Cvik na břicho který tolik nenamáhá záda?

Od: Datum: 30.05.16 19:32 odpovědí: 10 změna: 31.05.16 09:38

Zdravím, neznáte nějaký cvik na břicho? Blíží se léto :D koupání, jídelníček upravený, cvičení v plném proudu..

jen ty proklaté záda, cokoliv podobné crunchy, v neúplném lehu na zádech je pro mě nesmírně bolestivé, nejdříve jsem myslel že cviky provádím špatně, ale známý z fitka mi vše ukázal, nakonec jsem skončil na ortopedii.

Není tady něco šetrnějšího? Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 30.05.16 19:34

cviky ve vodě budou prospěšné jak břichu, tak i páteři - zkuste hledat v okolí bazén a někdy třeba i přes vaši zdravotní pojišťovnu "preventivní cvičení"

Datum: 30.05.16 19:42

Děkuji, poptám se

Od: pesk®
Datum: 30.05.16 19:37

pokud nemáš jo pořádnej kotel kterej potřebuješ shodit, dělej třeba kliky, to ti zpevní břicho taky a ještě budeš mít pěknej hrudníček :) ... zkus neúplné kliky - ne až úplně nahoru, nebude to odnášet tolik tricák a uděláš jich víc (a tim dýl budeš zapojovat i to břicho)

Datum: 30.05.16 19:42

Díky, určitě zkusím, :D no, není to žádný pivas, jen není vůbec pevný.

Zatím jsem dělal pouze úplné kliky a břicho jsem nikdy moc necítil, udělám jich 30 na jeden zátah, pak pauza a zase.

Zkusím tedy ty neúplné, ještě jednou díky

Od: pesk®
Datum: 30.05.16 19:50

no pokud jsi zvyklý na kliky, tak zkus v kliku nahoře zvedat střídavě pravou ruku s levou nohou a naopak . Někde to uváděli jako masakrální cvik na břicho. Já to udělám docela dobře, protože též dělám kliky ( ovšem nějak vyrýsované břicho pravda nemám - ale mám svá leta a pevné to celkem je . ovšem s menším piváskem ...)

Od: pb®
Datum: 30.05.16 22:50
Tak to asi dobře nevysvětlil případě nevidí chyby. Jednak musíte mít břicho silou zaťaté, jinak přebírají práci silnější záda a to pak bolí. U některých cviků je to snažší, při cvičení na balančních pomůckách obtížnější. Pak musíte správně dýchat a mít stažené ramena dolů. Jestli jste si oddělal záda, cvičil jste špatně.
Datum: 30.05.16 23:06

Špatně jsem to podal, mám problémy ze zády od srážky s kolem, měl jsem zlomené nějaké obratle, měl jsem rehabilitace a takhle, proto ty cviky nemůžu provádět, není to tak, že jsem si je nějak namohl nesprávným cvičením.

Od: bezec
Datum: 31.05.16 09:38

Plavání (všechny styly), lezení na stěně. Nemáš jen břicho, lepší je zpevnit tělo celkově + fyzickou kondici... Pokud chceš cviky tak je prober s fyzioterapeutem nebo s někým od rehabilitace, nevíme co ti škodí a co ne...

Datum: 31.05.16 07:26

pokud to máš po nehodě, tak bych se asi poptal fyzioterapeuta. Nikdo z nás nevíme jak tvé záda vypadají.
Jinak z mé strany zkus plavání. Celkově ti zpevní tělo, protože při plavání používáš všechno svalstvo. V tomto ohledu mohu doporučit "totální plavání" zkus se mrknout na web. Je to dost zásadní rozdíl v plavání. Testováno na sobě.

tady například si všimni práce nohou u kraulu. Minimální kopání a přesto se nepotápí. Takže nečerpáš tolik drahocené energie:

a tady asi největší expert : jeho kraul je přímo ukázkový.

tady pak článek:

http://www.totalniplavani-morava.cz/ti_india/

Ale pokud hledáš čistě tělocvik, zkus vzpor na loktech. Začínej na malých zátěžích, tedy výdrž cca 10 sekund(samo zkus kolik vydržíš tak aby tělo zbytečně netrpělo. Nejeď přes hranu a nezatěžuj moc tělo. Postupuj pomalu, jako když si byl batole, to taky jede pomalu a i když spadne, nikdy to nevzdá a dál zkouší. Je to totiž dost o hlavě! Na to vždy pamatuj, hlava je tvým největším nepřítelem, to ona ti bude říkat, vykašli se na to, to mi za to nestojí), a postupně přidávej.

vzpor na loktech:
http://www.novinky.cz/zena/zd…a-efektivni-core-trenink.html

Nevím jestli můžeš dělat přítahy na hrazdě? Asi ne.? Popřípadě lezení na stěně? Tam se taky dá nabrat dost svalstvo/kondici na záda, ruce atd.

Podle mě ale bude ideální ten bazén. Doporučuji buďto fyzioterapeuta a nebo sportovního doktora. Popřípadě pokud je tvůj doktor zběhlý a je schopen ti poradit (mohl by).

Tak hodně štěstí

Datum: 31.05.16 08:07

Já si myslím, podle toho jak to píšeš, neumíš pracovat na sobě trvale. Vrhneš se na nějaký cvik tak naplno, že se tomu dá říci "na krev". Zničit sebe, poškodit jiné svalstvo, neuváženým jednáním, to je to, co děláš. Nezpevníš, nenaženeš, když cokoliv uděláš až na doraz. Svaly to nestíhají. Musíš jim dát čas a zpevňovat v klidu, několikrát za den tak, aby to nebolelo, ale ony aby stíhaly změny, které se v nich dějí. 3x za den 10 dřepů s rovnými zády, opor rukama o zeď, chodidla cca 70 cm. od zdi, 10x přitáhnoud a oddálit obličej ke zdi. V sedě, rovná záda, přitáhnout koleno k rameni, zvednout nohy do vodorovné polohy. Je mnoho takových cviků, které zpevňují současně břišní svaly, prsní svaly, svaly na nohách a na zadku. Postava je pak souměrná a osvalená. Náročnost můžeš po delším čase zvyšovat. Stále platí, že sval je organická záležitost, která je složená ze svalových vláken a těm musíš dát čas, aby se změnily, díky zátěži.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.