Zasílání na dobírku

Od: Datum: 28.05.16 18:45 odpovědí: 7 změna: 30.05.16 09:20

Dobrý den,prosím radu.Prodávám přes internet kočár,4kombinaci a pán ho chce zaslat na dobírku.Byli by to asi 4 velké krabice.Bůbec nevím jak se to na dobírku posílá a ani jak se to ůčtuje.To bych stím musela na poštu?Máte stím někdo skušenost?Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.16 18:51
Bude to většinou 4x cena balíku. Jsou firmy se svozem od zákazníka. Nevím, kolik je cena kočárku, ale podle mne to bude nevýhodné poslat. Navíc to nemusí přijmout a poštovné je na Vás.
Datum: 28.05.16 18:54

Doporučím Vám něco,co možná není úplně ,košer, ale já to tak někdy dělám...Vy víte,odkud ten pán je - zjistěte si,jak tam jezdí vlak - pak prostě zajděte k vlaku a poproste průvodčí,jestli by nemohla to předat tam a jak se ten pán jmenuje - dejte jí papír s celým jménem - - stačí za to bonboniéra. Hlavně,ať Vám ten pán ale pošle peníze předem - nevíte,jak je solidní.Jinak lze vlakem oficiálně poslat kočár taky - to se platí jako zásilka - jako třeba kolo.Jinak jsou zásilkové služby,ale dosti drahé.Klidně řekněte,že je to důležité,proto volíte tuto cestu,do podrobností zacházet nemusíte.Pokud kupec bydlí blízko - ať si přijede.

Datum: 28.05.16 19:06

U podobných a větších věcí uvedu v inzerátu "Pouze osobní odběr". Pak není třeba diskutovat a spekulovat.

Od: jiri*
Datum: 28.05.16 19:23

Přesně tak, jsou lidé, kteří si něco objednají, nechají Vás zaplatit poměrně drahé poštovné, a pak budou dělat mrtvého brouka.Budete čekat pomalu měsíc, než příjde zásilka zpět, a poštovné nikdo neuhradí.

Datum: 28.05.16 20:23

Použijte PPL osobně si od dotyčného nechám na účet poslat cenu za zaslání a pak je mi vcelku jedno pokud se zásilka vrátí jako nepřevzatá, svoje vynaložené peníze mám.

Datum: 30.05.16 09:20

Albatros - mám s doručovací poštou zkušenost - přivezli balíček za500kč,když jsem zavřela domovní dveře,ukradli mi vánoční věnec ze dveří za 600kč - přes ulici bydlící to sledovali...co dodat...

Datum: 29.05.16 12:46
Urcite mate plno kupcu.Nez slozite vsechno balit a tahat na postu,domluvte s se snim nebo skymkoliv jinym na osobni odber.
Kvuli kocarku bych rozhodne takhle neblbla...
doplněno 29.05.16 12:50: Jinak.Cena baliku plus dobirka plus krabice a baleni.To by vyslo na 150 kc na jednom.Krat 4.a Ty prace s tim...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.