Výrok muslimského duchovního - jsme otroci?

Od: Datum: 18.02.13 20:18 odpovědí: 8 změna: 19.02.13 17:16

Dobrý den,

Zaujala mě zpráva http://www.novinky.cz/zahrani…ritskym-muslimum-kazatel.html

- zejména pak odstavec:

Choudary také mimo jiné kritizoval životní rytmus Britů. "Celý život pracují. Vstanou v sedm hodin a v devět hodin jdou do práce. Pracují osm, devět hodin denně. Vrátí se domů v sedm večer, dívají se na seriál EastEnders a spí. A tohle dělají 40 let. Tomu se říká otroctví," uvedl.

Ačkoliv nechci brát nijak zvlášť vážně slova náboženského fanatika, přesto mi vrtá hlavou - pokud Evropané se svojí průměrnou pracovní dobou žijí v otroctví, jaká je průměrná pracovní doba v zemích, odkud tito muslimové pocházejí? (Tuším, že se většinou jedná o Indii a Pákistán, ale doplňte mě, pokud to jsou ještě další země.) Není to tak, že obyvatelé takových zemí emigrují před tamním ještě horším otroctvím do Evropy, aby si zde na sociálních dávkách užívali "svobody"? Nebo patří výše uvedení duchovní již mezi potomky přistěhovalců a většinou ani nemají představu, z jakého otroctví přišli jejich předci a proto si neváží evropských sociálních států? A co všechno vlastně motivovalo první přistěhovalce k imigraci do Evropy? Byly to téměř výhradně ekonomické cíle (získat slušnou práci, vzdělání, žít důstojný život), nebo už mezi prvními přistěhovalci bylo nezanedbatelné množství takových, kteří si řekli "podnikáme džihád do Evropy, tamní společnost vymírá, tak ji zaplavíme a Evropu obsadíme"? Jsem z toho poněkud zmatený...

Děkuji za každou fundovanou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 23:57
avatar

K migraci každého vždy motivuje pouze vidina lepšího života. Sousloví "lepší život" však chápou různé kultury rozdílně. Třeba někdo z ČR emigruje do Anglie, protože tam chce pracovat a vydělat více než tady a tím si zajistit lepší život. Muslimové většinou o práci zájem nemají, pouze se chtějí mít dobře. Systém v jejich vlasti ani třeba v USA jim toto neumožní, tak jdou do Evropy. Nemusí pracovat, nemusí vést svoje děti k práci a přesto se mají poměrně dobře díky vysokým soc. dávkám a kriminalitě. Co potřebují, to dostanou zadarmo v situaci, kdy za tu stejnou věc musí pracující obyvatel Evropy platit.

Problémem je, že jejich populace roste řádově rychleji než původní populace v Evropě - ta pomalu vymírá, lidé mají většinou jen jedno, někdy žádné dítě. Místo dítěte si koupí psa a raději si "užívají". Tito přistěhovalci mají někdy až 10 dětí, průměr je myslím 7. A to je taky možná důvodem zastavení ekonomického růstu Evropy. Aby produktivní část společnosti uživila tu neproduktivní, musí platit pořád vyšší daně (přímé i nepřímé), zbývá jim málo peněz, ekonomika se zastavuje. Pořád méně lidí je skutečně produktivních. Nikdo nechce ani pomyslet na to co se stane, až ti produktivní ten zbytek už neuživí (nebo se odmítnou nechat odírat neproduktivní většinou) a zároveň předlužené Evropě už nikdo nepůjčí. Doporučuji Vám zajet se podívat třeba do Paříže nebo na periferie jiných velkých francouzských měst. Je to velmi poučné. Ve Francii už oficiálně tvoří 20 procent obyvatel přistěhovalci muslimského vyznání, neoficiálně 25 procent. Ve dne, když jsou francouzi v práci na ulicích už skoro jiné obyvatele nepotkáte. Nechci být prorokem, ale Kosovo asi nebude v Evropě poslední odtrženou částí státu, ve větším měřítku se k tomuto schyluje i jinde. A to vše se stane zcela v souladu s principy demokracie - až jich bude v dané oblasti přes 50%, jednoduše zbytek původních obyvatel přehlasují.

Omlouvám se za poměrně neradostnou vizi, ale bohužel čísla a historie mluví jasně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 19.02.13 01:03
avatar

Patří k nim i teď tolik proklamované TURECKO.

Ač neznaboh, modlím se za to ať nás muslimové nechají žííííííííííííít!.!.!.!.!.!.!.!.!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 06:31

nenechají.. množí se jak potkani.. je to otazka par desetiletí a budou nám tu pěkně zatápět.. však stačí se podivat na tu vyšezmíněnou francii.. tam už to bývá v některých částech životu nebezpečné..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.02.13 07:14

Můžeme si za to sami, to že nás ubývá je jen známka neuspěšného "druhu" nebo spíš rasy, svůj úspěch už měříme jen na hromadu pěněz - jinak už to nedokážeme *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.02.13 11:50

Souhlas. Společnost která si neváží rodiny, dětí a vzdělání je určena k zániku. Peníze, na kterých je postavena tato společnost, to je zákon přírody, zákon silnějšího, zákon plodnějšího. A k této skupině nepatříme. Zbývá jen doufat, že se lidi probudí dřív než bude pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.02.13 11:52

Obávám se, že se nikdo neprobudí. Pozdě je už několik let. Zvrátit to už téměř nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: havlicek*
Datum: 19.02.13 17:16

Ale Evropané je živí sami na sociálních dávkách. Čili "původní" Evropané jako určitá lidská skupina v podstatě pracuje na to, aby jiná lidská skupina, tedy "cizí geny", prosperovaly a mohly se množit - zatímco ta pracující skupina, tedy "naše geny", sama pozvolna vymírá. Z genetického hlediska v podstatě není větší potupy. Tím více za předpokladu, že k tomu nejsme donuceni silou, ale činíme tak z vlastního, multikulturního přesvědčení.

Tady bych považoval za problém, že Evropané, nebo obecně dědicové anticko-křesťanské civilizace, mají větší sklon k universalismu a individualismu (tedy k tomu, povznést se nad vlastní skupinu a uvažovat lidstvo jako jeden celek a zároveň každého jedince jako jedinečnou osobnost), což by fungovalo, pokud by ovšem na Zemi existovaly pouze kultury se stejnou mírou tohoto sklonu. Ale vzhledem k tomu, že různé kultury fungují různě a například islámská je podstatně více etnocentrická či kolektivistická, stává se multikulturalismus pro křesťanskou (dnes už tedy spíše ateistickou) kulturu jednoznačně nevýhodou. Prostě "my zápaďáci" nejsme na Zemi sami a ve své v podstatě aroganci nejsme s to pochopit, že ne všechny kultury jsou ochotny přijmou naše liberální hodnoty. Mimochodem, už jste někdy viděli třeba bílého Brita/Francouze/Němce atd., plně přijatého do muslimské komunity jako jejího plnohodnotného člena? Nevšiml jsem si, že by se výšezmínění muslimští kazatelé snažili například původní obyvatelstvo nenásilně konvertovat k islámu. Spíše se zdá, že "džihád" opravdu spočívá ve vytlačení původních obyvatel hostitelských zemí.

Nicméně peníze bych tady neoznačoval jako "zákon silnějšího". To by platilo pouze, pokud by neexistoval systém sociálních dávek. Ale v případě muslimů v západní Evropě to funguje tak, že získávají peníze, aniž by jakkoliv museli svoji "větší sílu" projevovat. Evropané si řežou větev sami pod sebou, aniž by k tomu byli nuceni zvenčí.

Ale opravte mě, pokud se v něčem mýlím.

Od: lujs®
Datum: 19.02.13 12:45
avatar

Můžeme jenom doufat že se toho nedožijeme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.