Pěstouni tají trvalý pobyt s vašim dítětem

Od: Datum: 04.07.16 21:47 odpovědí: 13 změna: 06.07.16 20:22

Pěstouni vychovávající vnuka svěřeného jim do prozatimní péče mají oznamovací povinnost o trvalém pobytu s dítětem.Pakliže tuto oznamovací povinnost jednomu z rodičů nesdělí,jakým způsobem postupovat.Rodič má stanovené návštěvy průběžně na sudý a ex partner na lichý týden.Jde o porušení zákona?..Písemná žádost o sdělení pobytu byla u soudu již před rokem,s tím,že soud pouze sdělil ,že případné výživné se má poukazovat přes příslušné UP daného města ve kterém se nacházejí ,ale již nesdělil místo jejich pobytu pro případné návštěvy.Není tedy žádná možnost dítě vídat a je bráněno nepřímo ve styku rodiče s dítětem.

Jak dále postupovat,pokud je zájem dítě vídat a je zde zákoné právo.*nevi*

Děkuji za případné názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.16 09:58

Příliš se mi do odpovědi nechce, tak jako ostatním. Určitě byl velmi závažný důvod k tomu, že soud sebral dítě rodičům a dal ho do výchovy prarodičům. Lidem o 2 generace starším a tedy se všemi negativy, které tento věk nese sebou. Kromě jiného i poznání, že se jejich dítě, rodič vnuka, nevyvedlo. A teď ten "nepodar" jim bude chodit na oči a možná, ještě mít připomínky a pindy, jak by měli vychovávat a co by měli dělat?! Rozhodí je i dítě! A zodpovědnost žádná! *bum*Já bych také nedala! Měli příležitost a vlastně mají příležitost stále, se svým životem něco udělat a o dítě požádat. Ale do toho se jim nechce, že! Lepší je žít si po svém a čas od času chodit na dítě nakukovat a dělat přednášky. Chápu babičku a dědečka! A fandím jim!

doplněno 05.07.16 15:45:

bibi, máte pravdu, ale já jsem stará kantorka ze školky a vím, jak tragický dopad na psychiku dětí to, na co se ptáte, má. Také, už v důchodu jsem byla, několik let, pomocníkem pěstounů, v rodině s 5ti dětmi. Vím o čem mluvím. Ještě dnes mi usedá srdce, když si na to, jak rodiče, své vlastní děti, poznamenali, psychicky zmrzačili. Hnus! Hnus to byl! A to si říkají rodiče! A prý mají svá práva! *blee* Nezáleží na rodičích! Záleží na dětech!

doplněno 05.07.16 16:17:

Vlastně jsem neporadila. Udělám to: Nechejte i dítě i své rodiče na pokoji! Nekomplikujte jim svou neschopnosí normálně žít, jejich život! Nebourejte to, co oni pracně budují! *hej*

Od: bibi
Datum: 05.07.16 11:17

Vaše odpověď je tak nějak mimo mísu...nikdo se neptá na Váš osobní názor dané věci, už jen z předpokladu toho,že neznáte skutkovou podstatu a dění kolem a závažnost dané situace a vyjadřujete se k něčemu o čem nevíte je vaše zaujetí danou věcís podivem né jen úzkoprsý,ale i neobjektivní.

Otázka zněla jestli mají prarodiče právo nesdělovat,kde se nachází s dítětem ,které mají pouze v pěstounské péči(pakliže znáte právo,víte že zodpovědnost faktickou za něj mají vždy a jen rodiče,prarodiče jen v běžných věcech a neberou malé peníze od státu jako podporu,které zcela nevyužívají k věcem potřeby dítěte).Návíc, rozsudkem jsou stanoveny návštěvy na které mají právo rodiče.To,že se přechodně stará jiná generace je dočasné opatření.

Nicméně né vždy je soud jen o tom,co chtějí rodiče a o tom,že se na něčem s prarodiči nedomluvíte za předpokladu,že je váš život samotný v ohrožení a chcete zůstat na živu a chcete hlavně aby dítě vyrůstalo v psychické pohodě a bylo zaopatřeno.Někdy je i tohle vážný důvod k tomu aby se mělo lépe než vy sama..věcí kolem může být opravdu hodně a váš zaujjatý postoj to vidí čistě jen z jednoduchého scénáře..věřte nebo ne ..dějou se hodně špatné věci hodným lidem..ale ntady se kladou otázky a všichni hledáme odpovědi..rozhořčovat se můžete až tehdy ,kdy se Vás to bude osobně nějakžm způsobem dotýkat.Pokud však shledáváte jako reálný názor to,že vlastní rodiče,které své dítě nějakým způsobem uklidily v životním mezníků do lepšího prostředí(prozatím) a nemohou se z vážných důvoodů potkat s biologickým dítětem tak promiňte,asi nemáte taky moc hlavu srovnanou..Jak by bylo Vám kdyby Vám rodiče bránily dítě nevídat?...existují smluvní dohody a ,pakliže Vám pak někdo začne soudně házet klacky pod nohy,co s tím naděláte...

...SOUDIT JE VŽDY TO NEJLEHČÍ CO MŮŽETE UDĚLAT...lehčí ,než pochopit a snažit se PORADIT..od toho sem přece píšeme..

Od: vilik
Datum: 05.07.16 11:25
Máte pravdu. Babka odpovídá na něco jiného. Ale jste ve volné diskuzi, má na to právo. Jestli chcete přesný právní výklad, bez jiných dodatků, bylo by vhodnější otázku vložit do příslušné rubriky. Ale bez znalosti případu těžko někdo poradí konkrétně, vždy to bude jen obecna konstrukce. Ta konstrukce bude znít nějak takto: Máte pravděpodobně možnost obrátit se na právníka a na soud. Tečka.
Datum: 05.07.16 21:10

Neznám rodiče, kteří by , bezdůvodně, bránili dceři ve styku s dítětem. Protože si myslí, že to bude pro dítě to nejlepší?

Datum: 06.07.16 01:37

*palec*

Datum: 06.07.16 01:43

Bibi, chcete se domáhat zákonného práva, hledáte k tomu pomoc či radu v bezplatné poradně

a pokud se Vám dostane kvalitní rady, zkritizuje rádce?

Není tento přístup důvodem (nebo jedním z důvodů), proč prarodiče odmítají sdělit místo pobytu s dítětem?

Já se stejně jako Babka a Blešík domnívám, že k tomu pěstouni mají svůj důvod, důvod, který by obhájili i před soudem. Také by mne zajímalo, proč "né vždy je soud jen o tom, co chtějí rodiče"...

Datum: 06.07.16 07:48

Né né,nechápeme se,jde o to,jak postupovat aby rodiče adresu sdělily,protože jinak porušují zákon,mohu se pokusit postupovat v této věci i přes polici a daný soud..myslela jsem,že tu někdo má třeba podobnou zkušenost,věřím že nejsem jediná kdo by tuto věc uvítal..

jde o to ,jestli nejednají protiprávně..o to jde..

Pokud je zájem si zažádat dítě do své péče v tom zabránit nemohou,ale to je jiná věc...tam už musejí být sociální věci v pořádku a další induiduální postupy v součinnosti se sociálním úřadem..

Jinak si myslím,že matka které vykrade otec dítěte byt ,ukradne jí auto a nemá kam s ním jít a nápomocnou ruku podají jeho prarodiče ,kteří se za vás v tu chvíly úpstaví a začnou si dítě nárokovat soudně (což pokládám za podraz) je v určité době lepší východisko,než aby matka strádala na nějakém azylovém domě (víme coto tam je za matky ožralky např.)nebo nedej bože skončilo v dětském domově.Takto bylo o něj postaráno.V určité chvíly nemáte někdy na vybranou a když u soudu nadržuje sociální pracovník otci,který má faktický zájem jen slovní bez naprostého přičinění...je to opravdu věc úhlu pohledu...

Datum: 06.07.16 20:22

Vidím, že nic nevíte ani o azylových domech pro matky s dětmi. Jsou v nich nastavena hodně přísná pravidla, samozřejmě žádný alkohol ani nikotin, z drog jsou povoleny jenom čaj, káva a léky předepsané lékařem (žádné, že by si "matky ožralky" kupovaly volně prodejné léky).

Tak mne napadá: Nejsou Vám trnem v oku právě ta přísná pravidla?

Matkám, které se dostaly do tísně, utekly před domácím násilím (...), snaží se svou situaci řešit, starají se o děti, hledají si práci a k tomu se souběžně snaží zvýšit kvalifikaci, byste křivdit neměla. [Několika z nich jsem pomáhala, takže o situaci nějakou představu mám.]

Souhlasím s dalšími odpověďmi, vykradený byt ani ukradené auto podle mne nejsou důvodem k opuštění dítěte.

———

Vrátím se ještě k Vašemu dotazu:

Těžko posoudit, jestli prarodiče/pěstouni překračují zákon, k tomu jste nám neposkytla dostatek informací. Ale pokud vyjdu z toho, že soud řešil "jenom otázku, kam/jak posílat výživné", a otázkou nesdělení místa pobytu se nezabýval, vychází mi, že k tomu pravděpodobně musel mít důvod, který jste nám (zatím?) nesdělila...

Policii bych do toho netahala, tím svému dítěti jenom ublížíte (představte si sama sebe na synově místě). Obraťte se na soud s návrhem na svěření syna do péče. Argumentovat můžete vším, čeho jste zatím dosáhla, jako podpůrný argument (! nikoliv hlavní) můžete zmínit i bránění ve styku s dítětem.

Datum: 06.07.16 07:51

Né né,nechápeme se,jde o to,jak postupovat aby rodiče adresu sdělily,protože jinak porušují zákon,mohu se pokusit postupovat v této věci i přes polici a daný soud..myslela jsem,že tu někdo má třeba podobnou zkušenost,věřím že nejsem jediná kdo by tuto věc uvítal..

jde o to ,jestli nejednají protiprávně..o to jde..

Pokud je zájem si zažádat dítě do své péče v tom zabránit nemohou,ale to je jiná věc...tam už musejí být sociální věci v pořádku a další induiduální postupy v součinnosti se sociálním úřadem..

Jinak si myslím,že matka které vykrade otec dítěte byt ,ukradne jí auto a nemá kam s ním jít a nápomocnou ruku podají jeho prarodiče ,kteří se za vás v tu chvíly úpstaví a začnou si dítě nárokovat soudně (což pokládám za podraz) je v určité době lepší východisko,než aby matka strádala na nějakém azylovém domě (víme coto tam je za matky ožralky např.)nebo nedej bože skončilo v dětském domově.Takto bylo o něj postaráno.V určité chvíly nemáte někdy na vybranou a když u soudu nadržuje sociální pracovník otci,který má faktický zájem jen slovně bez naprostého přičinění...je to opravdu věc úhlu pohledu...

Matka v tu chvíly udělala to co bylo pro dítě nejlepší s exekutorama za zády a 6 lety policejních výslechů ve věcích spronevěry jejího ex přítele..

O dítě je postaráno,to je nejdůležitější a bylo..a argumenty typu matka se nestará ,jsou jen k zasmání..kdo nezažil neví..

Datum: 06.07.16 08:33

To, co povídáte, to je vaše interpretace. Kdyby tomu tak bylo, vaši rodiče by situaci řešili jinak, než útěkem před vámi i otcem dítěte. Nevěřím vám vůbec! To jak jste řešila a řešila a řešila, ale neměla snahu řešení dokončit, odneslo vaše dítě! A proč vám nevěřím? *hej*Do rodiny, kde jsem tohle všecko zažila, jako pomocník pěstouna, přišla 2 děvčátka, 2,5 a 4 roky. Dva chlapci, bratři, v domovech. Obě jako obrázek, jako z reklamy do televize.Ta starší hodně patlala a mladší nemuvila vůbec. Starší všecko jedla. Jedla žmolky z koberce, všecko na co dosáhla v kuchyni i mimo ni. Na vycházkách mastné papíry z košů, na zemi, včetně vajglů. 2x nemocnice, vypila lepidlo, snědla vůničku z wc. Jedla a pak blinkala, ale znovu klekla na zem a vytrhávala s sbírala smítka z koberců a cpala si to do pusenky. *plac*Ta mladší seděla na zemi a houpala se. Milovala, když při tom houpání, vtrážela zádíčkama do skříně, zdi. Občas k těm zádíčkům přidávala i hlavičku. Milovala tmavou předsíň, kdy si mohla sednout do krabice nebo koše na prádlo a bouchat do skříně. Jednou jsem ji nemohla najít. Ticho, okna i dveře zavřené. Nakonec jsem ji našla ve tmavé předsíni, zapasovanou mezi skříněmi, přikrytou dekou. Tiše se šťastně smála. Jednou se náhradní mamince ztratila v Klubíčku, v herničce. Našla ji ve sklepě, v nejtemnějším koutě. Obě holčičky měly problém s dotykem, s obětím, ikdyž jsem měla touhu pochovat je, pohladit. Srdce mi krvácelo. To nepíšu o nočních můrách, děsivých snech, poruchách chování, vylučování a spoustě problémů, nad kterými srdce usedá, jejichž základ položila matka! *sok* A co ona? Byla ve vězení snad za krádeže, prý, aby uživila děti. Odtud psala pěstounům dopisy, že ji kamarádky radily, ať se nechává od pěstounů o dětech, informovat. Dopisy doplňovala kresbičkami mikymausů a kačenek a koloušků. Pěstouni ji psali, jak se děti mají a jak prospívají. Víte jak to dopadlo? "Mámu" pustili, našla si byt a tam její zájem končí. Vrátil se k ní její "přítel" a jakože nový život, s novým miminkem. Ale adopci nepovolila! *plac*Celá rodina se odstěhovala do domku a já začala špatně chodit. Nejstarší chlapec ke mně čas od času přijel na kole. Srazilo ho tirák a byl na místě mrtev. Snažila jsem se všecko vytěsnit z hlavy, ale vaše otázka mi to všecko vrátila. Po držce bych bila tu mámu a konec konců i vás!

doplněno 06.07.16 10:14:

pt, vy jste také prošla domovem. Tak víte. *plac*Já jsem vyprávěla o tom, co jsem zažila a to ještě ve zkratce. O tom, co vyprávěli pěstouni o ostatních dětech, už ne. *sok* Tazatelko, víte proč vám nevěříme? Protože ani jednou jste nezmínila lásku k dítěti, obavu o něho, snahu ho pohladit. Jen se oháníte právem a ospravedlňujete sebe. Jen já já já! *zed**blee*

Od: pt®
Datum: 06.07.16 10:05

"babkazov", naprosto s Vámi souhlasím, i mně se vybavilo spousta věcí. Nejshorší je, když se máma domáhá práva a soudu, ale na povinnosti zvysoka kašle. Vůbec jí nejde o děti, to jsou jsen krásné řeči, také tazatelce nevěřím ani puntík, ach jo...*placni*

Datum: 06.07.16 10:48

To bibi:

zaujalo mne to,nač byste ráda měla od ostatních názor-tedy, co dělat,když dočasní pěstouni zatajují,kde s dítětem jsou.A z několika Vašich vyjádření cítím,že jste pořádně "nabroušená".Neznáme nikdo,proč se tak stalo,proč je Vaše dítě v dočasné péči pěstounů.Asi přesně nevíte,jak se v takové situaci zachovat.Nikde však jsem se u Vás nedočetla/a asi byste to sama nenapsala/proč se tak chovají.Jestli tomu dobře rozumím,jsou to Vaši rodiče a nyní je v jejich péči jejich vnouček-Váš syn.Pokud souhlasili a dali se na jeho výchovu a pokud nyní záměrně tají svůj pobyt s ním,mají k tomu asi velmi vážný důvod.Proč by to dělali,kdyby věřili,že jste se dostala do nezáviděníhodné situace ne vlastní vinou.Snažili by se pomoci určitě i Vám.Takhle to vypadá,že s Vámi nechtějí komunikovat z určitých důvodů.Já sama jsem rodič i babička,proto to takto cítím.

Moje rada pro Vás,která by mohla tuto situaci poněkud zlepšit-možná-je:dělejte sama se sebou tak,aby se dověděli,že jste dobrá matka,že si zasloužíte lásku jejich i svého dítěte a pokud byly v minulosti nějaké "šrámy"/hodte kamenem,kdo jste bez viny/,tak ukažte,že už nejsou.Nechte je žít,netrvejte tvrdošíjně na tom,co nyní tolik chcete.Vy sama ukažte,že Váš život je uspořádaný tak,aby byla naplněna slova "dočasná"péče a Vy abyste se mohla zase starat o své dítě.

Od: uska®
Datum: 06.07.16 11:37

Jinak si myslím,že matka které vykrade otec dítěte byt ,ukradne jí auto a nemá kam s ním jít a nápomocnou ruku podají jeho prarodiče ,kteří se za vás v tu chvíly úpstaví a začnou si dítě nárokovat soudně (což pokládám za podraz) je v určité době lepší východisko,než aby matka strádala na nějakém azylovém domě ..

Vykradený byt a bez auta nejsou důvody na odložení dítěte. Dá se spát ve spacáku na karimatce ( to by vám zapůjčili přátelé) a uvařit se dá i v jednom hrnci. V azyláku byste byla se synem, tam byste měla vše k přežití a to jste zavrhla.

Jste naštvaná, ukřivděná a jen hledáte důvod jak prarodičům uškodit. Když neznáte jejich pobyt, tak máte smůlu a prarodiče a dítě klid. Nešťourejte do nich, nechte je žít.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.