Gorila x chlapec x zastřelení

Od: Datum: 31.05.16 22:46 odpovědí: 95 změna: 07.06.16 09:54
avatar

Zdravím Vás. Určitě jste četli článek o Americké zoo, kde asi čtyřletý chlapec spadl do výběhu s Gorilami.

Gorilu zaměstnanci zastřelili. Co si o tom myslíte? Bylo správné ji zastřelit? Na netu je o tom docela bouřlivá debata a spoustu lidí se tluče do hlavy, proč ošetřovatelé nepoužili uspávací injekci.

Proč nepoužijí uspávací injekci? Protože ta nepůsobí ihned, to za prvé a za druhé by to mohlo zvíře ještě nasrat. Souhlasím, že zvířete je obrovská škoda, navíc když zemře naprosto zbytečně. Ale podle mého názoru se ZOO zachovalo správně. Kdyby to bylo Vaše dítě, gorilu byste bez mrknutí zastřelili taky, to mi věřte. Každopádně neomluvitelná chyba je na straně rodičů dítěte. To děcko muselo překonat nekolik překážek než spadlo do výběhu...co dělali rodiče v té době? Nechal bych jim uhradit veškerou škodu + plus náklady navíc a k tomu na ně podal trestní oznámení za totální debilitu a napařil bych jim alespoň rok povinných, veřejně prospěšných prací, právě třeba v té Zoo.

Zajímal by mě Váš názor, jak byste se v té situaci zachovali.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.16 23:03
avatar
Naprosto souhlasím s vaším názorem. Jiná možnost nebyla. Rodiče bych z fleku zažalovala. Nikoho jiného.
Asi nechápu poslední větu. V jaké situaci? Těch rodičů? Ošetřovatelů? Přihlížejících? M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 23:06
avatar

Myslel jsem v roli ošetřovatelů.

Datum: 31.05.16 23:14
avatar
Zachovali se správně. Ono se lehce analyzuje po. ..., ale zkuste se rozhodnout během pár minut. Těžko si mohli říci, hele, ještě chvíli počkáme, co se stane... Nic vážného se stát nemuselo, ale to riziko bylo tak velké, že nebyla jiná alternativa. Buď gorila, nebo kluk. Rozhodla bych stejně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 23:45
avatar

- jakou odpověď čekáte od lidí ! - na svůj názor by snad měly nárok spíše ty gorily, ne?


doplněno 01.06.16 08:41:

čím to je, že poslední dobou mám lidí, jako živočišného druhu (nikoliv případ od případu) - plný zuby ! Lidi si myslí, že si mohou dovolit úplně všechno, ačkoliv jejich život není z hlediska přírody cennější, nežli život jiného živého tvora.

Dost se dívám na různé dokumenty, ať už válečné, či historické - a všude vidím jenom nelítostné vraždění a pohrdání lidskými životy - nemluvě o bezostyšném zabíjení dětí na obou stranách - po nějaké spravedlnosti - natož Boží - ani památky ! Jenom nestoudné žvanění.. a je to naprosto stejné, ať kouknete někam do "pravěku" nebo do dnešní "moderní" doby. Jenom krutost, zabíjení - a žvanění ... to nám teda jde dobře.


doplněno 01.06.16 13:04:

- mnoho druhů zvířat bylo v současné době vyhubeno, mnoho druhů je ohrožených a na pokraji vyhynutí - ale člověk k nim rozhodně nepatří - ten zmetek se naopak množí děsivou rychlostí dál, až zničí celou planetu ! - pak bude spokojenej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 23:50

Ahoj.

Tak zásadní chyba je v tom, že ten výběh nebyl oddělený od diváctva nepřekonatelným plexikem. Kde to mají, tak tam to funguje. Vobčas se chybka vloudí a pak se stane tragédie. To je pak pozdě cokoliv řešit. Snad jen tam i jinam doplnit ta plexiskla.

Jsem fakt nechutně dobrej. Nepředstavitelně dobrá odpověď. Že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 10:23
Na tebe dobra :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:44
avatar

humbucker® Datum: 31.05.16 23:50

Máte naprostou pravdu. V první řadě je vinna ZOO. Protože její opatření nebyla nepřekonatelná pro malé dítě, takže byla naprosto špatná. Vaše rada je správná, nyní snad konečně opatření udělají. Pokud nemůžou, mají zakázat přístup dětem.


doplněno 07.06.16 07:51:

Ještě se divím, že rodiče nepodali žalobu na ZOO, ta je povinna mít takové zabezpečení, aby se tam nedostalo malé dítě. Jejich dítě bylo v ohrožení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.16 09:37
avatar

Nejsou rodiče povinni a u vchodu do zoo upozorněni, aby si hlídali své děti? Zajímavé, že třeba v Brně nejsou medvědi odděleni plexisklem, ale příkopem... pokud nevychované dítě nepozorných rodičů vleze na zábradlí a spadne dolů... tragédie. Je to vina zoo? Ve městě máme hradby, na keterých lidé často polehávají, posedávají... až tam někomu zahučí dítě, které si nehlídal, bude to chyba města, že na hradbách nejsou plexi a zábrany?

Kvůli takovým hňupům se nakonec všude vrátí mříže a zákazy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.16 09:54

Martino, souhlasím s Tebou. Kvůli dementům se budeme na všechno dívat leda tak na fotkách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.06.16 00:02
avatar

Mate pravdu, ze pokud by slo o me dite, tak bych tu gorilu odstrelila sama, nebo bych se tam vrhla za ditetem(to by nam asi ani jedomu ale nepomohlo) a ma to tak kazdej a i ta gorila by stejne branila zase sve mlade. Toho samce je mi moc lito, protoze gorilaky miluju hodne moc a jeho smrt je strasna, ale souhlasim s vama, ze jde o dite a nebylo jine moznosti nez udelat co udelali oni, alias ho zastrelit, protoze nkdo nevi co by ten samec udelal v pristi sekunde a toho 4 letyho mohl usmrtit..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukasll
Datum: 01.06.16 00:03

Nevím, jestli to bylo nejlepší řešení, podle videa co jsem viděl, tak gorilák chlapci ublížit nechtěl a kdyby ano, udělal by to hned Spíě to vypadalo, že ho chce bránit... Co mu tam třeba hodit nějaké jeho oblíbené jídlo, než ho hned zastřelit? Myslíte že by nešel?

Opět kvůli lidské hlouposti zemře chudák zvíře, které je držené v zajetí.. :( Takhle chudák gorila dopadla..

Na druhé straně, jak je možné, že se tam to dítě dostalo? Muselo překonat pár překážek, to si ho ani nikdo nevšiml? Jak je vůbec možné, že se tam malé dítě dostane?...

Nevím, podle mě to nebylo správné rozhodnutí, být to na mě, tak bych gorilu nezastřelil a pokusil bych se to vyřešit jinak i když by to mohlo skončit naopak.. Taková zvířata prostě nejsou něco méně než lidé, alespoň pro mě.. A šíleně mě ubíjí, když takovou zprávu potom vidím ve zprávách..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 07:40
avatar

"...tak gorilák chlapci ublížit nechtěl... "

Vy jste zřejmě viděl jen tu první zkrácenou verzi. Tam se skutečně gorilák choval, jako milující otec. Ovšem v dalších zprávách byl záběr, jak gorilák táhne dítě za nohu jak kus hadru po zemi a dokonce ho protáhne bazénem, plným vody. To už tak idilické nebylo!

Po shlédnutí té první reportáže jsem taky nechápal, proč hned stříleli. Po té druhé už mi to bylo jasné.


doplněno 01.06.16 07:43:

Mimochodem - krásná ukázka toho, jak se vystřižením několika vteřin záznamu dá výrazně ovlivnit názor diváků podle okamžité potřeby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 12:09
avatar
Podle té nezkrácené verze to vypadalo, že se ho prostě snaží dostat do bezpečí...lidi postávající okolo hysterčili, tak ho odnesl pryč a za převisem ho zase pustil.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:46
avatar

lukasll Datum: 01.06.16 00:03

Ano, máte pravdu, vinu na tom, co se stalo, nese především ZOO.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 02:24
avatar

Asi bych zastrelil dite, deti je spousta, goril ke daleko min.Kdyby bylo moje, to dite, tak by se az ke gorile nikdy nedostalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 16:13
avatar

nomohakon*palec*přesně tak,kecy ve stylu"...co kdyby to bylo vaše dítě"Moje dítě by to nikdy nebylo,to vím na 100%.Tohle rozhodně není případ kdy dítě rodiče na chvilku neuhlídali.Byli dva,dítě jedno,co dělali?Stalo se tady snad někomu,že dítě vběhlo mezi lvy,gorily,hrochy...?Takže souhlas,raději to odstřelit to dítě.


doplněno 01.06.16 21:55:

tak jasně,že odstřel je nadsázka.Neměl umřít ani kluk,ani opice.Pokud jdu s dítětem tak jej mám na očích...pochybuju,že vrátka do výběhu byla někde v trase.Vchody do výběhu bývají bokem pro personál a určitě nebudou jen jedny!takže toho kluka museli mít z dohledu dost dlouho.Takže nám by se to nestalo,to vím!Když jdu do Zoo s dítětem,tak s ním snad i jsem a trávím s ním ten čas,to je logické.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 01.06.16 17:19

A šla by jste si i sednout na za zabití do vězení?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 21:24
avatar

lucie, nohokamon - to snad nemyslíte vážně s tím zastřelením dítěte?

Datum: 03.06.16 02:30
avatar

Kolik je goril vs kolik je deti. Jak je obtizne udelat vic deti vs vic goril. Ale hlavne, jak je mozne ze v zoo je jednodussi najit smrtici zbran misto uspavaci!?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:27

nomo. Tady to už je jako v blázinci, fakt *zed* Víte jak dlouho trvá, než injekce začne působit? To nejsou vteřiny, ale dlouhé minuty. Viděl jste někdy zvíře, které dostalo uspávačku? Myslím v okamžiku kdy jí dostalo? Velice často se začne pořádně vztekat :-D. Bože, bože, myslete, než něco napíšete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 12:23
avatar

Moment, to jako existuje jen jeden druh, jedno slozeni? To si budu muset nastudovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 12:36

ano, nastudujte. Uděláte jenom dobře :-D. Případně se optejte veterinářů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:48
avatar

samurraj® Datum: 01.06.16 21:24

A proč by to nemysleli vážně? Přece by nešlo o jejich dítě.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 00:31
avatar

Prijde mi tvrde vyjadreni, ze zastrelit dite, nam by se to nestalo, to vim...!... Nicmene, beru, je to nadsazka-snad, ale i tak... Respektuju vas nazor, ale je to plne mimo ten muj-nazor... Prijde mi tvrde rikat- stalo se snad nekomu, ze dite vbehlo mezi hrochy atd...? Chybi mi tam pokora ve smyslu nikdy nerikej nikdy... Taky jsem rodic, ktery si dava max pozor, ale staci vterina... a vsechno je jinak.. Clovek si stokrat muze myslet, ze nikdy a presto se treba stane... Nevim, ale rikat, ze me se to nikdy nestane bych si netrouflla rici(mozna neodvazila), protoze vam to zivot hned vmete do tvare- tedy nekdy-)... Mluvim tu o te pokore... Taky mam vztek na ty rodice, protoze kvuli nim zemrel -snad- zbytecne gorilak...ale ale.. Opravdu plati ,ze nikdy nerikej nikdy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 05:53
avatar

eivlis-když jdu s dítětem do Zoo,tak přece s ním ten čas trávím,JSEM S NÍM a nenechám ho jen tak ať si jde?nebo vy jo?Vy nechávate malé děti pobíhat v davu návštěvníků ,že jej ani nevidíte a pak až třeba po pul hodině jej hledát?pochybuju,že v návštěvní trase byly pootevřené vrátka a udělal krůček a byl tam.Musel sejít s trasy,pobíhat někde kde neměl,prostě si jej nevšímali.Někteří rodiče si myslí,že když je kolem celého Zoo plot,tak tam to děcko prostě najdou,tak jej nemusí mít na očích.I když jdeme s chlapem(natož s dítětem) na procházku,do Zoo,na trial,na závody,na akce... tak vím kde je,jsme tam spolu:-Dnebo vy ne?Pokoru si já nechám na jindy,v tomhle případě budu rozhodně pečlivější rodič...proto bych to vaše heslo nikdy neříkej nikdy použila úplně v jiných případech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:28

Lucie. NIKDY neříkej NIKDY !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 03.06.16 08:50

Sebod mate pravdu. Kdybych vám sem dal fotografie ze ZOO tak uvidíte, kolík dětí i zcela malých pobíhá volně. U některých rodiče opodál u jiných v nedohlednu. ZOO je místo, kde pravě děti jsou volnější. Neříkám, že o nich rodiče nevědí a v určitých místech pozornější, ale rozhodně volnost mají. Zajeďte si do ZOO a pozorujte. A z těch milónů návštěvníků a ZOO po celém světě, se to prostě jednou sejde. Dítě odběhne, mezera do výběhu a může to dopadnout zle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 09:15

jofa. souhlasím s Tebou. Já když jdu s vnoučaty do ZOO, tak je také nemám každou sekundu na očích. Jsou to normální živé děti, které se nemusí držet babičky neustále za ručičku. Ten jeden je na tom velice dobře fyzicky a zvládá proto věci, které jiné děti v jeho věku nedokáží. Takže věřím tomu, že přelézt nějakou zeď z kamenů, kam jiné děti nevylezou by pro něho bylo hračkou. Kdo dělá s dětmi, tak ví, jak moc jsou vynalezavé, když chtějí zdolat nějakou překážku. Prostě není v silách člověka zabránit všemu. Jo, vlastně je to v silách. Zvířata v kleci, na tom kopule z neprůstřelného skla a diváci se na to koukat za vzdálenosti 2 kilometrů dalekohledem. A ještě z betonového bunkru. Prostě v tom ZOO se sešlo několik hloupých náhod v jednom okamžiku. Bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 03.06.16 09:26

sebod: samozřejmě, že to tak v ZOO je. Můžou být někteří rodiče starostlivější, že děti se nepustí máminy sukně, ale běžně tomu tak není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 14:00
avatar

Povazuju vas za stastnou osobu, ktere se nikdy nic neprihodi.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 08:52
avatar

eivlis® Datum: 03.06.16 - 00:31

Ano, přesně tak, máte naprostou pravdu, nikdy si nemůžeme být jisti, co nám život nachystá a nikdo nejsme na tom tak, že se nám nic nemůže stát. Nesmysl.

Často se nám to stane právě proto,že jsme si sebou tak jistí a ono ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 14:12
avatar

Ja si to taky myslim, ze clovek by nemel rikat, ze jemu se to nemuze stat, protoze just se to stat muze, protoze to je zivot... Taky jsem z tech rodicu, ktery dava velky pozor na deti a natoz nekde u goriliho samce, kde to neni oddelene, ale rikat, ze to a ono se me nikdy stat nemuze, ze jsem si tim naprosto jista, tak to bych si netroufla. Asi jsem malo odvazna.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 16:51
avatar

Jsou lidé co mají v sobě jiný pocit zoodpovědnost a sebekázněi.Už jako dítě jsem rodiče vždy poslechla,prostě řekli,že tohle né a já se nehla.Můj chlap byl taky taková"pecka"když se řeklo,poslechl a neběhal ani bezmyšlenkovitě neutíkal,stejně tak já.Netvrdím,že jsme si to oba v pubertě nevynahradili,byli jsme neřízené střely*frajer*,ale jako děti,jsme poslouchali.Takže jen proto,že takové děti nemáte nebo neznáte,to neznamená,že nejsou.Proto s klidem můžu říct,že stát se nám může cokoli,ale do výběhu naše děti určitě nevniknou:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 05:03
avatar
Chyba jednoznačně v zoo, má to být zajištěno blbuvzdorně před podobnými možnostmi. O rodičích ani nemluvím, děcko v zoo musí být pod stálým dohledem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 07:11
avatar

Lidi jsou podělaní, střílejí, a teprve pak se ptají. Před několika lety se stalo něco podobného. Dítě spadlo do výběhu, gorilí samec k němu hned přiběhl a šťouchal do něj. Ošetřovatelé si pro dítě opatrně došli (samec je nechal). Nikdo nemusel umřít. Ale chápu, že toto je sporné. Na druhou stranu jak nedávno skočil ten sebevrah do výběhu lvů, které museli zastřelit (ošetřovatelé nevěděli, že je sebevrah), tak tomu bych dala lopatu, a nechala ho v té ZOO makat za minimální mzdu od rána do večera, dokud si pořádně neuvědomí, co udělal. Chudáci lvi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 07:21
avatar

Oněměla jsem údivem! *sok* Kolikrát jsem byla s 30ti dětmi na procházce? Kolikrát jsem byla s 25ti dětmi + školnicí nebo maminkou, jako dozor, v ZOO nebo někde jinde. Bez úrazu, bez odřeného kolena?! A to jsem dostala od nějaké mamky vynadáno, že její dítě se vrátilo s pokapným tričkem od čokolády! *sok* Já bych tu gorilu nechala rodičům zaplatit. Bez pardonu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 07:23
avatar

Souhlasím s vámi, v dotyčný moment se zaměstnanci ZOO zachovali naprosto správně. Dalším krokem by ovšem mělo být to, že ZOO z rodičů spratka vysoudí duši a veřejnost je přiměje chodit výhradně kanály. Naštěstí k tomu vše směřuje. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 01.06.16 07:54

Zastřelit ho neměli. Určitě by chlapce vrátill rodičům zdravého. Chtěl jen chlapci říct, aby vzkázal lidem, jak se tam má dobře na tom betonu, jaká to je paráda houpat se na pneumatikách a jak si užije, když vyleze na suché pahýly do "korun" stromů a vidí tu nádheru pralesa kolem sebe. Chtěl poděkovat, jak se nemusí o nic starat, všechno mu přmesou pod hubu a ještě na tom vydělávají peníze. Myslel si, že když to řekne tak malému chlapci, že spíš pochopí než dospělí lidé. Za ten nedokončený vzkaz, zaplatil svým životem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 08:52
avatar

"spratek" ten malý chlapec nemůže přece za to, že má za rodiče idioty. Se zbytkem samozřejmě souhlasím.

Datum: 01.06.16 08:55

"Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy."

Mark Twain

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 09:15

No, když vezmu, kolik je na světě goril a kolik lidí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 09:35

... podstatné je, že muž je Zmetek v.2.0, žena Zmetek v.2.1

A nejpodstatnější je, že ten - vlastně ta poslední zmetek Stvořitele znechutil(a) tak, že už toho nechal ;)

Feministky prominou ;) (asi neprominou)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 01.06.16 10:19

Samozřejmě, že si rodiče své malé děti musí hlídat a nejen v ZOO. Chodit ale s dětmi do ZOO zahrady se strachem, aby některé zkoumavé dítko, sotva se otočím jinam, nestrčilo ruku k tygrovi, nebo nešláplo na krokodýla, tak tam bych šel jenom jednou. U těchto zvířat a šelem obzvláště, musí být zabezpečení pro děti 100%. Pokud není, tak taková ZOO může tak akorát "chovat" slepice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 10:41
avatar

Já feministka rozhodně nejsem. Tondo, uvědomujete si, že tento svět je dílem mužů? Rozhodují o světě, tvoří ho na svých vedoucích postech. Prezidentem začínaje, přes ty, kdo tvoří zákony, kdo hlídá a trestá dodržování zákonů, přes vedoucí a velitelé, až po mistry. Nejen u nás, ale v celém světě, co svět světem existuje. Uvědomujete si to, vy pán tvorstva, který hledí svrchu na ženy?! *sok*


doplněno 01.06.16 14:50:

Tondo, co to píšeš? Co to říkáš? Co si to myslíš? *sok* Podívej se na dějiny lidstva. Za kterou válkou byla žena? Za kterým převratem byla žena? Za jakým krachem byla žena? Za jakým zákonem stojí žena?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 11:32

Neuvědomuju, protože jsem jen reprodukce Zmetku v.2.0, ale když tak kolem sleduju to naše dílo, tak možná bysme měli na pár let předat řízení gorilám nebo delfínům.

Myslíte, že rozhodoval premiér Nečas nebo že tuhle republiku několik let řídila slečna Nagyová?

V pondělí jsem po letech zase viděl užasný polský film Sexmise, kde tribunál žen soudí dva nalezené samce oživené po 50leté hybernaci a jsou obviňováni, že muži jsou vinni vším zlem ... už Kain zabil Abelovou ... a samci se obhajují, kolik toho muži vymysleli ... Kopernik ... to byla žena! ... Einstein ... to byla taky žena!

Byl to jen vtip v reakci na citát, na který jsem nedávno narazil. Jinak nic proti ženám, ani proti ženám v řídících funkcích ... ale hodně proti kvótám.


doplněno 02.06.16 09:39:

Tak rychle odpovědi pro babkazov
Písmena. Slova, věty, občas souvětí. Myšlenky. Koukám a třeba: Za Trojskou (krásná Helena). Su Ťij (Barma). Barbora Snopková (Liberta). Marie Benešová (zrušení trestní odpovědnosti firem)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 13:24

tondac. Píšeš, že jsi již poněkolikáte viděl film Sexmixe. Ale jak vidno, nepochopil jsi vůbec o čem film je. Tam nejde o ženskou či mužskou roli v historii lidí. To ani náhodou. Tam se kritizuje REŽIM jako takový. Kdy lidé žijí izolováni, s informacemi pouze takovými, jaké dovolí ti nahoře. Ukazuje, jak jsou lidé lehce zmanipulovatelní. Podívej se na ten film ještě jednou a možná konečně pochopíš o co tvůrcům filmu šlo :-D P.S.: Jinak je docela sranda, že v tom filmu za vším byl můž v převleku ženy, viď? *smich*


doplněno 01.06.16 13:33:

oprava... nikoliv můž ale muž

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 09:26

... zmiňuju jen jednu scénu ze Sexmise, která se mi hodí a nedělám rozbor tohoto úžasného filmu. Já jsem v tom komunistickém lágru strávil dětství i mládežnictví a kupodivu mě v pubertě víc než ta spousta bobrů zaujalo zobrazení totalitního režimu a manipulace s občany. Dodnes nechápu, že to komunistické cenzuře proklouzlo. Ale podívejte se na komentáře na ČSFD, kde někteří mladí "kinologové" krtizují Sexmisi jako zbytečnou, protože už to lépe udělal Orwell. Naprosto nechápou jakým zjevením pro nás v té době byla Sexmise, Skřivánci na niti, Ucho, Bílá paní, atd, atd, atd... a jak těžké bylo někde sehnat Černé barony, natož Orwella.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 01.06.16 10:21

... tak vám z toho vyjde co? Co by jste udělal/a/?Včera na dvtv.cz byl rozhovor na toto téma s ředitelem pražské zoo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 01.06.16 10:33

Co bych udělal? Třeba to, co určitě udělají (dodatečně), v té ZOO s nebožtíkem gorilou. Překážky, které se nedají během několika chvil dětmi překonat. Když se chce, jde všechno i za cenu horšího pohledu na takto nebezpečná zvířata.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 01.06.16 10:36

Otázka směřovala na - sebod

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 13:30

dota. To je hrozně těžké. Jsme vychováni v tom, že my LIDÉ jsme páni všehomíra. Kdyby ošetřovatelé nezasáhli a gorila dítě zabila, tak by z toho byl poprask. To je jedno hledisko. Druhé hledisko by na to měly gorily (jak dobře napsala již Culda). Kolik jich žije? Pár set. Takže zabít jednu z nich je pro přírodu luxus! Tak si z mé odpovědi vyber ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 01.06.16 17:33

Ještě jednou jsem si pustil rozhovor s ředitelem zoo na dvtv.cz a on tam mluvil o tom, že ročně je pytláky zabito několik tisíc goril, což je hrozný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 11:21
avatar

Tu situaci si ani nechci představit. Vím, že uhlídat dítě je někdy obtížné. Také jsem kdysi špatně hlídala, ale následky většinou ani nestály za řeč.

Chci věřit, že gorilák a předtím dva lvi nebyli zastřeleni zbytečně. A to ve smyslu, že všechno zlé je na něco dobré. Snad teď ve všech zoo jejich šéfové prověří a zlepší zábrany u některých zvířat. Aby se něco takového nemohlo opakovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 01.06.16 11:59
avatar

Já teda nevím, ale ti, co tu píšou o nutnosti 100% zabezpečení a že "se musí zajistit, aby nebylo možné se dostat ke zvířeti", ... ať do ZOO nechodí. Zvířata hermeticky oddělená od lidí neprůstřelnými plexiskly s mřížemi a za třímetrovou zdí, to už je lepší koukat se na televizi. Když jdu do ZOO, kde jsou (i nebezpečná) zvířata, chovám se podle toho. Proč by kvůli několika blbečkům měly být všichni ošizeni o pohled na zvíře bez překážek (beze skel), o možnost ho slyšet, třeba s ním i trochu "komunikovat" apod.?

Ohledně aktuálního případu asi s ošetřovateli souhlasím, vycházím z toho, že oni vědí lépe, než já, co hrozilo. Ale že bych za to z rodičů "stáhnul kůži", to teda ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 12:02
avatar

Takhle nějak to vidím i já.

Datum: 01.06.16 13:31

hm a samuraj - naprosto s vámi souhlasím. A kdo volá po větším zabezpečení, at jde na exkurzy třeba do slepičárny !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 01.06.16 12:14

hm: Tak k šelmám rozhodně. Ke kachnám to určitě zabezpečit nebudete muset. Snad trochu přemýšlení neuškodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 12:03

prý by stačilo zvíře uspat ale na to asi nebyl čas

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 12:34
avatar

Uvědomte si, že uspávací injekce nepůsobí hnedka. Navíc u každého zvířete zapůsobí odlišně. Dejme tomu, že do něj střelí injekci on se vztekne a klučina je na maděru a goriláka to uspí třeba až za 10 minut. Takže použití injekce v tomto případě by byla kontraproduktivní.

Od: dota
Datum: 01.06.16 17:39

V rozhovoru s ředitelem pražské zoo zaznělo, že když oni uspávali gorilu před přesunem, tak trvalo víc než hodinu než ta uspávací látka zabrala. Že za to muže adrenalin v těle, který působí proti té uspávací látce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 12:35
avatar

Uspat? Dost nereálné. Uspávací střela nepůsobí okamžitě. Co by asi následovalo, kdyby ve chvíli, kdy gorilák drží dítě za nohu byl zasažen uspávací střelou? Jak by zareagoval na náhlou bolest, o které by se domníval, že souvisí s dítětem? Předpokládám, že by dítě rozcupoval na kousky mnohem dřív, než by na něj padla dřímota.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 01.06.16 13:31

Uspávací injekce by určitě byla vysoce riziková. Na videu mu ublížit nechtěl, spíš se o něj staral a chránil ho. To že ho protáhl za nohu skrz bazén - takhle nejspíš tahaj i vlastní opičátka, tak mu to přišlo ok. Problém byl určitě jak mu to mimino vzít, odlákat ho na banán by podle mne bylo míň rizikové než zastřelení - hned po střelení ho klidně mohl roztrhnout na kusy, na to má gorila síly víc než dost.. A za mne - podobných děcek je miliony, gorily jsou vzácné. Ovšem v dnešním sluníčkovém světě by ZOO při zranění dítěte platila odškodné jak mourovatá (nedostatečné zabezpečení), neměli na výběr a střílet museli..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 15:03
avatar

No, chtěl bych vidět vás osobně, jak byste toto řekl "dětí jsou na světě miliony", kdyby v tom výběhu bylo Vaše dítě...samozřejmě, že normální člověk si své děti hlídá, ale zkuste si to představit, myslím, že potté by Vám bylo naprosto ukradené, že těch zvířat je na světě málo.

Od: asd1
Datum: 01.06.16 15:25

Tak to je jasné že radši bych picnul goriláka. Ale když koukám na to video tak to nevypadá že by děcko chtěl zlikvidovat - tj. za větší riziko bych považoval střelit ho (s malým rizikem leda profík odstřelovač a i tak by hrozilo že g. na děcko spadne a doláme ho). Než ho blbě trefit tak bych se ho snažil odlákat pryč na banán...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 13:39
avatar

...rozhodně to nažene pár hlasů pro Donalda Trumpa.Kvůli nezodpovědné černošské rodince umřela krásná chráněná gorila.Možná je to rasistické,ale gorila je chráněná,kvůli nám lidem je jich málo a jsou ohrožené a ani v tom Zoo nemají klid*bum*jen proto,že se lidé neumějí chovat.Ty rodiče bych tam nechala taky v kleci aspoň na rok,ať se všichni podívají na blbce obecného...jo a nechala bych tam klacky,ať si každý štouchne přes mříže.


doplněno 01.06.16 16:02:

...je to taková lidská vlastnost házet vinu na druhé"to já né,to on".Rodiče mají děti na starosti,zodpovídají za ně a hlavně je vychovávají.V tom věku už mu mohli vysvětlit,že tam nemůže pobíhat kam se mu zlíbí a proč jej vlastně neměli na očích?Tohle není jediný případ,nedávno taky chtěla nějaká holka selfie s tygrem...*zed*někteří by si měli zvířata prohlížet jen v encyklopedii.A ono to tak dopadne,je rok 2016 a stále se zbytečně z lidské chamtivosti,hlouposti a nabudřelosti zabíjí nevinné chráněné druhy.Pořád je zvířecí život méněcenný a přitom některých lidí by byla menší škoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 01.06.16 15:00

lucie: A co takhle ! Nebylo by lepší, než rodiče mlátit klacky, občas personál ZOO projit a podívat se, jestli zrovna tady a tady nemůže nějaký děcko vlézt ke gorilám do výběhu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 15:44

Lucie má pravdu. Zaměstnanci ZOO se starají o zvířata. Rodiče by se zase měli starat o své potomky. Abych předešla zbytečné otázce - ano vychovala jsem své děti a ty mají dnes již svoje děti.

Rodiče jsou od toho, aby své děti vychovávali a usměrňovali. Tím se předchází problémům a zbytečným úrazům. Od toho jsem byla matka, abych zhodnotila situaci a dítě jsem měla buďto na ruce a nebo za ruku (podle věku). Jen tam, kde bylo bezpečno, mohli se pohybovat jak chtěli..a odneslo to maximálně rozbité koleno.

Jinak děcka nepadají jen ke gorilám, ale také se třeba polévají vařící vodou z konvice..koho budete chtít mlátit pak? Tu konvici a nebo snad jejího výrobce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 15:04
avatar

S tímto souhlasím.

Datum: 01.06.16 15:39
avatar
Opravdu?! Nevoďte děti raději nikam, protože všude je to nebezpečné. A vy za ně přece v tu chvíli nenesete zodpovědnost, ale mají ji provozovatelé a majitelé daných míst. Tak to myslíte? V obchodech děti kopou do zrcadel a skleněných výloh. Kdyby se to rozbilo a dítě se pořezalo, také je to vina obchodu?
Všude máte napsáno: nekrmte zvířata, nekřičte, nenaklánějte se ... a přesto to lidé dělají. Za děti vždy nesou odpovědnost dospělí, kteří je mají na starosti. Pokud nebyl určen zřízenec, který je hlídal, jsou to jen a jen rodiče, kteří to zavinili. Myslíte, že tam klučina jen tak nakráčel otevřenou brankou? Viděli jste ten příkop?
Ano, také jsem pro hermetické uzavření zvířat. Pro jejich ochranu.
Každá ZOO se snaží o zatraktivnění expozice a přiblížení přírody lidem. Evidentně je to krok špatným směrem. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 15:49
avatar

Mono, já to myslím tak, že ať jdu do zoo, do cirkusu, do parku apod. vždycky za dítě zodpovídám já, jako rodič. To, že v zoo nejsou dostatečné zábrany je jedna věc, ale já jako rodič musím v první řadě dítě hlídat a kontrolovat, co dělá, kam leze a tak.

Datum: 01.06.16 15:54
avatar
Tak to se omlouvám. Vaše reakce asi byla na @lucie a ne na @jofa... Pak tedy své rozhořčení směřuji na druhého jmenovaného ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 16:04
avatar

JJ odpovídal jsem na paní Lucii.

Od: jofa®
Datum: 01.06.16 17:19

72mona3: Rozhořčená můžete být, ale nepleťte si výběh kachen či surikat a podobné zvířeny s výběhem tygra, lva , goril. Tam to zabezpečení by mělo být 100%.


doplněno 01.06.16 17:35:

Váš názor, ...raději zastřelit dítě... Tento úlet nebudu ani komentovat.


doplněno 01.06.16 17:39:

Omlouvám se Váš názor na odstřel dítěte to není, ale patří pro lucii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 17:44

jofa. pamatuji si ve Dvoře Králové výběh s ledními medvědy. Nepamatuji, že by tam kdy někdo omylem spadl. Přesto to byl z Vašeho pohledu výběh asi velice nebezpečný. Zeď ve výši cca 1.20m (na straně návštěvníků) . Na straně medvědů cca 4 metry, potom příkop a tam medvědi. Kdokoliv, kdo by seděl na zídce mohl k medvědům spadnour. Přesto se takový případ ani jednou nestal. Jo, že tam potom dobrovolně skočil jeden magor, to je jiná. A to samé u těch goril. Asi to tak moc přístupné nebylo, když se za kolik let nic nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 17:47
avatar
No, až budou děti všude běhat samy...rozhodně. Ale to bychom pak neměli otevírací okna - mohou vypadnout... silnice lemované ploty jako proti zvěři - můžou tam vběhnout... nástupiště metra či vlaků otevírat, až když vlak zastaví - spadnou tam i dospělí... A to bychom mohli pokračovat do nekonečna, protože nástrah je hodně a na mnohé možnosti ani nepřijdete, protože prostě nepřemýšlíte jako dítě. Sposta nehod se nestane proto, že nějaký konstruktér byl lempl a ignorant, ale prostě proto, že nikoho nenapadne, že by se tam mohl někdo dobrovolně vrhnout.
Když vyrazíte do přírody a vaše dítě spadne do průrvy ve skále. Kdo za to může?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 17:57

mona. No, kdo by za to mohl - přece ta průrva, ne? :-D Takže je Fšechny zasypema a na druhou stranu všechny kopce srovnáme se zemí. Bože, bože Ty to vidíš. Ty lidi ne že se neumí o sobe postarat v přírodě, oni to nedokáží ani v ZOO. Jestli jako lidstvo zdegenerujeme natolik, že nás všude bude muset vodit někdo za ručičku, tak potěš koště. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 18:03
avatar
*palec* Přesně. Přehazovat svou zodpovědnost na jiné... *vezen*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 01.06.16 18:21

Takto přece nemůžete argumentovat. Šelmy v ZOO je specifikum, které by mělo být zabezpečené natolik, aby takto malým dětem znemožnil přístup do jejich výběhů. Když nějaké dítě vleze někomu otevřenou brankou či přes děravý plot do Vaší zahrady a Váš pes to dítě napadne a nedej bože něco vážného se stane, ponesou odpvědnost nejen rodiče, ale také Vy, že jste psa nezabezpečila proti napadení. Takový řeči, že tam nemělo co dělat jsou mimo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 18:55
avatar
Šelmy v ZOO je specifikum...
Jakékoliv zvíře (i moje andulka), je v určitém okamžiku nebezpečné. I ta "blbá" slepice může prckovi vyklovnout oko. Proto jsou zvířata ve výběhu, ODKUD SE NEMOHOU DOSTAT a děti jsou pod dohledem svéprávných osob, které vědí, že šelmy (i lidoopi) nejsou atrakcí v dětském koutku. Výběhy jsou pro zvířata (ne pro lidi) a jsou tam zavřena. Žádné otevřené branky, žádný děravý plot. Mohu tak argumentovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 01.06.16 19:16

Vidím, že mojie argumentace o nezabezpečení výběhu pro šelmy, nikoliv slepic,se míjí účinkem. Máte pravdu, vzdávám to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 16:04

S tím psem se, myslím, mýlíte. Pokud mám normální přiměřený plot a na svém pozemku psa a nějaký spratek tam přeleze a pes ho pokouše, je to vina pouze rodičů (pokud by byl plot děravý, je to moje vina.) . Děcko, které nemá rozum plot nepřekoná a to které má rozum a přeleze...u mě doma stejně jako v ZOO.

A jaké specifikum jsou šelmy v ZOO?! A jsou také nějaké "specifikum" ostré nože, chemické přípravky, rychlovarné konvice a pod. v domácnostech? To jsou příčiny mnoha targédií v domácnostech. Kdo pak nese vinu? Výrobci předmětů?

Ne. Rodiče jsou za své děti zodpovědné a pokud jdu s malým děckem do ZOO, držím ho za ruku..stejně tak když se špacíruji kolem propasti, řeky a pod.. Problém může nastat, když má rodič více potomků než rukou:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 19:10
avatar

Bez debat, pokud tam spadne moje dítě střílím, spadlo tam cizí a tak mnozí, co si říkají ochranáři, řeknou, že výběh byl opice a zastřelit měli to děcko. Chyba rodičů, tak to asi byla, netuším jak dobře byl výběh zabezpečený ze strany ZOO. Každopádně dítě je víc než opice a to i v případě, že to bylo cizí dítě.


doplněno 01.06.16 19:56:

Martino, chyba je už to, že ta gorila je v ZOO (stejně tak ostatní zvířata a o cirkusech ani nemluvím). Ano, krademe zvířatům jejich přirozené prostředí a pak děláme ramena, jak ty ohrožené druhy chráníme a množíme v jejich nepřirozeném prostředí. Pravda ale je, že nebýt ZOO tak některá zvířata nikdy neuvidím. Tak vlastně trochu tápu, na které straně stojím.


doplněno 01.06.16 21:42:

Jsou tu tací, co tvrdí, že oni by své dítě uhlídali, přeji vám aby to vždy byla pravda, já rozhodně neřeknu, že bych své dítě uhlídala, pokud bych ho tedy neměla na vodítku. Na druhou stranu je to ve výchově, do ZOO chodíme velmi často a to, že se neleze přes plot, nestrká se ruka ani k mírumilovně vypadající koze, že se zvířata nekrmí ničím jiným než krmením koupeným pro ně přímo v ZOO, moje vnučky ví. Mohla bych tedy říkat, že nemám problém, ovšem nemohu ručit za to, že malé děcko nenapadne v momentalní chvilce udělat to, co bych si nemyslela, že udělá.

V té ZOO nikdo z nás nebyl, nikdo nevíme jak jsou výběhy zabezpečené ale téměř všichni ví, že za to mohou rodiče a že jim by se nic podobného nikdy nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 17:07

Máte pravdu, že ta gorila by neměla v ZOO být. Ona je tam kvůli nám - lidem, kteří jsme se postarali o její téměř úplnou likvidaci (dokonce to byli lidé, kteří zabili jejich ochánkyni Dian Fosseyovou).. oč lepší by bylo, kdyby nejen gorily nemusely přežívat jen v malých skupinkách s nejistou prognózou udržení a v ZOO odkud do volné přírory (reintrodukcí) je velmi velmi dlouhá cesta, je-li vůbec možná.

Ale pak přijde do ZOO rodinka s nevychovaným spratkem, kterého nemá pod kontrolou a to zvíře, které nikomu nic neudělalo to zaplatí životem.. Ani já jsem v té ZOO nebyla. Na cestu do USA nemám a i kdybych měla, nepůjdu do ZOO...ale viděla jsem fotografie a výběh goril je tam zabezpečený asi na stejné úrovni jako kdysi v ZOO v Praze výběhy medvědů (ledních i brtníků).. a pokud vím, obešlo se to bez dětských obětí na životech i bez střelby na šelmy. Ano, pamatuji se na ožralého mladíka, kterého zabil tygr, když se synek šel vykoupat do jeho bazénu..ale to je o něčem jiném.

Já sama jsem vychovala dvě děti (dnes již dávno dospělé) a přežily.. dokonce přežily i všechny děti se kterými jsem 20 let pracovala ve volném čase (včetně víkendových akcí a táborů). I moje dcera má dnes své děti a také po práci vede kroužek při ZOO... a světe div se - svého dvouletého synka mívá "na vodítku".. malý je velmi čilý a tak před cestou kolem silnice a nebo třeba v ZOO dostává kšírky. Jemu to neublíží, máma má klid.. až bude schopný akceptovat zákazy, dostane kšíry jeho mladší bráška (nyní 3 měs)..

Ani já ani dcera jsme nikdy nenechávaly konvice s horkou vodou na dosah děcek, na stole nebyly ubrusy, které by děcko stáhlo, bylo zapezpečeno schodiště, chemické přípravky vždy umístěné mimo dosah..jediné, co hrozí mým vnukům budou rozbitá kolena a nebo v krajním případě zlomená ruka či noha při sportu..ale na to se neumírá..,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 19:48
avatar

Zdravím. Jen řeknu svůj názor. Řeči, jak gorila nechtěla ublížit atd... nesmysly, je to divoké zvíře a nikdo neví, co udělá v příští minutě. Nebyl čas čekat a nebyl čas čekat, až zabere uspávací injekce. Samozřejmě bych po nepozorných rodičích chtěla veškerou náhradu škody. Jen mě mrzí názory, že to byl přece člověk, tak jsme zastřelili zvíře, je to tak správně. Těch vzácných zvířat je čím dál méně a tohle umřelo naproto zbytečně kvůli debilitě lidí. Naopak lidí přibývá geometrickou řadou, ale jakmile někoho nějaké zvíře ohrozí (lidi lezou, kam nemají, nedávají pozor a zabírají stále nová a nová území), tak je zneškodněno. Smutné.


doplněno 01.06.16 21:51:

Liduš... každoročně vedu tábory v zoo. Uhlídáme na nich přes dvacet dětí, od rána do pozdního odpoledne, pět dní v týdnu. Za šest let jsme neměli žádnou nehodu, což je především zásluhou tvrdě nastavené bezpečnosti.

Neříkám, že se nestane nehoda, ale bohužel mezi zvířaty by měl mít každý rodič oči na stopkách a minimalizovat jakékoli riziko. Často vidíme rodiče, co si do zoo přišli odpočinout a dítě bůhvíkde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 19:58
avatar

martinaa-

zcela souhlasím, jenom bych ještě dodala - je samozřejmé, že lidi dají vždy přednost člověku - ale vůči zvířatům mi to připadá přinejmenším nespravedlivé. Fakt smutné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 23:08

Nemyslím si že bylo nutné gorilu zastřelit.Stačila uspávací střela . Proč nepoužili uspávací střelu? To si taky kladu otázku.Možná by nefungovala okamžitě.Ale zkusit to určitě měli.A do prázdného výběhu bych tam zavřel ty debilní rodiče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 06:54
avatar

Já si myslím, že strážci zazmatkovali. A kdo by zůstal klidný?! Pro střelu by museli zaběhnout, ale zbraň měli u sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 08:15
avatar

Uspávačka nikdy nefunguje okamžitě. Gorila je schopná roztrhat dítě během několika sekund...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 08:16
avatar

Proč nepoužili uspávací střelu? Přečtěte si znova všechny odpovědi, ty důvody jsou tam popsané zcela jasně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka
Datum: 02.06.16 10:43

Je to hrozná situace,je me opravdu lito ty gorily,ona měla taky tu svoji rodinku.A nechápu jak někdo nemůže uhlídat jedno dítě v ZOO,ten chlapec za to nemůze,nemá ještě rozum,ale ty rodiče bych potrestala a to řádsky,aby si to příště zapamatovali,že dítě se má hlídat,zvlášt v ZOO,kde může děti napadnout cokoliv.Je fakt,že by ZOO mělo zvýšit bezpečnost kolem takových zvířat,všechny škvíry zabezpečit,protože děti mají nápady různé.A fakt mám hodně velkej vztek na ty rodiče,protože co dělali v tu danou dobu?To fakt nechápu,takže bych jim zaplatila veškeré výdaje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 12:23

sušenko. To jsi teda moc hodná, že za Ty rodiče chceš všechno zaplatit. Určitě se s nimi nějak spoj, protože jestli dostanou k úhradě náhradu za tu mrtvou gorilu, tak se prohnou. Tvoji pomoc proto uvítají. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: susenka
Datum: 02.06.16 12:58

jejda chybička se vloudila,jen at si to rodiče toho chlapce zaplatí sami ,at se pěkně prohnou a pamatují si to do konce života.Dík sebod,že jsi mě na tu chybu upozornil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 12:36
avatar
Sama mam maleho syna a koukani na to video bylo pro mne, jako koukat na horor.
Takze za mne, jako za matku bych rekla zastřelit. Jako matka davam přednost diteti.
Jako clovek ale nemohu pochopit dva aspekty. A to šlendrian v zabezpečení vybehu a to, jak se mohlo dostat tak male dite pres ohradu.
Jsem si jista, ze zabezpečení výběhu bude nyni zlepseno. Ale sakra? ! muselo za to zaplatit tak krasne zvíře zivotem? Je to smutne, ale ano.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 13:40
avatar

Zdravím, s dětmi pravidelně navštěvujeme jiné zoo, tuším, že mnou popisované je ve Zlíně. Mezi návštěvníky a např. slony je zábradlí, mezi návštěvníky a výběhem lvů vodní příkop a dráty. Když toto někdo přeleze, že to šlendriánství zoo? Přímo v Brně dělí lidi od hnědých medvědů zábradlí a příkop. Lidi pořád chtějí být zvířatům co nejblíž, nelíbí se jim klece, na všechno chtějí pořádně vidět, a když je takto otevřený výběh, jsou nadšení. Ovšem do té doby, než se něco stane, pak je to chyba zoo a šlendriánství. Pak se kvůli několika, s prominutím, debilům, řeší takové věci. V "naší" zoo běžně vídáme, jak děti po zvířatech házejí kamínky, zbytky jídla, rodiče drží děcko za nohy a to visí dolů do výběhu, rodiče leháro a dítě leze na zábradlí, odkud může kdykoli přepadnout dolů. Takoví blbci mají mít do zoo doživotní zákaz vstupu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 14:40
avatar

Poslední větu tesat do kamene*palec*. V Brně jsem se ozvala, když dvě děti asi 5ti leté, strkaly ruce k surikátám, matka mi řekla ať se nestarám, že surikaty přece nekoušou, takže proč by je nomohly pohladit. Ano Martino, matka by měla dostat doživotní zákaz vstupu do ZOO. Vnučka pak říkala, babi, to přece není pravda, ty surikaty jenom vypadají, že jsou to mazlíčci, že?

Já bych i ty, co fotí a ruce strčí až do klece, hnala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.