Nejlepší kniha Julese Verna

Od: Datum: 04.06.16 18:00 odpovědí: 9 změna: 09.06.16 23:33

Ahoj, chci si koupit nějakou knihu od Julese Verna. Jaká je podle vás nejlepší? Která se vám líbila? :) Zatím mám Cestu kolem světa za 80 dní a je výborná. Nevím, kterou si mám koupit teď. Děkuju za tipy. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.16 18:02
avatar

Tajuplný ostrov. *slunce*


doplněno 04.06.16 18:11:

Dokonce jsem ochoten Verneovi odpustit drobný lapsus. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 18:06
avatar

Dvacet tisíc mil pod mořem. To je taková klasika, kapitán Nemo ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 04.06.16 18:06
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 18:18
avatar
Verneovky mají své kouzlo všechny...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 18:19
avatar

Těžká odpověď *nevi*. Jako kluk jsem je hltal všechny. Verne byl vynikající spisovatel a jeho knížky jsou nesmrtelné. Když jsem si ale nedávno přečetl "Pět neděl v balóně", byl jsem zklamaný. S přibývajícími léty se pohled na věc mění a člověk si nějak víc uvědomuje technické nesmysly (mnohdy odporujícím fyzikálním zákonům), kterých je v těch knížkách hodně. Já vím, že se to tak brát nedá, je to vědecko-fantastická literatura, ale já si prostě nemůžu pomoct. Tím ale rozhodně nechci znevažovat autorův talent. Ty knížky za přečtení určitě stojí všechny.

Takže za mě: "Na kometě", "Vynález zkázy", "Robur dobyvatel"... Pokud jste viděl příběhy zfilmované, tak na ty filmy zapomeňte. Jsou o něčem jiném a s knihou se nedají srovnat (snad mimo filmů "Vynález zkázy" a "Ukradená vzducholoď". Ty se povedly).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 18:33
avatar

To je prekérní. Jak se nejdříve skoukne film, tak při čtení knihy si v duchu představujete to, co jste viděl ve filmu, hlavně postavy. Při četbě potom fantazie tolik nepracuje.

Proto je lepší nejdříve snad přečíst knihu, i když potom zase může někdo namítnout, že ten film za nic nestál a kniha byla lepší.

Mě se líbilo hodně moc knih od Verna. Jak jsou zde jmenované - 5 neděl v baloně, tak bych možná byla také zklamaná, jako dítě a tenkrát bez internetu, jsme to hltali.

Nedávno jsem otevřela Karla Maye, je jedno jaká to byla kniha, ale opravdu jsem se podivila, jak jsem takovou jednoduchou knihu mohla číst a nedala na ni dopustit. A to spíše po literární a obsahové stránce, technické věci asi neřeším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 19:10
avatar

Úplně všechny. Vemte to popořadě. Myslím, že nezáleží na pořadí. Každá je napínavá. Každá je něčím zajímavá. Každou jsem přečetl jedním dechem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 20:10
avatar

Když jsem byla malá, tak jsem je přečetla všechny jedním dechem. Ale dnes už bych to nedala. Takže záleží na vašem věku. Pokud Vás tedy bavila ta první, pořiďte si všechny ostatní, protože jsou podle mne všechny stejně dobré. Já nejvíc milovala o kapitánu Nemovi. To jeho líčení o životě pod mořem bylo fascinující. Zrovna tuhle jsem tenkrát četla kolem dokola a pokaždé jsem byla naprosto nadšená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 23:33
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.