Temné uličky v Praze

Od: Datum: 27.05.16 17:25 odpovědí: 18 změna: 29.05.16 15:29

Dobrý den,

neznáte nějaké temné, nefrekventované uličky v Praze? Chtěla bych psát povídku z tohoto prostředí a potřebuji inspiraci :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.05.16 17:31
avatar

Dobrý den, tunel pro pěší Žižkov - Karlín. Je dvakrát do zatáčky, tak nevidíte na jeho konec.

Nahoře jisté etnikum - dole stejné etnikum. A kdo v noci projde zdráv je vítěz . Zdravím!

doplněno 27.05.16 17:43:

magdon - jo, to znám. Je to takový zvláštní pocit nejistoty, když nahoře při vstupu je parta tmavší mládeže a každý má mobil. Říkal jsem si, jestli nevolají do Karlína, že už jdu . Kdo tam jednou vleze, tak už nemá kam odbočit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 17:37
avatar

Občas tam procházím a řeknu Vám, že tam mám blbý pocit i v pravé poledne.


doplněno 27.05.16 17:45:

Jinak ve spodní části Žižkova (od Bulhara k tomu tunelu, mezi Koněvovou Seifertovou ulicí) určitě najdete takových uliček řadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 17:41

Děkuji za odpověď prozkoumám to :)

Datum: 27.05.16 17:51
avatar

Dobrý den. Bene jestli třeba nevolají tím mobilem policii, neboť se jim zdáte podezřelý a mají strach, abyste jim něco nevzal*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.05.16 18:00
avatar

Dobrý den, vidíte, i to je možné . Ovšem, já už jsem tam dlouho nešel. Fakt to tam není zrovna povzbuzující prostředí, i když světla je v tom tunelu dost. Zdravím!

doplněno 27.05.16 21:03:


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 17:40
avatar

Nusle kolem Synkáče. Ovšem tam je tma i ve dne. *vezen*


doplněno 29.05.16 13:41:

Byl jsem tam zhruba před měsícem a připadal si jako v šluknovském Sídlišti. *uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 19:30

Kolem synkáče myslíte jo? Tak to jste tam asi dlouho nebyl, už asi 5let zpět, od doby co dali pryč tu prodejnu "gril" a odstranili pár lavičk směr Otakarova, a především co KONEČNĚ vystěhovali ten plný barák hnědočechů ze Sezimky. Naneštěstí ten plný barák odstěhovali na Jaromírovu k Folimance, kde to před cca 15 lety "vyčistili" zrovna od nich, a především celé zrekonstruovali, a teď jsou ti ze Synkáče a jejich rodiní příslušníci celé dny místo synkáče právě na Folimance, tak osobně mohu doporučit kolem 1 v noci na Folimanku a pokud nebudete mít štěstí (v noci cca každých 90min přes park přímo projíždí PMJ), tak vás (tazatelku) tam i třeba okradou či znásilní :D :D ... A nebo jak někdo psal, Žižkov kolem Parukářky, tam to je v noci ještě horší nebo minimálně na stejné úrovni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 27.05.16 19:48

Proč strašíte Žižkovským tunelem? Je to úžasná zkratka ze Žižkova do Karlína, čistá, civilizovaná, technicky zajímavá. Dřív podobně civilizovaně vypadal tunel z Vysočan na nádraží Vysočany a dál ještě rovně. Také tam chodilo spousty lidí, i děti. Teď se tam vyřádili sprejáci se svými hnusnými klikiháky a tím to nabývá nepěkný dojem, ale přesto je to účelné a funkční.

Spíš než uličky jsou ošklivé a temné různé podchody, které se potmě mění v záchody, plné špíny, prachu, divných zákoutí z betonu a železa a divných chmur architektů, kteří něco takového navrhli na papíře a pak tam snad ani nikdo z nich nikdy nešel. Zkuste třeba jen pomyslet, jak se asi chodí po pomočených schodech prosklenými válcovitými schodišti před Hlavním nádražím v Praze nahoru na úroveň silnice, kde občas zastavují nějaké výletní autobusy a možná i noční? To je horrrror i ve dne. Nešlápnout do něčeho divného, nepotkat nikoho divného, atd..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 19:32

Jojo, souhlasím, Žižkovský tunel je velice kultivovaný, a především hlídaný městským kamerovým systémem, a hnědočeši toto zcela ví, a proto se mu vyhýbají. Od dob co tam cca 10 let zpět instalovali kamerový systém se tam maximálně semele rvačka, když jdou proti sobě ožralí, ale to je tak maximum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 19:53
avatar

Moje teta říkala"Žižkovu a Libni,zdaleka se vyhni"*smich* no a když vyrazíte za šera,určitě inspirace příjde.Být váma projdu si celou trasu,nejen uličku či tunel,určitě budete plná dojmů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 27.05.16 20:30

Za navstevu stoji tez poodchod na nadrazi vysocany.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 12:13

To jsou i horší místa..z Vysočan jezdím celkem často domů (k Nymburku) a nevidím to nijak extrémně zlé. Navíc to tam nedávno i vyčistili a vybílili :)..

Já, pokud bych chtěla psát a potřebovala inspiraci ve starých uličkách, vybrala bych si asi něco kolem Staromáku... Jilská a kolem.. a nebo za Rudolfinem (Liliová?) ..tam mám vždycky pocit, že jsem o pár století zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.05.16 12:33
avatar

Dobrý den, no, já bych ten příchod k vlakům pod nádražím Vysočany snad ani tunelem nenazval - je to podchod pod nádražím, který je využíván odhadem z jedné třetiny jako příchod k vlakům (a odchod od vlaků). Tam není nic zvláštního a ten zbytek je návrat do 19. století - ovšem, nevzpomínám si, že bych někdy viděl, že tam někdo pokračuje nebo prochází.

A ještě jsem si vzpomněl na okolí Petrského náměstí, což je prý předobraz Stínadel tak, jak si je představoval pan Foglar. Zdravím!

doplněno 29.05.16 13:01:

trnca - když se podíváte na druhém nástupišti přes koleje, tak tam, kde je ten ošklívý a zarostlý plot, je vidět výstup z toho podchodu - a je tam ulice. Zajímavý je proto, že jeho část (ta horší) je stále původní (19. století), takže je to asi i památka.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nadrazi_Praha-Vysocany_tunel.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 12:46

Ano, na nádraží Vysočany se nejedná o tunel (tak jsem ho nikdy nenazvala), ale o podchod. Co je dál za výstupem k nástupištím jsem nikdy nezkoumala (nějak není čas, ale zajímalo by mě to). Zajímavé je to, že je to jedna ze zastávek naučné stezky (ani tu jsem nikdy neprošla..i když jsem v Praze bydlela 60 let). Přiznám se, že pokud mohu, použiji raději k příchodu k vlaku schody.

I kolem Petrského náměstí je to zajímavé a také kolem Klárova.. ono je těch krásných temných uliček v Praze opravdu hodně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.05.16 19:02

Projděte se večer parkem u nás na Hůrce - kolem jezera...zážitků budete mít spoustu...pepřák sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 28.05.16 19:04

Týnská ulice a přilehlé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robert84
Datum: 29.05.16 13:50
V samem centru usek od Vltavy, pres orloj az po Vaclavak je spoustu zapomenutych ulicek, kde kolem 10 vecer nepotkas nohu. Smrad, stisnene prostory, neobydlene domy, lidske vykaly v koutech. Staci se odpojit z hlavni turisticke trasy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 29.05.16 15:29

O temné uličky v Praze se raději nezajímat. Protože i na těch frekventovaných místech v Praze se dějí temné věci a možná ještě temnější. P.S. Jestli jste nebyla v Šibeniku, tam je jedna ulička za druhou. Tam si pošmáknete. Dokonce slepé uličky tam jsou. Jako v bludišti to tam je.


doplněno 29.05.16 15:40:

Do temných uliček normální člověk, pokud nemusí, raději nechodí, tak se tam nic moc ani nestane. Párkrát jsem šla z Vltavské na Štvanici podchodem bruslit a normálního člověka jsem tam nepotkala, jen bezdomovce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.