Splňuje web účel informačního webu?

Od: Datum: 03.06.16 12:05 odpovědí: 5 změna: 03.06.16 23:55

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda-li web evropske-staty.cz, splňuje účel základních informací o evropských státech. Ano zcela souhlasím, web vypadá jako 10 let pozadu ale jedná se pouze o microsite.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hmŽ
Datum: 03.06.16 13:30
avatar

Ale tak v základních informacích snad celkem ano (jako že splňuje účel základních informací). Čekal bych tam těch informací o jednotlivých zemích mnohem více.

Některé informace jsou poněkud nejasné (např. "Nejbohatší stát v Evropě je Lucembursko." To jako jak? Má víc "majetku", než třeba Německo? Nebo je to v přepočtu na obyvatele?), některá vyjádření divná ("Jeho hustota je až 16 000 obyv./km2" - výraz AŽ bych použil třeba pro rychlost připojení (až 10 Mbit znamená v jakémkoliv okamžiku cokoliv od nuly do 10 Mbit, může se nahodile měnit; platí to takto i pro hustotu obyvatel?), něco je poněkud nesourodé (je členem EU / patří mezi členy Evropské unie / je rovněž člen EU / taktéž se účastní svým členstvím v EU ... v tabulkovém přehledu bych čekal pouze "je/není/byl členem Evropské unie od X.X.XXXX"). Podobných míst je tam hodně. Obrat "Obyvatelstvo se rozlíha až do počtu 40 mil." je už v podstatě komický.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 14:13
avatar

Nic ve zlém ,ale kdybych potřeboval informace podobného charakteru, obrátil bych se spíš na takový web, kde mám jistotu relevantních a aktuálních údajů, než něco, z čeho trčí beznadějný amatérismus jak sláma z bot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmŽ
Datum: 03.06.16 14:34
avatar

No jo, jenže tam je to akorát cizácky. Kdyby se evropske-staty.cz opravily a doplnily (hodně), mohl by to být web přínosný (pro rychlé porovnání, základní info, školní úlohy apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 15:05

Marně se snažím přijít na to, k jakému účelu má takový web sloužit? Nijak zvl᚝ mě nezaujal, pokud by měl sloužit jako zdroj informací, je toho zatraceně málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 23:55
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.