Neotrávím se?

Od: Datum: 14.06.16 20:11 odpovědí: 10 změna: 15.06.16 07:48

V Ostravě, pod keřem, pod břízou, stranou od cesty psů, jsem našla hřib. Je to hřib kovář? Neotrávím se, když ho déle povařím do kulajdy? Myslím si to dobře?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.16 20:19

Jestli je hořký,tak to nejez.Takových ještě bude.*bum*

Datum: 14.06.16 20:20

dle rady manželky je to kovář u nás šiniok

Datum: 14.06.16 20:42

Babčo. Neotrávíš se, neboj. Včera jsme jich snědli vrchovatou mísu. Řízečky, krásně vypečené - ňamka

Datum: 14.06.16 20:59

s chutí do nich.., na řízky to chce-větší houby, ať je trochu hmoty, jsou bezvadný,, jinak do polívky jsou prima..

Datum: 14.06.16 21:10
Páni. Nádhera. Dostatečně tepelně upravit (to se musí každá houba) a přeji dobrou chuť. Ještě přichází v úvahu kříšť, ale ten mívá nožku užší s motivem síťky a má žluté rourky. Ale tohle bude opravdu kovář. M.
Datum: 14.06.16 21:13

Hm - závidím - ale v dobrém.:)

Datum: 14.06.16 21:58

překársný kovář a určitě bude aspoň noha červavá

Datum: 14.06.16 23:12

aja. My jsme přinesli kováře s hlavami 15 cm v průměru. Všechny krásně zdravé včetně noh

Datum: 15.06.16 05:32

Loni nebylo nic, letos snad konečně houby porostou.

Je to kovář a je krásný. Kováři jsou červaví málokdy, většinou až koncem léta a takové ty přerostlé křapáče. Mladé ne. V noze občas bývají takové jakoby tmavé žilky, vrásky a mnohé lidi to odradí, že je to červivé. To ale červivost není, nevím, jak to nazvat.

Jinak, jak píše Sebod, řízky bych z kováře nedělala. Kovář i koloděj jsou totiž houby, které se musí dlouho /min. 20 minut/ tepelně upravovat. A tak dlouho se řízky nesmaží, to by byly nadranc. Proto dát tyto houby někam do jídla, kde se dlouho vaří či dusí - polévky, omáčky, případně dlouho dušenou /vodou podlitou/ smaženici.

Tak si, babčo, dobře užij dobrou kulajdu. Asi se do lesa podívám taky, už mě to láká. Jaga.

Datum: 15.06.16 07:48

Dobré ráno, včera jsem už pc nešla a dnes jsme si přispaly. :) Moc děkuji za hezké odpovědi. Ty hříbky od sanyo, ty jsou jako sen! Že se kováři musejí déle vařit, to vím. ;)Kolem poledne na mě myslete, jak mám bezva polívku. *smich* Co říkáte, založím otázku, třeba pod názvem "Rorstou, rostou" a budeme do ní dávat fotky hub, které jsme/jste nasbírali po celé léto. Jo?

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.