. Teď je ukrutná móda pro pány, nenosit do maratonek a polobotek ponožky vůbec. Nepřipadá Vám to ohavné, když ze společenských kalhot a společ. bot vyčuhují holé mužské kotníky? Není smutné, že člověk je IN, pokud ze sebe neustále dělá magora? Že je loutkou v rukách pár diktátorů módy, kteří určují, jak moc velkého šaška ze sebe lidi budou dělat, protože to oni vymysleli? Letní dámské uzavřené kozačky, to si vždycky představím tu "vůni", když je nositelka vyzuje a ty zapařené prsty! Proč se lidi nechávají takhle ovládat? Jeden trouba si něco zamane (na základě čeho?) a ostatní, jak hlupáci to dělají po něm, aby byli tzv. módní ikony? A co mozek? Nic? Připadají mi jak tupé stádo, bez vlastního názoru a ještě se dívají povýšenecky po těch, co se "nedrží na špici"? Bývá mi z nich hodně smutno. Také si mkyslíte, že to jsou povrchní a hloupí snobi, kteří si nevidí na špičku nosu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.16 14:27
avatar

Já si nosím co chci a co je mi pohodlné. Rozhodně se nebudu řídit podle nějakých rádoby módních kreatur.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 15.06.16 14:32

Je móda a móda. Co nosí VIP nesleduju a komentáře v bulvárních plátcích nečtu. Ovšem souhlasím s tím, že člověk by se měl umět vhodně obléknout a vědět, co je vhodné si obléknout a co ne. K tomu mu nemusí móda nic diktovat. Ovšem když jsem včera viděla skoro šedesátnici v džínové bundě do pasu a tričku ještě kratším, které lezla z kalhot vzadu kasička a vepředu pneumatika, tak jsem radost neměla a co bych dala za to, kdyby paní dbala na diktát módy a neustrnula někde před 30ti lety. Stejně tak když potkávám slečinky oblečené jen v průsvitných legínách, kterým na zadku prosvítá nejen vzor na kalhotkách a cedulka, ale někdy i intimka, jímá mě hrůza. Zkrátka být vhodně a slušivě oblečen není být pod diktátem módy, ale vážit si sám sebe. Však pořád platí, že šaty dělají člověka. Co se týče módy, raději kouknu na modnipeklo.cz než na nějako sérebritu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh®
Datum: 15.06.16 14:35
avatar

Jj, Francka, ta mě dycinky dostane, sama vypadá jak strašidlo, slušně řečeno. :-D A to ostatní mne nechává v naprostém klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 15.06.16 14:48

Nosím si to, co mi sluší. Jinak kdo nemá boky, nemůže nosit bokovky. Kdo má bříško, nemůže nosit krátké tričko nad břicho. Každý ať si nosí, co mu sluší. Týká se to i barev. Elasťáky taky každá žena mít nemůže. Já se nenechávám ovládat, co se týče módy.


doplněno 15.06.16 14:58:

Nebudu nosit barvu, která je v módě, ale vím, že mi nesluší. Např. žlutá, růžová, béžová.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 14:54
avatar

Mně se Fanynka v modní policii líbí. Často mívá pravdu a samozřejmě ona hodnotí vkus "celebrit" a já často souhlasím s jejími závěry o nevkusu. Je to zajímavá osoba a nevím jak koho, mě daleko víc upoutávají zajímaví lidé i když podle mínění druhých oškliví, než krasavci, ale hloupí a nudní...Františku, kdybych se s ní znala a chtěla mě za kamarádku, bych ji měla ráda za kamarádku já. Působí na mě velice inteligentně a přátelsky, což se o mnoha lidech říci nedá.

Ten samý názor mám i třeba o panu Klausovi ml. - když on mluví, nevidíte jeho tvář, za kterou nemůže, ale jeho myšlenky, za které už může a poslouchala bych ho celé hodiny. Poslouchat se dá i Zeman, prostě lidé, kterým to myslí a není důležitý jejich věk nebo tvář. To je povrchní záležitost, vyhledávám lidi, kteří nejsou povrchní v charakteru. Františka je jedna z nich.


doplněno 16.06.16 08:25:

blesik® Datum: včera 22:53

Já bych se špatně necítila si koupit luxus, ale nemám na to, to je fakt, se kterým se musím smířit.


doplněno 16.06.16 08:26:

fialka Datum: včera 15:05

Ano, souhlasím, také miluju chytré a inteligentní lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 15.06.16 15:05

Dafina, souhlasím s Vámi, že p. Klaus, ml. i Zeman to mají v hlavě srovnané. Pondělní příspěvky p.Klause,ml. jsou skvělé, ráda čtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 15.06.16 15:01

Příznačně jste nazvala nemyslící stádo duševními mrzáčky.Ve větší míře je vidět značné množství těchto lidí, co se snaží být tzv. IN. Vidět vyloženě nevkusně oblečené lidi je někdy k smíchu. Super tlak na vymývání mozků. Jednu dobu chodily podobné extrémní až nechutné maily, převážně z USA.

Oblékám si běžně to, v čem se cítím pohodlně, co odpovídá mému naturelu. Dřív se říkávalo tzv. ležérní klasika.

Sama ta Františka je jako strašidlo, máte pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 15:26
avatar

O nějaké módě vím prakticky jen z doslechu. Oblékám se proto, aby mi nebyla zima, případně proto, že není vhodné v našich krajích chodit na veřejnosti nahý. Oblékám se hlavně pohodlně a je mi více-méně jedno, jak vypadám. To ovšem moc nechápe moje přítelkyně, která mě občas nutí oblékat se "slušně", když spolu někam jdeme. Takže po návratu domů ihned svlékám "pěkné" (ale škrtící) kalhoty a oblékám pohodlné džíny. Ty nosím většinu času (samozřejmě i na veřejnosti) a přítelkyně mi je toleruje i když jdeme třeba do lesa :-D. Co se týká bot, mám zásadu: V botech se musí dobře a bezpečně chodit (tak, abych o chůzi nemusel přemýšlet), nesmí tlačit, nesmí dřít a musí držet bezpečně na nohou. Všechno ostatní (tvar, barva, cena...) je vedlejší. Boty považuju za nejdůležitější část oblečení. Když by totiž třeba nastal nějaký větší problém, bez kalhot, košile, kabátu či čepice se vždycky nějak do cíle dostanu. Bez dobrých bot nikoliv.


doplněno 16.06.16 09:46:

Samozřejmě se snažím oblékat podle okolností. Do divadla, nebo na ples určitě nepůjdu v kraťasech, nebo džínách. Ale nemyslím, že je důležité, jestli mám sako, které bylo moderní před 30 lety, nebo je to "TOP" móda posledních 14 dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 16:02
avatar

Občas Františku zahklédnu a vždycky mi spraví náladu. Protože vždycky zjistím, že vypadá prčovně a jsem natolik namyšlená, že vím, že bych si tohle, co ona na sobě má, na sebe nikdy nevzala. :-D Asi to bude tím, že každý, kdo své profesi propadl, ta na něm zanechává stopy a pak se chová jinak, než normální lidé. Ale musím říci, že občas, s pusou otevřenou, sleduji nějakou slavnou ženu, jak se chlubí tím, jak je furt pěkná a tráví dovolenou nebo víkend na místech, o kterých se mi ani nezdá. A já přemýšlím, kdo a kolik a za co jí platí tolik, že toto všechno lze. Není ani herečkou, ani zpěvačkou, já vlastně ani nevím čím je. Říká, že módu nepředvádí. Co tedy vytváří, za co je placená? Chápu, že fotí, ale kdo to kupuje, aby se to někomu vyplatilo? Fakt nerozumím. Jen vím, že je to tak. Že kabelka na ples může stát tolik, kolik jsou moje celoživotní úspory. *sok* Divné!


doplněno 16.06.16 07:42:

Včera jsem věděla, že neusnu a tak jsem koukala, po hooodně dlouhé době, na Prásk. Čuměla jsem jako puk. Nejen na to, co hlavní aktéři, ale také na to, jak na dlouhém, širokém a bystozrakém večírku, byli lidé, kteří se tvářili jako mistři světa. Naprosto neznámé obličeje. Kdo to je? Co dělají, kde pracují? JÁ TO CHCI TAKÉ TAK! Někde se mi v životě vloudila chybka. A já, blbec, jsem pracovala + druhá práce a stále jen počítat a uskrovňovat se. Co když to jde i jinak?! A já nevím jak! *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.16 22:53
avatar

Pouhá masáž Ega. Třeba jde o úspěšnou lovkyni "hokejek", takových lehkoživek je docela dost. Osobně bych si tak drahou kabelku nikdy nekoupila, ráda se obléknu dobře, ale věci pro mne zase až takovou cenu nemají a sama před sebou bych se cítila špatně, vyhodit 50000 Kč za kabelku, když někdo se sotva před výplatou nají.

Datum: 16.06.16 01:14
avatar

Mně přijde hloupé hodnotit někoho podle toho, co má na sobě. Samozřejmě by oblečení mělo být čisté a pokud možno vhodné k dané chvíli, ale všechno ostatní má tolik možností a variant a pak také okolností, o kterých nemám ani tušení, že mi přijde skutečně hloupé až neomalené zahlížet na někoho, že má nějaké boty nebo kabelku. Františku nechám stranou, je to trochu zábava a trochu snaha o tříbení vkusu, pokud neuráží... Ale opravdu mi začínají vadit obézní děvčata, navlečená... v podstatě do čehokoliv, prostě nemůžu uvěřit, do jakých rozměrů se dokážou vlastně lidi vykrmit (slušně řečeno) a pak vymetat ordinace se svými "zdravotními" problémy. To vidím fakt jako problém, o často hrubém, až agresivním chování ani nemluvě. Takže jestli někdo sleduje "trendy" nebo ne, je to jen jeho věc... a případně toho, kdo to dokáže ocenit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 07:19
avatar

tiffany, máte pravdu. Z nemoce je tlustý jen málokdo, jen malé promile národa. Ale hlavně je to ošklivé u mladých lidí, že se více nehýbají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 16.06.16 08:45

Dafine se tahleta zadnice na fotce zda byt mlada? No vypada pevne vykrouzena a nekterym muzum se treba z takoveho pohledu muze dokonce ... no vite co... *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 17:08
avatar

Ach, ty naše boubelky... no comment.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.06.16 08:35
avatar

Otrok módy nejsem, ale módní trendy sleduji, jelikož mě to baví a jsem ráda v obraze. Bohužel na nákup pěkných hadříků mi nezbývají peníze, jsou důležitější věci, co se musí zaplatit. Takže nosím rifle a k tomu trička a sportovní boty a batoh...a do sandálů si klidně nazuji chodidlo v ponožce, protože je mi jedno, co si o mě řekne módní policie, hlavně že mě nezebou nohy... Jinak se ale jsem schopna obléci přiměřeně okolnostem, do divadla bych například v riflích a v tričku nešla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 08:53
avatar
Pardon, ale vy sama jste také součástí stáda, protože vzhledem k tomu, že to bude bulvární plátek, tak tam je ta Františka právě kvůli tomu, aby vyvolala hlavně emoce a tím se nahnaly větší příjmy- lidi si to naštvaně zobrazí, zanadávají si, případně to okomentují tady na poradně a pomůžou další publicitě. Nechala jste se ovlivnit přesně tím, co oni chtěli.
Móda je v podstatě umění...většina lidí u nás za ní považuje džíny a "moderní" uplé triko. O schované kotníky bych se nebála.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 12:32
avatar

Pro někoho možná hloupá otázka, ale kdo je to ta "chytrá Františka" *sok*? Nikdy jsem o ní neslyšel a na Netu jsem se toho taky moc nedozvěděl (přiznám se, že jsem zas až tak moc nehledal). Z módních kruhů znám akorát jistého Martina Vaňka (samozřejmě ne osobně, po tom rozhodně netoužím *blee*), někdejšího pražského "módního guru", jehož videoklipy jsem si kdysi stáhnul a sestříhal. Občas, když mám mizernou náladu, si to pouštím pro pobavení. Něco takového se fakt hned zak nevidí *smich*.


doplněno 16.06.16 15:58:

babkazov - Hmmm... Tak tomu, co má na sobě nerozumím *nevi*, ale proč si proboha aspoň na fotografování nenamaluje nějaký pěkný obličej na ten ksicht? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.16 15:37
avatar

Magdone, tož to máte velkou mezeru ve vzdělání. *sok*http://celebwiki.blesk.cz/oso…bnost/4008/frantiska-cizkova/


doplněno 16.06.16 16:25:

Chtěla jsem vás varovat NELEKNĚTE SE, ale zapomněla jsem. :-D A z téhle podivné paní sedají zástupy žen a vlastně i mužů na zadek! Kdo neviděl, neuvěří *sok*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.