Ma exekutor pravo na cizi ucet?

Od: Datum: 10.03.13 18:58 odpovědí: 3 změna: 11.03.13 16:46

Dobry den ,pokud budu podnikat jako drobny zivnostnik ,muze mi exekutor skocit na vyplatu ,kdyz mi bude chodit na ucet jine osoby dekuji .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 10.03.13 19:02

když budete podnikat , žádnou výplatu mít nebudete . Jestli ,ale myslíte , že budete dál zaměstnanec a k tomu ještě podnikat , tak si exekutor zažádá u vašeho zaměstnavatele a bude vám strhávat v výplaty a né z účtu . Jestli se jedná o jednorázovou exekuci tak asi nedohledá kde máte peníze , když je budete dostávat naruku a pak si je uložíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.13 19:13

A kdo ty peníze bude danit? ta jiná osoba? A má ta jiná osoba ŽL? Chcete se vyhnout průseru a lezete do jiného...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.13 16:46
avatar

Pokud budete posílat peníze na úplně jiný účet, tak vám je exekutor nesebere.Pozor od nového roku, může exekutor napadnout účet manželky/la.

Pokud jste někde zaměstnán, máte zaměstnavatele s smlouvu na HPP, exekutor vám dá exekuci na plat a podle typu exekuce (přednostní/nepřednostní, zda máte vyživující osoby aj.) vám zůstane existenční minimum na rok 2013 je to 6065,- a vše nad tuto částku může exekutor sebrat.

Štěstí, nebo neštěstí, možná fígl, že pokud budete mít 2-3 zaměstnání, klidně na HPP a každou práci u jiného zaměstnavatele, tedy jiného plátce a nevyděláte nad částku životního minima, tak vám nedají exekuční srážky.To ale není řešení problému.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.