Vědmy v televizi

Od: Datum: 04.06.16 11:13 odpovědí: 21 změna: 12.07.16 19:43

Dobrý den, občas sleduji v televizi pořad Vědmy, kam se zavolá a na dálku vám poradí. Jedna z nich, Alenka pastelka, mi připadne fakt dobrá, kolikrát se někdo na něco ptá, ona zašmrdlá pastelkou a poví mu i to, co nechtěl říct. Tuhle jsem to povídala známé, ta to vůbec nezná a chystá se tam zavolat ohledně problémů s manželem. Mně se zdá, že je to moc drahé a jedno zavolání i s čekáním prý stojí i tisíce. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.16 11:20

Vědmy, kartářky, primitivní soutěže, všechno je to jenom o tom, jak vytáhnout z volajícího co nejvíc peněz. Nejen za to, že se člověk dovolá, ale hlavně za čekání, protože se většinou nedovolá, jenom je udržován v napětí. Takže ano, takový hovor může stát i tisíce. Ostatně i tady na poradně se tahle problematika dost často řeší.

Datum: 04.06.16 11:21
Jste blázen pokud tomu verite! Jediným cílem je z lidi vytáhnout co nejvíce peněz za placenou tel.linku!
Datum: 04.06.16 11:23
Milionkrát ohraná písnička. Ti věštci jsou jen šarlatáni s velmi dobrou komunikační schopností. Jde to žvanění i natrénovat v rámci psychologie.
Od: jh®
Datum: 04.06.16 11:24

To je asi vtip, že? *smich*

Ale k dotazu: ne, nemám s tím zkušenost a nikdy mít nebudu, tím jsem si více než stoprocentně jistá. ;)

Datum: 04.06.16 12:09

Forerův efekt. Mrkněte se co to je a jak funguje. Jedná se o prastarou psychologickou fintu, kterou všechny ty vědmy a věštkyně využívají ve prospěch své vlastní kasy.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Forer%C5%AFv_efekt

Od: wamp®
Datum: 04.06.16 13:38
Figurek *palec*
Podle Forerova efektu se dost často předpovídá i počasí.
Všimněte si - Bude slunečno,místy zataženo a mohou se objevit i přeháňky,v některých oblastech s bouřkami,kroupami a přívalovými dešti *smich*
Datum: 04.06.16 12:14

Jedna moje známá nevolá do televize, ale jezdí za podobnými vědmami sama. Podle jejího vyprávění je jich hodně, minimálně jedna v každém okrese. Tam se vždycky dozví (podle karet, kyvadélka i nějak jinak), že součaný partner není jejím osudovým mužem. V tu chvíli se na něj začne dívat kriticky, objeví chyby, které předtím neviděla, a rozejde se s ním. Takže vědma měla pravdu.

Chcete-li se opravdu podobnými radami řídit, tak raději objíždějte tyto osoby, bude to rozhodně levnější než telefonování do televize.

Datum: 04.06.16 12:24

Nechť se vaše známá podívá na štěně a ihned pochopí, že její potíže v manželském ráji jsou pouhá muška. :-D

Datum: 04.06.16 16:50

Naše stařenka říkávala: Z práce se nedá zbohatnout. Zbohatnout se dá na blbosti druhých. *sok* A fakt!

Datum: 04.06.16 17:42

Jak jsem tam četla, že Kluse považuje za zpěváka, tak mi byla jasná...*smich*

Jinak mi přijdou všichni krapet na hlavu. Možná je to tím, že na nic podobného nevěřím. Chápu to ve středověku, kdy nebyla věda a vzdělání lidí na žádné urovni, vzdělaní byli jen šlechtici a církev, takže doba temna a víra v tajemno. Ale ted? Když lidé lítají ke hvězdám budu věřit na něco, co lze vědecky vysvětlit a nejen vědecky?

Datum: 04.06.16 19:55

Jojo,Alenka pastelka co "šmrdlá". :-D Několikrát jsem ji viděla při činu. Hovadiny kecá. Nechápu podle čeho jste usoudila, že pověděla i to, co tazatel nechce říci? Mluví s každým volajícím NĚKOLIK SEKUND. Není to ani minuta, protože jim vůbec nejde o to na co se nějaký nebožák zeptá, ale o to, aby měly co nejvíce volajících, kteří sedí doma s telefonem u ucha a čekají a čekají a minutky nabíhají a nabíhají a oni pak platí a platí za jednu nesmyslnou větu, která jejich problém vůbec nikam neposune. Jestli máte tu přítelkyni ráda, tak jí honem povězte, aby raději prodiskutovala problém se svým manželem a ne s nějakou "vědmou".

A babka to napsala naprosto přesně. Ano, na lidské blbosti se dá hodně zbohatnout. A funguje to neomylně a to pořád a furt. Už mi těch lidí ani není líto. Kdysi bylo, ale už ne. Vidíme pořád kolem dokola. Kolem dokola vysvětlujeme co jsou prodejní akce pro důchodce - šmejdi. Co je to práce na doma, co jsou to pofidérní hry na Barandově a jejich věštkyně a pořád jsou lidé co tomu věří a jdou do toho. Tak co dělat? Nic.

Datum: 04.06.16 20:15

Tihle lidé velmi dobře ovládají mluvené slovo, proto zdánlivě nenápadnými banálními otázkami vytáhnou z volajícího "nečekané" detaily. Navíc, život mnoha lidí je jako přes kopírák... vidím nemoc v rodině (kdo ji nemá?), problémy ve vztahu (opět, kdo je nemá?), musel jste učinit důležité rozhodnutí (jako každý), a další - pořád dokola opakované - bláboly.

Nezlobte se, ale pokud tomuto někdo věří, tak je pomatený. Známá ať zamíří raději k psychologovi nebo do manželské poradny, a nedává peníze do takových trapáren.

Datum: 05.06.16 15:39

obyčejný psycholog je asi docela "nuda" - lidi zřejmě přesvědčí spíše nějaké nadpřirozeno.

Možná, že se pak sami podvědomě snaží, zcela podle rčení : pomoz si sám a Bůh ti pomůže. Sice to stojí více peněz, ale je to zábava. Lidi jsou hraví a pověrčiví.

Datum: 05.06.16 16:16

poskytnu Vám číslo svého účtu a můžete mi poukázat částku,kterou by jste investovala do vědmy a výsledek bude tentýž=ochuzení Vaší peněženky.

Datum: 05.06.16 16:50

Rozhodně když tam zavolá,tak ať si nachystá tak 5tis za tel.Známá takhle volala a stejně se do studia nedovolala a potom účet 5tis.No,poučilo jí to.*nevi*Televize je opravdu hlavně komerce,jak vytáhnout peníze z lidí.

Pokud tomu věříte najděte si na doporučení nějakou v okrese.AŤ si říká kdo chce co chce,mám s jendou zkušenost a předpověděla vše co se stalo.Co bylo,je a bude,vše sedělo.Nevím jak poznala kolik mám sourozenců,jak staří jsou rodiče,jaké máme vztahy,kdy příjdou děti,kolik jich bude...atd.Teď jsem jí po třech letech zase navštíila a nejen,že věděla spoustu věcí,ale byla to i příjemná zkušenost.Kamarádky byly u jiné a nebyly spokojené,nesedělo nic,proto běžte někam na doporučení.Jestli je tak dobrý psycholog ,jak někteří tvrdí,tak potom tu kartářku lituju,protože s tím mohla udělat karieru.Takhle si jen občas přivydělá.

Třeba pisněte i do vnitřní pošty jaký jste okres,třeba Vám tu svou doporučím

Od: lucka
Datum: 26.06.16 17:42
Ahoj,
já bych tam nevolala protože 4 a 5 číslice určuje cenu za minutu a účtování hovorů je 120+60 přičemž min. ty 2 minuty se čeká na spojení dejme si cenu 90,- Kč/min. x 3 = 270,- Kč vlastně za nic a rada za 360,- Kč to je zbytečný. Stejně se nic nedozvíte. Raději se podívejte zde na webovky ty poradí dobře a zadarmo.
Datum: 12.07.16 13:29

Tak teď právě sleduji tu Alenku pastelku a mohu říci, že se teda "vyzná". je opravdový mistr v kecání o ničem. Ale proč se k této otázce vracím. Volala jí nějaká stará paní, která jí rovnou řekla, že ji strašně ráda poslouchá a ptala se jak to bude dál s manželem, kterému je 85 let. Alenka pravila, že je manžel nesmírně vitální a činorodý člověk, že ho vidí v modré barvě, která značí nesmírnou energii a prostě tyto bláboly a paní jí povídá, "ano Alenko, máte pravdu, on je ležák a vůbec se nepohybuje". Ta paní totiž vůbec nepochopila co to ta pastelka kecá za nesmysly a pravý opak toho stavu, ve kterém se její manžel nachází. Zřejmě ta strará paní ani nezná význam slova "vitální". Ta pastelka se sice lehce zarazila, ale okamžitě to přehrála do autu s tím jak se spolu milují a honem to ukončila a pak říkala, že to je nádherné taková láska která trvá 40 let a že by nejraději už ani nemluvila dál a sama nad životem meditovala a další bláboly. Navíc má kolem sebe celou armádu andělů připravených okamžitě reagovat na její otázky. Teď zase jiná nešťastnice má syna na kterého se ptá a pastelka jí tvrdí, že se je v rozvodovém řízení a ta paní že ne, že není protože ani není ženatý. Ale že má druhého syna který už rozvedený je, ale že už je to dávno. A pastelka okamžitě, no vidíte, já tady ten rozvod "zachytila"...

Prostě tam může zavolat jenom člověk který je opravdu víc než "jednoduchý". Protože za tyhle koniny může zaplatit jenom hlupák. Promiňte mi ten výraz. Ona navíc prodává nějaká CD s odpuštěním, ale každý si ho musí koupit sám pro sebe, nesmí si ho půjčovat třeba od kamarádky. A pak musí čumět na to CD a snažit se odpouštět. To jsou teda hovadiny, že čumím. Schválně se podívám co to stojí. Teď říká, že to je za malé peníze a funguje to tak, že si ho každý musí přiložit na své vlastní srdce a tím ho bude aktivovat na sebe. Proto si ho nemůžou lidé půjčovat.

Tak to CD stojí 360Kč. Teď jsem to našla.

Tak to poslouchám už skoro hodinu a ještě ani jednou se za tu dobu netrefila. Opravdu se netrefila, teď přesvědčuje jednu paní, že je její partner alkoholik a vznětlivý a ta paní protestuje, že vůbec nepije a že je spíše kliďas. Tak už prý pastelka musí hobor ukončit, protože musí jít "dál" a vzít jiného tazatele. Prozartím jenom kecá a přesvědčuje posluchače o tom, že ta paní asi ani neví, že její manžel pije potajmu.

Datum: 12.07.16 13:37

To je masakr... a tohle je fakt legální?

Datum: 12.07.16 15:22

A kde berete tu jistotu, že ten kdo ji volá není náhodou právě její příbuzný? Celé je to velký divadlo sehraný na lidi. Je jedno jestli jde o vědmy, o kartářky nebo o stryptýz s možností něco vyhrát podle mě je to jako ušitý pro hloupý lidi, kteří na všechno skočí a neví co s penězma. Podívejte se na to kolik stojí hovor a zkuste odhadnout kolik lidí ji tam asi volá a nedovolá se abyste si udělali představu kolik jim to asi tak vynáší. Za tyhle peníze si mohou najmout dobré herce, kteří jim to divadýlko zahrají.

Suzymon: Takových podvodníků je na světě plno. Třeba ti co prodávají rušičky geopatogenních zón za mnoho set kč, a uvnitř je jen adaptér a pár svítících diod. Hloupí lidé na to opravdu skočí

Od: pt®
Datum: 12.07.16 16:47

Tak na takové pitomosti, jako jsou vědmy s jejich pořady v televizi, bych tedy nekoukala ani minutu, ani náhodou, natož abych tam volala za své peníze, nikdy, nikdy, nikdy...*stop*

Datum: 12.07.16 19:43

Pt, samozřejmě to neposlouchám cíleně. Ale skákala jsem přes programy a zrovna tam byla tahle Alenka pastelka. Vzpomněla jsem si na tuto otázku zde na poradně a tak jsem chtěla vědět o co opravdu jde. Já ji naposledy viděla asi před čtyřmi roky, zrovna takovou náhodou. Ale pamatovala jsem si vágně ty její nesmysly. Jenomže ona je dnes velmi populární a oblíbená. Dokonce se připravuje k napsání knihy, kde bude vysvětlovat jak mají lidé používat ty její cédéčka s "odpuštěním" aby to dobře fungovalo. Vůbec nelituji že jsem to sledovala, byla jsem v úžasu jak jsou lidé naivní a důvěřiví, jak se nechají okrádat a ještě za to poděkují. Vůbec jim nevadilo, že kecala nesmysly, že se vůbec netrefuje do obrazu. Oni jí vždycky řekli ale to ne tak o není, je to takhle a takhle a ona samozřejmě už věděla co má kecat dál, když jí sami podali správnou informaci. Vůbec nikoho nezarazilo to, že je mimo mísu. Oni si s ní totiž povídají. není to jako normálně, že položí otázku a položí telefon. S touhle pastelkou to probíhá jinak. Diskutují s ní veřejně přímo a každý hovor trvá kolem 4 - 5 minut. Pak to ona přeruší s tím, že už musí vzít dalšího. Pak ale zase asi pět minut kecá a ti další chudáci čekají na připojení a platí každou minutu za to čekání. Má sluchátka v uchu, dneska se jí uvolnilo, tak se chvíli hrabala ve vlasech a v uchu. Nejsou tam bohužel žádní herci, ani její příbuzní, jak tady píše H4ever. V tom teda jistotu mám naprostou. Poznal by to i on, ale musel by to alespoň jednou sledovat. Tyto otázky se zde na poradně sem a tam objevují a táží se lidé, které virtuelně znám a tak si myslím, že když jim chci adekvátně odpovědět, musím vědět o co jde. Tudíž se informuji. Je to strašné. A pro Martinu. Ano, je to bohužel legální, protože nikdo nikoho nenutí aby tam volal, znají podmínky a akceptují je.

Kdyby tady tazatelka Dajka nenapsala, že jí připadá tato "vědma" seriózní a že se se vždycky trefí, tak bych tomu nevěnovala pozornost. Ale protože to napsala, tak jsem to sledovala. Ta ženská seriózní není, za hodinu se "netrefila" ani jednou, ale manipuluje s těmi lidmi tak dokonale, že si to vůbec neuvědomují. Takže za mne, "komu není rady, tomu není pomoci". Jsem si totiž naprosto vědoma toho, že ti co tam volají jsou o jejích schopnostech naprosto přesvědčeni a na mne by se vrhli a utloukli by mne za má slova.

Jsou lidé kteří jsou prostí, důvěřiví, spíše hloupí a nemají vyvinutou logickou soudnost, jednoduše jsou tím nejlepším "materiálem" kterého využívají k obohacování se takoví lidé, jako je ta "pastelka" a potažmo celý ten tým na tom televizním kanále. Využívají lidské hlouposti, je to strašné, ale není to protizákonné.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.