Co na srsne

Od: Datum: 24.05.16 18:25 odpovědí: 18 změna: 25.05.16 10:54
Dobry den, prosim o rady co proti srsnim? Dekuji
doplněno 25.05.16 07:12: Ono jde spis o to, ze je mame primo pri vstupu do baraku a mame rocni dite ktere je dost divoke.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.05.16 18:32
avatar

Dobrý den, jsou chránění, tak nepodnikejte nic. Ohrožují Vás nějak? Pokud ano, volejte hasiče, pokud ne, tak je nechte být. Hlavně je nesmite nas*at (ty sršně). Zdravím!

doplněno 24.05.16 18:36:

Je to součást přírody, tak na zahradě snad nijak nevadí. Já tady zahlédnu na zahradě i včelku, vosu, sršně, netopýra, sovu, kočky, ježka, motýla, ptáky - a dokonce i přírodu.

doplněno 25.05.16 08:54:

kristyna21 - hlavně si ujasněte, kde ti sršni vlastně jsou. Na začátku dotazu jste je umístila na zahradu a po doplnění dotazu jsou přímo u vchodu. Takže, někde je nějaký nedoraz či informace dávkujete po částech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 10:54
No presneji nevime kde hnizdo je ale litaji v zahrade ale nejvice ve vztupu do baraku

 

Datum: 24.05.16 18:32
Myslim jako venku na zahrade
Datum: 24.05.16 18:47

Jestli je opravdu nemáte přímo u vchodu do domu nebo někde na terase, tak bych je neřešil.

Sršni likvidujou mouchy, vosy, komáry... takže ve skutečnosti jsou docela užiteční.

Navíc sami od sebe na člověka nezaútočí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 19:08
avatar

Na zahradě je nechte být, do oken si pořiďte sítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lipa®
Datum: 24.05.16 19:27
Také se promlouvám, nechte je. Jsou potřební a pokud je neohrozíte, nebudou útočit nikdy..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 24.05.16 19:30

Potřební tedy nejsou. Decimují včelí společenství, i když jsou chránění. Když vám pobodají vnuka, zlikvidujete je bez mrknutí oka velkým propanovým hořákem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 21:17
avatar

Píšete nesmysly Vše i zdánlivě neužitečné je potřeba pro chod všeho v přírodě.Pokud si myslíte opak tak byste musel nejprve vyhubit lidstvo,které je nejvíc neužitečné v přírodě ! Nevím proč by měli navíc někomu pobodat vnuka! A pokud to udělají tak dobře mu tak, jen se bránili! Sršni na rozdíl od vos NIKDY nezaútočí na člověka BEZDŮVODNĚ.


doplněno 24.05.16 21:58:

Lipo-dal bych bodík žel nelze*plac*,takže alespoň *palec**palec**palec* !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 25.05.16 07:44

Musím konstatovat, že máte divné odpovědi. Jelikož se to stalo, tak to píšu. Sršeň je pro lidi na jejich obydlí nebepečná a když povoláte hasiče, bez mrknutí oka je zlikvidují. Jejich chránění je ale jen co do chránění druhu. Jejich likvidace tedy není trestná. Samozřejmě že jejich výskyt někde v přírodě nikoho neohrožuje. POUZE V BLÍZKOSTI HNÍZDA NA OBYDLÍ . Vnuk prošel a dostal několik žihadel. Máte asi socialistické mírové sršně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lipa®
Datum: 24.05.16 21:52
Přestože vyhledává nektar, není díky své nepočetnosti významným opylovačem. Její prospěšnost spočívá ve schopnosti požírat značné množství hmyzu, jehož výskyt v širším okolí hnízda znatelně potlačuje. Loví nejčastěji mouchy, brouky a podobný hmyz. Zřídka může napadat malá a oslabená včelstva, kde plení včelám zásoby medu, proto ji včelaři neradi vidí v blízkosti úlů a včelínů. Přes to je ale, i když to tak nevypadá, sršeň obecná hodně užitečná. Často likviduje dotěrný hmyz, nejčastěji jiné menší vosy. Jedno takové průměrné hnízdo spotřebuje na vrcholu sezóny asi kilogram hmyzu denně, což je úctyhodné množství.
Sršní bodnutí je oproti jiným vosám znatelně bolestivější, protože její jed obsahuje větší množství acetylcholinu. Pro zdravého člověka není nebezpečné ani několikanásobné bodnutí, jsou ovšem zaznamenány případy úmrtí, ale to bylo na následný anafylaktický šok. Na rozdíl od včel může sršeň své žihadlo použít opakovaně, neboť není opatřeno zpětnými háčky. Má ale mnohem slabší jed, než včela. Důvodem, proč sršně včelí bodnutí neusmrtí, je že jsou proti včelímu bodnutí dosti odolné na to, aby nezemřely.
Nedoporučuje se přibližovat k sršnímu hnízdu na méně než 2 metry, při pomalém pohybu nesměřujícím k otvoru hnízda se může pozorovatel přiblížit i na 0,5 metru, pozorovatel by neměl bránit sršním ve výletu, dýchat směrem ke hnízdu a čímkoliv vibrovat.[4] Přítomnost člověka sršně nedráždí a přímo na něj neútočí, přesto bývá člověkem pronásledována. V Evropě sršním nic kromě člověka a životního prostředí nebrání v životě. V Asii a v okolí Asie ovšem sršně obecné nemusí být zcela klidné. Žije zde totiž jiný větší druh, sršeň mandarínská. Tento druh je mnohem větší než sršeň obecná. To ale neznamená, že ji přemůže. Na sršně obecné totiž útočí jen malá část kolonie sršně mandarínské. Proto sršně obecné napadají útočící sršně mandarínské, které se snaží kolonii zničit. Sršně obecné jsou útočníky schopné zabít. Jsou ale případy, kdy je sršní mandarínských hodně. I přes to sršně mandarínské riskují své životy, protože než kolonii přemohou, mohou v boji zemřít.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 21:34
avatar

Pozoroval jsem na kvetoucím stromě vosy,včely i několik sršňů.Díval jsem se,jak sršni lezou po koloniích mšic a,pochutnávají si na nich.Totéž dělají i vosy.Včely opylují a nikoho si nevšímají.Takže klidně sršně ignorujte.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 24.05.16 21:40

Pokud přímo neškodí tak je nechte. Jinak najít hnízdo a zlikvidovat ho.

Sršeň je parádní letadlo, pokud ho neohrozíte tak vám nic neudělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 22:44
avatar

fouknout do hnizda, jsou na to spreje s nekolikametrovym dostrikem. Srsne nicemu nevadi a ani neni nijak agresivni, spise lehce hloupe, kdyz si jich nevsimate, klidne jich muze byt 10 v mistnosti a nic se nedeje, ale jdou za svetlem. Ale jakmile je jich uz moc, neda se s nimi existovat o tom zadna :) Cili likvidace hnizda dokud jich je malo. Vosy jsou horsi, hodite na gril kurata, za chvili az to zacne vonet tam mate 20 vos a je po grilovani :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 08:04

Kristyno, existuje sprej "hasičák na sršně a vosy". Je to pod velkým tlakem dostříkne daleko a velkou dávku. Stojí asi stovku. Rychle prostříkat hnízdo, nebo díru odkud lezou a zmizet. Za hodinku to zopakovat. Úspěšně jsem je tak likvidoval na půdě. Je třeba to udělat co nejdříve, dokud jich je málo. Jak teď bude teplo, tak jich bude čím dál víc.

Sršeň je krásná a užitečná. Ale bohužel u vchodu nebo na používané půdě a zvláště s dětmi to prostě dohromady nejde. Sice sami neútočí, ale budou si přirozeně bránit hnízdo a okolí hnízda. Sršeň také reaguje na světlo. Takže třeba večer, když se rozsvítí, tak se "táhnou" za světlem. Pokud má někdo pevné nervy, tak s nimi může žít v těsné blízkosti. To ovšem skoro nikdy neplatí pro ženy a děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 08:38
avatar

Když už chcete sršně zlikvidiovat,nechte to na zimu.Hnízdo přes zimu prázdné.Samičky-královny jsou ukryty někde v chráněných otvorech na půdě,nebo v zemi.Zjara staví nové hnízdo,pokud staré nenajde.V zásadě se sršní musí bát pouze lidé s alergií.Dokonce ani ne všech,protože žihadlo a jed mají jen samičky a dělnice.Samečkové jsou neškodní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 08:48

Já sršně obdivuji. Ale někde daleko od domu. Občas se nám někde v blízkosti usadili a byl to děs. Vzhledem k tomu, že přes léto "bydlíme" na zahradě, tak stačilo večer rozsvítit a už to začalo. Kolem světla třeba deset sršňů a pěkně bojovných. To samé uvnitř domu. Stačilo nechat chvilku rozsvíceno a už tam byli. A co je horší, jakmile se zhaslo, tak někam zalezli. No a potom stačilo na ně z neopatrnosti sáhnout (tím myslím, že jste je neviděli). Já takhle jednou dostala žihadlo ráno, když jsem se držela zábradlí na schodech. Takže ano, jsou užitečné, ale kolem domu je nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 10:10
avatar

Zas budu za tu špatnou ale v přírodě ať si všelijaká havěť žije, pokud se mi stěhuje do mého prostoru jsem nemilosrdná a likviduji. Na sršně jsem si předloni pozvala včelaře. Co myslíte, že udělal? Nenechám si pobodat sebe ani vnučky, i kočky byly nervozní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 25.05.16 10:44

Ja používam sprey Biolit na lietajúci hmyz. Stretol som sa s nimi párkrát záhrade, v šopke, a aj v spálni. Zvyknú sa prebojovať cez škáry v bubne na rolety. Ale ešte ma žiadny nepoštípal. Bzučia, tak ich zbadám a postriekam. Ani jeden nezaútočil. A to som sa občas motal pri svokrových včelách. Mal 5 úľov v záhrade. Nikdy som nemal kuklu, len dymák. A od toho bočili.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.