Měření hustoty?

Od: Datum: 26.05.16 19:18 odpovědí: 5 změna: 27.05.16 00:55
avatar

Dobrý den,

při rušení jedné provozovny potravin, kde se vše vyhazovalo do konetjneru, jsem zachránil křehké trubičky. Přesně ale netuším o co se jedná a na to se zde ptám. Ví někdo o co jde a jak to použít?

Typoval bych to na nějaký hustoměr, ale ty mívají "závaží" pouze dole. Zde je polovina jakoby "sůl" a horní polovina "hnědý písek" (omlouvám se za odborné názvy, ale opravdu netuším co je uvnitř)

Pokud někdo poradí budu rád.

Díky


doplněno 26.05.16 19:20:

Ještě tu fotku by to chtělo. :DSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.16 19:37
avatar
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 19:43
avatar

Silně mi to připadá trubičky na alkohol jak se dříve oriemtačně měřil!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 21:00
avatar

Trubičky by mohly být plováčky do hustoměrů.Plováček se ponoří do jakékoliv kapaliny podle její hustoty.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jacko
Datum: 26.05.16 23:41

Viz fotka s obalem (ladin praha). U trubiček se ve zvláštním očku na zkoušečce ulomily oba zatavené konce, trubička se vložila do zkoušečky a gumovým balonkem na zkoušečce se podle návodu protlačoval vzduch, nebo kouřové plyny přes chemikálii v trubičce. Podle zbarvení chemikálie, která reagovala s kysličníkem uhelnatým, se zjištoval obsah kysličníku uhelnatého hlavně v kouřových plynech. Vysoký obsah kysličníku uhelnatého ukazoval na nedokonalé spalování paliva v kotli a tedy na nehospodárný provoz. Také se mohl zjišťovat obsah kysličníku uhelnatého (CO) v zakouřených prostorách, ale pro obvykle nízké koncentrace CO a nutnost několikanásobného prosávání trubičkou a nutnost "počítání" pro správnou interpretaci výsledků se tento způsob netěšil oblibě. Potěšilo mne, že jste trubičky zachránila a pokud jsou zatavené konce, jsou určitě dosud funkční. Tento "chemický" způsob zjišťování CO, je v současné době zcela vytlačen různými elektronickými zkoušečkami a měřícími přístroji a moderní kotelna se neobejde bez přístroje, umístěného v úrovni podlahy, který při zvýšení obsahu CO ve vzduchu nad povolenou hodnotu, tuto skutečnost signalizuje, a následně odstaví kotelnu z provozu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 00:55
avatar

Detekcni trubicky CO v 0,001procent. Musis k tomu mit jeste nasavaci balonek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.