Kdyby československo nepřijalo mnichov

Od: Datum: 01.06.16 18:49 odpovědí: 20 změna: 12.06.17 10:38

Jaké následky by mělo kdyby ČSR nepřijalo Mnichovskou dohodu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 01.06.16 18:51

Následky by byly úplně stejné, nic by se nezměnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 18:54

Bylo by napadeno nejen Německem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 18:59
avatar

"Spojenci", nás tenkrát v zájmu vlastního pseudobezpečí, hodili přes palubu.

Myslíte, že dnes by to bylo jiné..?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 19:01
avatar

Těžko říct. Možná by se dnes mluvilo o E. Benešovi, jako o tom, kdo nechal na hranicích pobít naše vojáky. Nicméně by se na nás,dle mě, vrhlo Německo. Zůstali jsme v tom sami.Těžko soudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thechosenonecz
Datum: 01.06.16 21:40

Já zase četl že se Polsko bálo zautočit. Německo bylo oslabeno protože mělo v plánu zautočit v momentu překvapení a Maďarsko chtělo zautočit na Slovensko btw naše pevnost s prumyslem

Datum: 01.06.16 22:10
avatar

Hitler Polákům přislíbil Dolní Slezsko. Polsko nemělo tenkrát vojenskou sílu, aby se Německu ubránilo

a o Dolní Slezsko už proběhly boje, za první republiky. Tenkrát jsme jim dali do kožichu.!

Slováci si taky rychle vyhlásili Slovenský Štát, který poklonkoval nacistům.

Maďaři, podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 21:52
avatar

- tak by 2.světová asi začala v Československu, namísto v Polsku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 21:55
avatar
Prodali nás jednou, prodají nás znovu. Churchill se jen vysmíval ze kvůli nějakému malému československu si nebude dělat komplikacE. Inu stalo se. Měli jsme to zkusit. Tak nebo tak zemřelo spoustu lidí. Zbytečně
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 22:16
avatar

... je o tom natočenej pěknej dokument KDYBY

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thechosenonecz
Datum: 04.06.16 09:45

Dokument kdyby je v něm plno chyb. Jsou tam i vozidla které v té době neexistoval např Comet

Od: jenyk2
Datum: 01.06.16 22:30

Tak by bylo o milión Čechů méně, a o Benešovi by se už vědělo, co to bylo za vola. Ono už stačilo s tím jeho nápadem atentát na Hajdricha...a když Němci srovnali Lidice se zemí, tak měl asi moc radost jak byl chytrej. Měl moc štěstí, že se za to nedostal po válce před soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 09:36
avatar

Mnichov je jen jeden z místních pohledů na tehdejší politiku.Vždyť stačí se podívat na situaci před nástupem Hitlera k moci.V té době znamenalo ohromné zbrojení v Německu pokyn pro evropské banky,aby tu nestydatě zainvestovaly.Je jasné,že chtěly své peníze zpět.A to šlo jen tak,že se vyprovokuje válečný konflikt.Všichni si pak mnuli ruce,jak se válka rozbíhá a jak se sypou prachy do pokladen.Jednak zbrojařů,jednak bank.Prostě peníze nikdy nikomu nesmrdí,i když jsou za nimi miliony mrtvých.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 11:59
avatar

Koukám že někteří perlí. Zkuste se trochu zajímat o odboj a exilovou vládu a celkově o dějiny našeho Národa.

Prvně.
Nepřistoupením na podmínky diktátu bychom se museli vojensky bránit sílam Německa, Polska a Maďarka. V případě útoku Německa na ČSR bylo Rumunsko připraveno stopnout dodávky ropy do říše. Polsko samotné zaútočit nechtělo, tudíž vyčkávalo útoku ze strany Německa na ČSR. Maďarsko již nějakou dobu vojensky operovalo v pohraničí a dá se tedy i říci, že válka v této oblasti již probíhala. Naše jednotky tehdy slavily úspěch a bohužel i několik drobných proher. Rozhodující ale bylo že se naši na Maďarských hranicích ubránili a udrželi Maďary na uzdě. Bohužel přišlo vyhlášení samostatného štátu a naši byli staženi do již okleštěného ČS, tedy toho co z republiky zbylo.
Naše síly mohly konkurovat Německým, bohužel zde byl problém nedokončeného opevnění, nemluvě o nevyzbrojení některých bunkrů hlavními zbraněmi.
Co se týče Těšínska, ano generál Šnejdárek, který dobyl zpět Těšínsko a postupoval do vnitrozemí polska přez Skoczow a dál, dokázal zahnat Poláky s minimálními ztrátami. Bohužel jak už je v této zemi zvykem, byl po odchodu Masaryka z funkce prezidenta odvolán ( z politických důvodů. Generalita i s některými politiky ho chtěla odvolat již dříve ale Masaryk jej chránil). Nabízel své služby ještě v roce 38 ale byl odmítnut, odešel do exilu a po válce umírá. Dodnes o tomto chrabrém generálovi lidé v českých zemí moc neví. Nemluvě o Těšínsku, kde není ani pamětní deska, socha na jeho počest, nemluvě o hanbě, kdy lidé v tomto kraji ani netuší kdo generál Šnejdárek byl.

Dále

- během neklidného období roku 38 napadali Sudeťáci, členové PZKO a malé úderné polské oddíly, Maďarové a Maďarská menšina, četnické pátrací stanice, dále kontrolní body jednotek SOS (stráž obrany státu), finanční stráže, vojáky. Jsou známy únosy četníků, příslušníku jednotek SOS, FS do Polska kde již jejich těla nebyla nikdy nalezena. Dále masakry rodinných příslušníku četnictva, kteří hrdinně bránili četnickou stanici a teroristé nebyli schopni danou stanici obsadit. Je třeba si i uvědomit že hodně Sudeťáků, Maďarů a Poláků sloužilo v ČSA. Hlavně u Sudeťáku byl problém, bylo zde početné zastoupení a jsou známy případy, kdy jízdní oddíl spěchající na pomoc četnické stanici byl povražděn střelbou z vlastních řad Sudeťákem.
Dále
co se týče výše příspěvku pána který napadl atentát na Reinharda Heydricha. Je nutno podotknout že E. Beneš musel i navzdory pravdě kterou měl, a tomu že nás vlastní spojenci potopili (a tudíž nám dlužili) prosadit Exilovou vládu ve VB. Nikdo totiž nebral v potaz nějakého Beneše. Už vůbec necítili nějakou vinu za to, že objetovali svého spojence který místo aby se přidal na stranu nepřítele, naopak přišel pomoci svému spojenci, který jej včera bodl kudlou do zad.

Zde si musíme uvědomit že odboj působící na území protektorátu byl jedním z nejlepších vůbec v celé Evropě, která v té době byla pod nadvládou říše. A to je slušné na tak malou zemi. Ale ani to spojencům nestačilo. Proto byl připraven atentát, kde jako cíl byl vybrán Reinhard Heydrich. Až poté, je Exilová vláda uznána a až poté se někdo vůbec baví s Benešem o nějakém Československu.

K tomuto doporučuji tyto knihy:
- Viděl jsem ukřižování (zápisky reportéra BBC působícího u nás)
- trilogii Jednotky SOS (stráž obrany státu) + kdo by chtěl velitelé SOS která popisuje jednotlivé osudy velitelů těchto zborů během okupace a dál.
- tragédie Mnichovské dohody (velice doporučuji. Vyvraceno mnoho mýtů o Mnichovu)
Těšínsko a generál Šnejdárek:
- kyselá Těšínska jablíčka
- Pochoduj nebo zemři (gen. Šnejdárek)
- druhý díl Jednotky SOS

Články:
http://codyprint.cz/padli/mor/mor03.html
http://cetnici.habartov.cz/po…y-1938-1939/habartov-1938.htm zde článek o trýznění manželky strážmistra Pardouse

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 04.06.16 12:51

Pro svět určitě lepší. Měli jsme perfektně vyzbrojenou a vycvičenou armádu,skvělé pohraniční opevnění,odhodlané lidi. I kdyby jsme se třeba neubránili na věky,víš jaké by němci museli mít ztráty? Pak by třeba vůbec neporazili francii a na východní tažení už by jim třeba ani nezbyla energie. A bojovali všichni,jak státy beneluxu,polsko,norsko..jenom my jsme se vzdali

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 16:50

Ovšem strany Mnichovské dohody by stály po boku Německa. I Polsko v té době stálo po boku Německa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 04.06.16 18:09

Jako myslíš že by Francie s anglií šli po boku německa proti nám? no i když u nich bych se tomu možná ani nedivil. Tak polsko nevím co by zmohlo proti pohraničnímu opevnění se svým jezdectvem. Taky to tehdy byly pěkný krysy,pak buleli když se hitler obrátil proti nim,stejně jako frantíci s anglánama a dobře jim tak,za zradu adekvátní trest

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.06.16 13:17
avatar

asi takhle :"kdyby byli v ... ryby,nemuseli by být v rybníku!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thechosenonecz
Datum: 06.06.16 19:24

JInak Polsko nebylo bojeschopné

Datum: 27.06.16 12:57

Sudeťáci by šli po boku Ady, polovina národu by pravděpodobně padla, neb byla zahubena , Sovětský svaz nebyl vyzbrojen nemohl by pomoci, Poláci s Uhráky by hajlovali se skopčáky, možná by nabídla pomoc Jugoslávie, ale v reálu by to nebylo možné a nýnější velkopřítel USA by pokukoval jak to dopadne. Zbytek přeživši čechoslováků by mohl být hrdý pokud by ovšem nebyl poněmčen ale v žádném případě by Československo v roce 1948 nepadlo do chřtánů a drápů bolševikům. Tudíž vykřikující kybicové o 40 leté totalitě si nejsou schopni přiznat, že nás tam přivedl nýnější bratr, původně skopčák.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 12.06.17 10:38

V těchto dnech opět aktuální téma. K atentátu na Heydricha byly zveřejněny informace o tom, že to byl výsadek lidí, kteří porušili kde co. Jeden si vzal osobní věci jako fotku snoubenky v peněžence. Ta mu při seskoku vypadla a našli ji četníci. Je to zajímavé čtení s popisem naprosté nesmyslné akce. Na místo mrtvého Heydricha přišel jiný a jelo se dál. Z historickéh hlediska by zastřelení Stalina přineslo záchranu milionů lidí. Přesto je dodnes někde oslavován jako otec ruského národa.

http://www.info.cz/anthropoid…-nemeckou-manzelku-10976.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.